Сучасний маркетинг – це складна швидкозмінювана система, яку кожна компанія намагається адаптувати під свої цілі.

Ідея створити ефективну та сучасну систему маркетингу часто зазнає фіаско, і відбувається це не через помилки топ-менеджменту чи hr.

У всьому світі змінюється маркетинговий клімат.

Онлайн-маркетинг (синонім діджитал-маркетингу) поступово витісняє завдання звичного офлайн-маркетингу. Ці зміни відбуваються настільки швидко та несподівано, що наукові команди та консалтингові компанії не встигають зібрати увесь матеріал та систематизувати його для подальшого застосування в бізнесі.

Одночасно блискавична швидкість змін сучасного маркетингу ставить під сумнів актуальність усіх попередніх теоретичних та практичних напрацювань, чим спричиняє ще більшу прірву в теоретичній обгрунтованості цієї напрочуд важливої та відповідальної галузі бізнесу. 

Навіть при великому бажанні розібратися, як оновити попередні підходи маркетингу, які зараз вже не працюють через появу та домінуючу роль онлайн-просування, бізнес може покладатися виключно на аналіз нині функціонуючих “експериментальних” структур маркетингу.

До таких ми можемо віднести структури маркетингу компаній, які вже давно розгледіли потенціал діджитал-просування та тестують різні рекламні онлайн-канали у форматі експерименту, але із залученням достатньої кількості вузьких спеціалістів з діджитал-маркетингу та окремим оптимальним бюджетом на діджитал. 

*При такому підході до проектування структури маркетингу, яка включатиме діджитал-маркетинг, доречно врахувати досвід компаній, які пройшли декілька повних циклів.

Однак, для багатьох компаній, котрі ще не мають успішного досвіду в Marketing&Digital, зрозуміти та затвердити нову структуру маркетингу буде досить складно, адже вона повністю зруйнує звичний раніше стандарт структури маркетингу.

Пропонуємо розглянути декілька прикладів, як виглядає ефективна структура маркетингу компанії у 2020 році.

Шаблон 1. Структура маркетингу компанії, яка просуває товари чи послуги в офлайні та онлайні і створює увесь контент в середині компанії

Шаблон 2. Структура маркетингу компанії, яка просуває товари чи послуги в офлайні та онлайні і не займається створенням контенту

Шаблон 3. Функції digital-маркетингу компанії

Стандарт структури маркетингу компаній змінився назавжди. Кожен бізнес має усвідомити факт, що все стає діджитал, і це повністю перекроює усі попередні завдання та KPI відділу маркетингу. 

Читати більше: