Дослідження 137 тисяч оголошень у Facebook та Instagram показує критерії ефективності та тенденції. 

Здавалося б, Instagram є більш популярним додатком, але у Facebook більше користувачів – тож, яка з великих соціальних платформ Meta дає вам найбільший відбиток від рекламних грошей?

Команда Socialinsider нещодавно проаналізувала понад 137 тисяч рекламних кампаній у Facebook та Instagram, щоб з’ясувати, і хоча є багато змінних, які впливають на результати кампаній, дані тут можуть надати деякі загальні показники для вашого підходу.

Причина дослідження

Маркетинг у соціальних мережах сьогодні є сферою, в якій бренди надають багато коштів, оскільки вони здатні швидко та легко підключати їх до цільової аудиторії.

Отже, коли ви відповідаєте за управління маркетинговими бюджетами, тиск є величезним, особливо якщо ми думаємо про великі бренди, які інвестують у цифрові технології, можливо, більше, ніж у будь-якій іншій сфері. У цьому випадку ми говоримо про рекламу в соцмережах.

Кожен маркетолог знає, на які дві соціальні платформи спрямований маркетинговий бюджет, коли йдеться про рекламу в соціальних мережах.

І, як наслідок, одразу виникає важливе питання, які з них працюють краще, як у досягненні бажаних результатів, так і в оптимізації витрат.

Реклама у Facebook проти реклами в Instagram: які з них працюють краще?

Ось короткий огляд того, що охоплюватиме це дослідження реклами у Facebook та Instagram:

Витрати на рекламу: скільки брендів вкладають у рекламу як у Facebook, так і в Instagram, а також їх збільшення з 2020 року до середини 2021 року.

Яке місце розташування є кращим – співвідносячи середній рейтинг кліків (CTR) з вартістю за клік (CPC) або тисячу (CPM), ви дізнаєтеся, які місця є найефективнішими, де ви повинні розміщувати свої оголошення як на Facebook, так і на Instagram.

Як працюють CPC та CPM для кожного каналу – ви зрозумієте, скільки вам потрібно інвестувати та який спосіб/розміщення для кожного каналу, ймовірно, дасть кращі результати.

Що робити, щоб підвищити свій CTR – ви дізнаєтеся, як люди реагують на рекламу, знаючи середній CTR.

 

Ключові висновки

1. Витрати на рекламу за рік у 2021 році: бренди інвестують на 7,16% більше грошей у Facebook і на 8,69% більше грошей в Instagram.

2. Значення CPC: у середньому $0,49 для реклами у Facebook і $1,09 для Instagram.

3. Facebook має найвищий CTR, у середньому 3,06%, порівняно з Instagram, який становить 0,68%.

4. В Instagram стрічка – це місце розміщення реклами, на яке більшість брендів орієнтують свої бюджети.

5. Instagram Stories – це розміщення реклами з найвищим CTR в Instagram – 0,76%.

6. Канал Facebook – це головна соцмережа, де бренди розміщують свою рекламу.

7. Вартість розміщення у Facebook: Stories у Facebook мають найвищу ціну за клік – $0,55, а у каналі Facebook – найвищі значення CPM – $5,18.

8. Стрічка Facebook має найвищий середній рейтинг кліків 4,70%, за ним слідує відеоканал Facebook із середнім рейтингом кліків 2,06%.

 

 

Ключові ідеї

Витрати на рекламу у Facebook зросли на 7,16% у річному вимірі, тоді як Instagram має більший ріст, при цьому витрати на рекламу зросли на 8,69%.

Реклама в Instagram дорожча, має подвійну CPC, ніж реклама у Facebook.

Для оголошень, які мають цілі конверсії, Facebook є основною платформою, оскільки середній рейтинг кліків становить 3,05% у порівнянні з 0,67% у Instagram.

В Instagram основна увага на рекламі зосереджена на стрічці Instagram – вона має найвищу CPC ($1,86) і CPM ($7,27).

Історії в Instagram – це розміщення реклами, яке приносить найбільше конверсій в Instagram, маючи середній CTR 0,76%. У Facebook Stories найвищий CPC – $0,55.

Facebook Feed — це король розміщення реклами: бренди інвестують у нього найбільше, він має як найвищий CMP ($5,18), так і найвищий CTR (4,70%).

 

1. Витрати на рекламу за рік у 2021 році: бренди інвестують на 7,16% більше грошей у Facebook і на 8,69% більше грошей в Instagram

Враховуючи той факт, що це одна з найстаріших і, безумовно, найбільша серед усіх сучасних платформ соціальних мереж, не дивно, що Facebook є платформою номер один, в яку компанії вкладають багато грошей.

Але оскільки ми прагнемо порівняти ефективність реклами Facebook з рекламою в Instagram, давайте для початку розглянемо ще й оголошення в Instagram, чи не так?

Щоб бути більш привабливим для молодшої аудиторії, величезні гроші також вкладаються в рекламу і в Instagram.

У порівнянні з гігантською платформою, бюджет, спрямований на рекламу в Instagram, становить лише половину бюджету, виділеного на рекламу у Facebook.

Це рік за роком еволюція витрат на рекламу як на рекламу у Facebook, так і в Instagram.

Причини, з яких бізнеси намагаються проникнути в життя своєї аудиторії за допомогою реклами у Facebook та Instagram, полягають у тому, що вони можуть за лічені секунди зв’язати бренд із великою кількістю потенційних клієнтів, що значно покращує процес покупки.

І саме тому бренди з року в рік продовжують збільшувати витрати на рекламу в соціальних мережах. 

Після закінчення половини 2021 року середні витрати на рекламу у Facebook зросли на 7,16% порівняно з минулим роком, тоді як витрати на рекламу в Instagram зросли ще більше – 8,69%.

Це може означати лише те, що бренди посилюють свою увагу на пріоритетність маркетингу та інвестування в Instagram у майбутньому, оскільки це, зрештою, платформа з найвищим рівнем залучення на даний момент.

Таким чином, залишаються питання: чи незабаром Instagram стане платформою, на яку бренди спрямовують більшість своїх маркетингових бюджетів для створення реклами в Instagram? І якщо так, то коли це станеться?

 

2. Значення CPC: у середньому $0,49 для реклами у Facebook і $1,09 для Instagram

Тепер, коли ми побачили, наскільки бренди покладаються на рекламу у Facebook та Instagram, поглянувши на гроші, витрачені на рекламу в соціальних мережах, настав час заглибитися в це питання.

Щоб вирішити, чи варто інвестувати в рекламу Facebook чи Instagram, ви повинні поглянути на деякі конкретні показники реклами, як-от середня ціна за клік, також відома як CPC.

До серпня 2021 року середня ціна за клік у Facebook не була значною, яка на даний момент має середнє значення $0,49.

На цій діаграмі представлено еволюцію значень CPC для оголошень у Facebook та Instagram.

З Instagram – інша історія. Враховуючи молодшу аудиторію Instagram, сформовану з людей, які хочуть не тільки познайомитися з життям свого друга, а й повеселитися або отримати натхнення для різних сфер, які вони можуть мати, платформа намагається запропонувати більш автентичний досвід.

Це означає менше бажання показувати рекламу в соціальних мережах, яка порушить це більш інтимне відчуття для користувача, і, як наслідок, більшу ціну за це.

У порівнянні з рекламою у Facebook, реклама в Instagram має подвійну вартість.

Ціни на рекламу в Instagram мають тенденцію поступово зростати, хоча на середину 2021 року середня CPC в Instagram становить $1,09, що є значенням, яке зменшилося з останнього кварталу 2020 року, коли він був піком у $1,39.

 

3. Facebook має найвищий CTR, у середньому 3,06%, порівняно з Instagram, який становить 0,68%

Переглянувши загальні ціни на рекламу в соціальних мережах як у Facebook, так і в Instagram, настав час побачити, які з них найефективніші.

Ми побачили, що реклама в Instagram дорожча в порівнянні з рекламою у Facebook, дослідивши середню ціну за клік, і ми також придумали кілька хороших пояснень для результатів.

Але оскільки багато брендів вкладають величезні гроші в рекламу як у Facebook, так і в Instagram, оптимізація цих маркетингових бюджетів, щоб переконатися, що ви отримуєте задовільний рентабельність інвестицій, має вирішальне значення.

Ось чому ми повинні зупинитися і подумати: враховуючи їх вищу ціну за клік, чи є реклама в Instagram найефективнішою рекламою в соціальних мережах?

Що ж, аналізуючи середній рейтинг кліків, який є потужним показником того, наскільки ймовірно, що ви отримаєте бажані результати від рекламної кампанії в соціальних мережах, ми виявили, що реклама у Facebook працює набагато краще, ніж реклама в Instagram.

Насправді, реклама у Facebook має в середньому CTR 3,06%, тоді як в Instagram середній CTR становить лише 0,68%.

Це середні значення CTR для розвитку рейтингу кліків оголошень у Facebook та Instagram.

Тепер це не дуже дивне відкриття, враховуючи той факт, що Facebook є платформою з довшою історією і з набагато більшим інтересом до онлайн-реклами.

Зрештою, саме мережа розробила набагато більше місць для розміщення реклами в соціальних мережах, не кажучи вже про те, що це перша соціальна платформа, яка їх представила.

Останнє, про що варто згадати, це те, що на перший погляд, незважаючи на деякі невеликі стрибки, загалом середній CTR для реклами у Facebook, здається, має напрямок зменшення.

 

4. В Instagram стрічка – це місце розміщення реклами, на яке більшість брендів орієнтують свої бюджети

Протягом багатьох років, ще до того, як його придбав Facebook, Instagram багато разів дивував своїх користувачів безліччю крутих і винахідливих функцій.

Це дозволило маркетологам адаптувати соцмедіа рекламу відповідно до потреб свого бренду і, звісно, ​​користувачів, а також проявити більше креативності до реклами в соціальних мережах.

Здається, бренди бачать найпершу функцію Instagram, а саме стрічку, коли справа доходить до бажаних місць розташування їхньої реклами.

Хоча історії в Instagram не дуже відстають. Оскільки це одна з найпопулярніших функцій Instagram, добре, що компанії дійсно досліджують її потенціал.

На цьому графіку показано, як витрати бренду на рекламу спрямовуються на різні місця розташування в Instagram.

Цікавим є те, що найбільш часто використовуваним місцем розміщення реклами в Instagram є канал, хоча, схоже, він має найвищу середню CPC ($1,86) і CPM ($7,27).

Тут показано середні значення CPC та CPM в Instagram для різних місць розташування реклами в Instagram.

Здається, інші місця розташування мають лише половину значень каналу, а саме:

Середня ціна за клік для рекламних оголошень Instagram становить $0,66 та $3,49 за тисячу показів.

Оголошення Instagram Explore мають CPC в середньому $0,53 і $2,71 за тисячу показів.

Тому ми повинні поглянути на середній рейтинг кліків, щоб побачити, чи має це якийсь сенс.

 

5. Instagram Stories – це розміщення реклами з найвищим CTR в Instagram – 0,76%

Що ж, щодо найефективнішого типу реклами в Instagram, яка успішно конвертує та робить гроші, витрачені на її розміщення, вартими вкладених, це реклама в Instagram Stories, яка має середній CTR 0,76%.

На другому місці йде стрічка Instagram , в яку багато брендів вкладають найбільше коштів у свої рекламні кампанії в Instagram, з дещо нижчим середнім рейтингом кліків – 0,69%.

Нижче наведено середні значення рейтингу кліків оголошень Instagram для різних місць розташування реклами в Instagram.

Хоча різниця між цими двома розміщеннями реклами в Instagram не така велика, у брендів буде більше шансів підвищити рентабельність інвестицій, якщо вони трохи відкоригують свої маркетингові бюджети і спрямують більше грошей на розміщення реклами в Instagram Stories.

Нарешті, для тих, хто розраховував на розміщення реклами Instagram в розділі Instagram, середній CTR для цього типу реклами в соціальних мережах становить 0,47%.

 

6. Канал Facebook – це головна соцмережа, де бренди розміщують свою рекламу

Давайте будемо чесними, незалежно від того, скільки цікавих функцій може мати будь-яка платформа соціальних мереж, канал завжди буде місцем, де користувачі проводять більшу частину свого часу, коли вони онлайн.

Тому так само, як і у випадку з Instagram, у Facebook також розміщення реклами, в яке бренди вкладають найбільші гроші, — це фід.

Але в цьому аналізі все ще є елемент несподіванки – вибір місць розміщення реклами у Facebook, які займають друге та третє місця.

Здається, що в 2021 році бренди визнають, що відео мають велике значення. Дослідження відео Facebook показало, чому це тип контенту, який добре працює.

І тому компанії почали робити ставку на цей підхід, вкладаючи гроші в те розміщення реклами, яке розраховане спеціально для тих користувачів, які люблять відео та витрачають багато часу на навігацію по каналу відео.

Ця діаграма показує, як витрати бренду на рекламу розподіляються для різних місць розміщення реклами у Facebook.


Оскільки Stories є загальним типом контенту, це ідеальний випадок для виявлення відмінностей, а отже, потреб і орієнтації обох платформ соціальних мереж для порівняння реклами у Facebook і Instagram.

На відміну від історій в Instagram, історії у Facebook не є такою важливою точкою для бізнесу, оскільки вони є пріоритетом номер три для розміщення реклами на Facebook.

 

7. Вартість розміщення у Facebook: Stories у Facebook мають найвищу ціну за клік – $0,55, а у каналі Facebook – найвищі значення CPM – $5,18

Ми щойно бачили раніше, як стоять бренди, коли справа доходить до вибору різних місць розміщення реклами у Facebook, на які спрямовані їхні бюджети.

Але, як знає будь-який цифровий маркетолог, який має розум у грі, підбираючи їх, потрібно врахувати низку факторів і проаналізувати такі показники, як середня CPC та CPM.

Якщо говорити про середню ціну за клік, ось кілька захоплюючих відкриттів:

•  У Facebook Stories — це розміщення реклами з найвищою CPC, $0,55.
•  Права колонка Facebook має в середньому $0,38 за клік.
•  Канал Facebook досягає середньої CPC лише $0,26.
•  Відеоканали Facebook мають в середньому $0,13 за клік.

Ну, це, безумовно, цікава ієрархія. Побачивши ці цифри, потрібен швидкий аналіз середнього рейтингу кліків, оскільки він покаже, чи потрібно зараз коригувати свою стратегію реклами в соціальних мережах і де.

Ось діаграма, що показує середні CPC та CPM для різних місць розміщення оголошень у Facebook.

Не забуваймо, що, оскільки ваших бізнес-цілей для різних рекламних кампаній може бути дуже багато, показники, які вам доведеться надавати пріоритет під час моніторингу, також мають відрізнятися.

Якщо ви думаєте масштабно, і особливо коли ваша основна мета — підвищити обізнаність про свій бренд, важливим показником, на який ви повинні звернути увагу, є середня CPM.

Отже, коротенько, давайте подивимося, як цифри для середньої ціни за тисячу показів, або ж ціна за тисячу показів, виглядають як різні місця розміщення оголошень у Facebook:

•  Канал Facebook: має середню CPM $5,18.

•  Відеоканали: середня ціна за тисячу показів становить $2,48.

•  Історії у Facebook: в середньому $1,08 за тисячу показів.

•  Права колонка Facebook: середня CPM $0,38.

 

8. Стрічка Facebook має найвищий середній рейтинг кліків 4,69%, за ним слідує відеоканал Facebook із середнім рейтингом кліків 2,06%

Загалом, кінцева мета бренду — змусити клієнтів приносити конверсії. Насправді конверсії становлять майже чверть основних цілей кампанії, які бренди ставлять для своєї реклами в соціальних мережах.

І якщо поглянути на потенціал конверсії кожного місця розміщення реклами у Facebook, стає досить зрозуміло, чому маркетингові бюджети розподіляються так, як вони є.

На цьому графіку представлено середній рейтинг кліків для різних місць розміщення оголошень у Facebook.


Перші дві позиції для найкращого розміщення реклами у Facebook — це фактично місця розміщення реклами у Facebook, у які бренди вкладають більшість своїх рекламних бюджетів у соціальних мережах, наприклад:

•  Канал Facebook із середнім рейтингом кліків 4,69%.
•  Відеоканали Facebook, значення яких вказують на середній CTR 2,05 %.

З точки зору ефективності, за цими двома типами реклами Facebook слідують:

•  Права колонка Facebook: із середнім CTR 0,15%.
• 
Історії у Facebook: із середнім рейтингом кліків 0,09%.

У Facebook, що сюжетний тип контенту не такий популярний серед користувачів, незважаючи на те, що його вбивають в Instagram. Але що дивує, так це те, що історії Facebook перевершують навіть правий стовпець Facebook як розміщення реклами з точки зору більшого CTR. Хто б міг це помітити, особливо враховуючи вищі CPC і CPM в Facebook Stories? 👀

 

Методологія

Результати цього дослідження ґрунтуються на аналізі 35 336 оголошень у Facebook і 56 485 оголошень в Instagram за період з січня 2020 року по серпень 2021 року.

У розділі нижче ви знайдете як приблизні витрати на рекламу для регіону, так і CPC для регіону, оскільки вони розраховуються на основі пулу даних, який існує в записах інструмента.

Ось оцінка витрат на рекламу для кожного регіону за період із січня 2020 року по серпень 2021 року.

Щоб отримати загальне уявлення про витрати на рекламу, CPC та CPM, усі валюти були обмінені на долари США.

Ось оцінка середньої ціни за клік для різних регіонів.

Розміщення оголошень відноситься до всіх доступних просторів, де платформи соціальних мереж можуть показувати платну рекламу

Для Facebook були проаналізовані такі місця розміщення, доступні через API Facebook, а також у базі даних Socialinsider: канал Facebook, історії Facebook, відеоканали Facebook і правий стовпець Facebook

Для Instagram наступні місця розташування доступні через API Instagram, а також у записах Socialinsider були: стрічка Instagram, Instagram Stories та Instagram Explore.

Витрати на рекламу – це приблизна сума грошей, витрачена на рекламні кампанії у Facebook та Instagram.

Socialinsider визначає ціну за клік (CPC) шляхом ділення загальної вартості кліків оголошення на загальну кількість кліків, отриманих оголошенням. Середня CPC стає сумою всіх CPC оголошень, поділеною на загальну кількість оголошень.

Socialinsider визначає вартість за тисячу показів (CPM) як вартість за тисячу показів. За визначенням Facebook , CPM вимірює загальну суму, витрачену на рекламну кампанію, поділену на кількість показів, помножену на 1000.

Кількість показів оголошення відображає кількість показів оголошення на екранах.

Рейтинг кліків (CTR): показує відсоток людей, які натиснули оголошення, і розраховується шляхом ділення кількості кліків посилання на оголошення на кількість показів.

Джерело: Socialinsider

 

Лайфхаки для маркетологів в Україні: 

@proidei.com

Коли компанії роблять маркетинг без маркетологів 😅

♬ оригинальный звук – Татьяна Сергиенко

 

 

Читайте гарячі новини та цікаві статті про тренди, бізнес та маркетинг на нашій сторінці в Facebook і LinkedIn, отримуйте миттєву доставку нових статей в Telegram, підписуйтеся на нашу щотижневу email-розсилку та читайте наш серйозний Instagram та Instagram-журнал коміксів про маркетинг, digital-маркетинг, PR, рекламу, HR та бізнес.

Читати більше:

Читати більше: