Незлічена кількість маркетологів працює над створенням цінності продуктів та сервісів, щоб вигідно представити їх споживачу та схилити їх до регулярних покупок. 


Вікторія Музика – наш експерт-споживач маркетингу.

Працює викладачем іноземної мови в коледжі невеликого прогресивного містечка неподалік Києва.– Їсти будеш?

– Ні, дякую. Я поснідала веган-боулом з кіноа.                                                           

Після цього ти спостерігаєш, як обличчя твоєї мами відображає збій у завантаженні даних. І вона тут же відпускає цю фразу, подумки пристікеривши «seen». 

Список покупок споживачів збагачується модними сучасними продуктами: чіа, кіноа, какао-боби, годжі, каму-каму, спіруліна, асаї, кейл. І всі вони ро-веган, лактоз-фрі, шуґе-фрі. І попереджують виникнення ракових клітин, сприяють схудненню, лікують хронічні хвороби та позбавляють від усіх бід. Про це свідчить збільшення продажів суперфудів на 300% за останнє десятиліття.

Варто зазначити, що навіть моє «невелике прогресивне містечко під Києвом» уже пізнає всі радощі здорового способу життя і починає відкривати екоятки з цими модними продуктами для наших модних баришень. Місцеві «фітоняшки» активно ведуться на корисні снеки, гризуть гранолу з чіа, стрибають на фітболах, шейкерять органічні протеїни і активно шерять персональні світлини, що гідні, безумовно, каверу Vogue.


Згідно з даними британських учених, продукти з наліпкою «суперфуд» продавались на 61% краще аналогічних без такої наліпки. Хоча на території ЄС заборонено використовувати термін «суперфуд», тому що в науці такого поняття не існує. 

Суперфуд чи супермаркетинг? 

Суперфуди – це продукти, що містять багато поживних речовин, унікальних за своїми властивостями. Це корінці, пагінці, листячко, насіння, ягоди та інші частини рослин, що ростуть у важкодоступних місцях Амазонки й Тибету. Саме тому продаються вони підкреслено в грамах, а ціна таких продуктів зумовлює їх заморську унікальність.

Читати більше: 
Задзеркалля маркетингу. Світ споживача

Безумовно, суперфуди містять багато корисних речовин, антиоксидантів, білків, жирних кислот, проте автор книги “Палеодієта”, доктор Лорен Кордейн вважає, що вживати суперфуди треба дуже обережно. 

Ягоди годжі містять антиоксиданти та вітамін С, проте й багато сапонінів, що можуть викликати сильну алергічну реакцію. Насіння чіа насичене протеїном та жирними кислотами омега-3, але містить фітинову кислоту, що перешкоджає засвоєнню вітамінів з їжі. 

#порадатошонада

Вживайте українське! Замість годжі – шипшину, замість чіа – насіння льону, замість асаї – чорну смородину; а також журавлину, обліпиху, зелень, овочі.

Обов’язково викладайте праздникові глиняні миски з гречкою, буряком і горіхами, підписуйте модним хештегом #веганбоул.


А головне – пророщуйте зерно здорового глузду та критичного мислення і будьте щасливі 😉Читати більше про цю тему: