Штучний інтелект вже давно є актуальною темою, і його використання зростає в кожній галузі. По мірі того, як АІ продовжуватиме розвиватись, це буде поступово впливати на суспільство та кардинально змінювати принципи роботи.

AI (англ. «artificial intelligence») — популярне англомовне скорочення для позначення «штучного інтелекту».

 

Питання #1. Чи замінять нас технології на наших робочих місцях?

Що ж, маркетологам не варто боятись: комп’ютер не зможе забрати вашу посаду. Але шанс самому її втратити досить реальний. AI вже може замінити кілька рутинних маркетингових функцій, що змінює та створює нові ролі в сфері сучасного маркетингу. 
Як не втратити позиції та знайти своє місце в епоху технологій та штучного інтелекту – розглянемо далі.

Назустріч новому

Для того, щоб співпрацювати з штучним інтелектом, слід спочатку зрозуміти його поточні та потенційні можливості. AI – це нові можливості, до яких варто бути відкритим. Шляхом автоматизації рутинної роботи ця технологія дозволить маркетологам розробляти складні стратегії та визначати пріоритетні завдання, замість створення десятків таблиць в Excel.

 

Найкращий спосіб пережити епоху розквіту АІ – це визнати його сильні сторони та те, як він зможе доповнити ваші можливості. Розуміння та прийняття нових технологій змінить та покращить вашу роботу, а не забере її.

На «ти» з аналітикою

AI робить маркетингові завдання більш ефективними. Штучний інтелект  вдосконалює прийняття рішень, що керуються даними. Так маркетологи можуть краще визначити свого цільового споживача та зрозуміти його потреби. AI добре обладнаний для управління та сортування даних: він визначає факти, прогнозує закономірності та виділяє зв’язки, які люди можуть просто не помітити.Але є одне але. Дані, які надає AI, повинні бути «розшифровані» людиною. Маркетологи повинні розуміти аналітику та інтерпретувати отримані результати, щоб зрозуміти поведінку та мотивацію споживачів.

 

Безцінний емоційний інтелект

Постійна інтеграція штучного інтелекту сприяє підвищенню вимог та очікувань клієнтів.  Зараз, коли технології та товари стають приближені до ідеалу, споживачі потребують особливого емоційного зв’язку з брендами.

Людська емпатія та емоційний інтелект (EQ) дозволяють нам зрозуміти споживача краще, ніж може AI. Багато факторів, такі як менталітет та культура, суттєво впливають на поведінку клієнтів і можливі для глибокого розуміння лише людьми.

Привілеї креативу

Споживачі очікують від бренду більше, ніж просто чудовий товар чи послугу. І ніщо не може зв’язатись з емоціями та почуттями людини краще, ніж інша людина. AI дозволяє людині зосередитися на творчій роботі та інших завданнях, які машини не можуть виконувати.

Якщо у вас є унікальний, креативний спосіб мислення, який доповнює технічні навички, ваша компетенція не перевершує будь-які новітні технології.

Lifelong Learning як стиль життя

AI зменшить кількість зусиль і часу, які маркетологи витрачають на щоденні завдання. Але це ніколи не може замінити людський вплив, який вимагає розуміння маркетингу. Маркетологи, які постійно навчаються, розширюють свої скіли та розвиваються разом з технологіями, завжди зможуть знайти своє місце в цій сфері.

Штучний інтелект завжди потребуватиме людського вкладу, щоб досягти максимального значення. Маркетологи повинні вивчати багато нових технічних навичок, щоб досягти успіху. Це допоможе нам розмовляти мовою AI та надавати більше цінності як маркетолог у новому технологічному світі.

 

Сфера маркетингу щодня стрімко змінюється і штучний інтелект стає не лише помічником, а й загрозою для багатьох робочих місць. Сьогодні маркетологи стикаються з новими та лякаючими проблемами у плануванні кар’єри. Хороша новина полягає в тому, що в маркетинг завжди потребуватиме людського впливу – варто лише знайти своє місце в епоху технологій.

Підписуйтеся на наш Telegram-канал: https://t.me/proideicom


Читати більше: Події для маркетологів в Україні: Календар
Читати більше: Instagram. На що треба звернути увагу в просуванні у 2020