Настав час підбивати підсумки 2019 року і прогнозувати тенденції прийдешнього 2020. Ми вже писали про візуальні тренди Adobe Stock. Сьогодні ж розглянемо, що віщує нам міжнародний онлайн-фотобанк Depositphotos.

Новий 2020 рік буде стрімко рухатись у футуристичному напрямку. Тому попереду нас чекають фантастичні дизайни, нові звершення CGI-технологій і неймовірна естетика концепцій та ідей художників та дизайнерів. Що ж, вперед до майбутнього!


#1. The Future Is Here

Розширена реальність (Extended Reality (XR)) буде однією з головних тем у 2020 році. Маркетологи об’єднали всі способи доповненої реальності – і VR, і AR, і MR – в один, який назвали для простоти XR. При цьому, сам XR не має відношення до якоїсь конкретної технології.


Ці технології не просто вплинуть на наше дозвілля та комунікації – розширена реальність стане частиною рітейлу, мистецтва, сфери розваг і навіть буденних домашніх справ.

Автоматизація всіх процесів, робототехніка, 5G, кіберспорт, штучний інтелект, нейронні мережі та інші смарт-технології – все це стане не унікальним явищем, а невід’ємною частиною нашого життя. На нас чекає глобальна діджиталізація.

 

#2. Cyberpunk & Неон-нуар

Тренд, який лишається актуальним протягом кількох останніх років, в наступному році досягне свого піку. Прем’єра відеогри Cyberpunk 2077 здатна підняти нову хвилю переосмислення поп-культури у жанрі sci-fi, де головний акцент – на перевазі штучного інтелекту над людським.


У той же час, іноді до кіберпанку відносять взагалі будь-який фільм, книгу або гру, де присутні хоча б натяки на якісь популярні образи з цього жанру (в основному, корпорації). А іноді це робиться виключно через візуальний стиль: велика кількість яскравого неону, передових технологій і брудного металу.
«High tech, low life» – така характеристика натякає на контраст між технологіями майбутнього і образами героїв цього жанру: вигнанців, злочинців, найманців і авантюристів.

Неон-нуар – це порівняно новий напрямок в кіно- і відеоігровому мистецтві, відгалуження неонуару. Головна риса цього стилю – це похмура атмосфера, насичена ​​штучним, неоновим освітленням. Величезну роль в становленні цього напряму грає режисер Ніколас Віндінг Рефн, який зняв “Бронсона”, “Драйв”, “Тільки Бог простить”, “Неонового демона”.

Естетика кіберпанку, неонових кольорів і антиутопічних мотивів не омине моду і доповнить різні сфери мистецтва і дизайну. Тенденція триватиме і з часом залучить нові технології, щоб занурити нас в атмосферу майбутнього.

#3. Штучний інтелект

«Кінець близько», – кажуть фахівці в області робототехніки і штучного інтелекту (англ. artificial intelligence, AI). Звичайно, не кінець світу, але кінець деяких професій: роботи візьмуть на себе частину робіт, які сьогодні виконують люди.

А тепер уявіть, що частиною дизайн-системи стає штучний інтелект, який дозволяє аналізувати показники взаємодії користувачів з елементами системи і миттєво «розуміти», що працює краще. Чим більше інформації АІ дізнається про те, що працює, а що ні, тим краще він зможе оптимізувати кожну деталь, щоб домогтися максимального результату.

Чудовий приклад візуальних ефектів, згенерованих штучним інтелектом – це Auto Draw, один з експериментів Google в області АІ. Суть в тому, що програма автоматично домальовує і робить більш акуратними ваші скетчі, які ви по-швидкому накидали мишкою. Це стало можливим тільки завдяки машинному навчанню: чим більше людей малюють свої скетчі в додатку, тим точніше штучний інтелект починає вгадувати, що ви намагаєтеся намалювати.


#4. Баухаус – стиль поза часом

Баухаус (bauhaus, нім. – «будівництво будинків») і сьогодні є символом сміливих і функціональних розробок в мистецтві, архітектурі і дизайні. Багато що з того, що здається нам самим собою зрозумілим у нашому оточенні, є наслідком революційних ідей засновників школи Баухауса.

Стиль баухаус виходить з ідеї про те, що в просторі все повинно бути простим, сучасним і функціональним. Основне завдання творці бачили в підвищенні якості промислових виробів, які повинні виділятися привабливим зовнішнім виглядом, доступною ціною і максимально зручним використанням. Проголошена ідея синтезу мистецтва і техніки стала основною концепцією діяльності стилю. При створенні предметів в стилі баухаус дотримуються принципи раціонального використання матеріалів.


Основні мотиви:

  •       геометричні: прямокутник, квадрат, витягнутий прямокутник, коло;
  •       просторові: асиметричні форми, витягнуті лінії, діагоналі;
  •       кольори: білі, бежеві, сірі і чорні тони, «чисті» кольори.

 У 2020 році Баугауз здатен надихнути і кинути виклик звичному ладу.

#5. Груба естетика бруталізму

Напрямок бруталізму в дизайні все ще не має конкретного визначення, але відрізняється характерними рисами. З одного боку, це стиль “back to the roots”, в стилістиці 80-х і 90-х, коли сайти виглядали брутально просто тому, що не було інструментів зробити їх іншими. З іншого боку, цей стиль – така собі веб-субкультура. Протест, переважно, молодого покоління дизайнерів проти «гладких і чистеньких» інтерфейсів і зрозумілих красивих сайтів, якими переповнений інтернет.

Це не означає, що ми всі повинні робити вкрай непрацездатні дизайни заради відмінності та експериментів. Але це вказує на те, що є інший спосіб, окрім того, яким ми зловживали останнім часом. В 2020 році дизайнери-прихильники бруталізму, також почнуть впроваджувати більш сучасні нотки в свої грубі шаблони, покращуючи тим самим юзабіліті.

#6. Природність кольорів

Ми постійно перебуваємо в русі. Нові технології, нескінченний потік інформації – все це стомлює і викликає стрес. Ми частіше відчуваємо себе роздратованими, ніж розслабленими. Тому головною тенденцією 2020 року стає пошук спокою і натхнення в урбаністичному хаосі.
Основний тренд – максимум натуральності, реалізму, близькість до природи.

Джерело: Палітра трендових кольорів 2020 від Behr

Найбільші в світі лакофарбові компанії Behr, Sherwin Williams і PPG недавно випустили свої колірні палітри – це спокійні і м’які відтінки, натхненні природою і свіжістю.
Серед відтінків компанії Behr пильно-бузковий, свіжий зелений, екзотичний апельсин, приглушений червоний, графітовий, вершково-грибний. В основному в палітрі 2020 року приглушені і пастельні відтінки, які допоможуть знайти і підкреслити баланс між природою і технологіями.

#7. Візуальна гра

Зорові ілюзії можуть принести трохи магії в сучасний дизайн. Оптичні ілюзії в 2020 році виявляться цінним інструментом для залучення уваги глядача, будь то логотип компанії або лендінг. Подібний підхід дизайну останнім часом стає все більше популярним, так як він робить звичайне зображення цікавою загадкою.


Більшість інтернет-користувачів не мають звички довго затримуватися на сайтах. Проте, якщо сайт має візуальну привабливість, доповнивши її оптичними ілюзіями, він зможе затримати відвідувачів на деякий час. Будучи надзвичайно інтригуючими, такі ілюзії надовго запам’ятовуються.

#8. Motion Design

Бренди розуміють, що у них є шанс викликати справжні емоції та налагодити глибокий зв’язок з клієнтом, розповідаючи цікаву історію за допомогою динамічного дизайну. Навіть проста анімація привертає і фіксує увагу, максимально інформуючи користувача про ваш продукт. Тому можна впевнено стверджувати, що Motion Design в 2020 році буде тільки набирати обертів.


Як тільки статичний кадр починає рухатися, він стає графічною анімацію, анімованою картинкою, але ще не моушн-дизайном. Коли ж зображення оживає і з’являється додатковий сенс – лише  тоді ми можемо сказати, що це про Motion Design. Створення такого, навіть дуже короткого ролика – заняття трудомістке і витратне. Але воно того варте.

#9. Перехід на вертикаль

«Сьогодні більшу частину цифрового контенту ми сприймаємо з мобільних пристроїв. Тому вертикальні відео — пріоритетний формат для брендів, інфлюенсерів і просто користувачів соцмереж. Вертикальні публікації отримують на 90% більше переглядів, ніж пости із зображеннями.» – зазначають представники Depositphotos.

Маркетологи прогнозують стихійне зростання відеоконтенту. Пошуковики (і мова не тільки про Google) також збільшать лояльність до даного формату публікацій. До 2020 року більше 79% мережевого трафіку припадатиме на відеоматеріали.

Для зручності перегляду відео на мобільних пристроях відеозаписи буде переведено у вертикальну орієнтацію. Популярність отримає нова фіча інстаграму – IGTV, що дозволяє створювати довші відеоролики, посилання на які, до речі, можна залишати прямо в ваших InstaStories.

#10. Фокус на деталях

Фокусуючись на загальному плані, легко випустити з уваги щось дійсно важливе. Щоб акцентувати на якості і підкреслити свою відкритість та чесність, бренди показують свої продукти крупним планом.


Згідно з цією тенденцією, буде менше постпродакшену не лише в рекламі, але і фотографії загалом. Використовуйте мінімум ретуші і робіть акцент на деталях, щоб показати суть проєкту. Важливо не перевантажувати цільову аудиторію інформацією.

Огляд трендів Depositphotos присвячений ідеям, темам, естетиці та майбутньому візуальної комунікації. 
Тренди у візуальній комунікації — відправний пункт для інтерпретації та створення нових стилів і удосконалення вже наявних. Незалежно від сфери, у якій ви працюєте, цей огляд візуальних трендів надихне вас з ідеями і темами, які житимуть у мережі і зрештою з’являться на ваших екранах в новому 2020 році 😉

 

Depositphotos


Читати більше про цю тему: