Початок нового місяця — чудова нагода будувати великі плани й підбивати маленькі 30/31-денні підсумки.

Інформаційний бізнес-портал PRO Ідеї. Головні новини маркетингу проаналізував рекламу українських компаній за жовтень і зробив добірку яскравих роликів — дивіться, читайте, згадуйте!

Щедро — Truffle Mayo

Три причини, чому люди можуть переглядати цю рекламу декілька разів:

•   аби прочитати повністю всі креативні назви домашніх ресторанів (ми це зробили: «Історії-гриль», «Єль Гречко», «У Смачненьків», «СмакОленька»);
•   щоб завдяки динаміці звуків і кадрів уявити себе на зйомках найпафоснішого шоу «МастерШеф»;
•   аби засвоїти акторський талант подавати деруни з майонезом так, ніби це висока кухня.

 

Ajax — ідеальний захист для неідеального світу

Знаєте фільми, у яких герої впевнено, пафосно й абсолютно невимушено крокують на фоні вибухів, пожеж і кінців світу? Фантастичні кадри. Серце йокає. Зіниці розширюються. Комашня біжить попід шкірою. У цій рекламі приблизно те саме. Поготів актори ще й усміхають, цілуються, обіймаються — цілковитий keeping calm в неідеальному світі з проголошеною ідеальною системою захисту Ajax. 

 

IKEA — Коли вдома як вдома

Тепло, атмосферно, лампово, стильно, навіть наближено до перфекціонізму — словом, реклама повністю в дусі IKEA. Більшість роликів, товарів і дизайнерських ідеї для натхнення, створених компанією, — «лагідна» пропаганда домашнього затишку та красиве просування сімейних цінностей. Тому на це все так приємно дивитися. 

 

FAVBET — Коли ти у грі, будь всередині гри

 

Аристотель, Гегель, Вебер, Ніцше мали б зацінити використання філософських мотивів у сучасному маркетингу. Зазвичай ролики онлайн-казино й так засідають у голови завдяки частим показам, динамічним кардам та азартному духу. А ця реклама FAVBET додатково просякнута ідеями «ловити момент», «бути тут і зараз», «відчувати (гру) кожною клітинкою свого тіла». 

Різні персонажі, сила природних стихій, ще більша сила людських емоцій: від напруження на межі до фінального екстазу — словом, усе продумано майстерно. Браво.

 

Нокспрей — Вiд нежитю спрей для наших людей

Режисери цієї реклами — справжні drama queens, не інакше. Нотки гумору й гіперболізації завжди були, є й залишатимуться на екранах українців. Щоб не звести все до інфантильності, потрібне тонке професійне чуття. 

Апельсини, яблука, лимони й помідори, що злітають у повітря від жіночого «пчиху», — це занадто чи все-таки релевантно, якщо згодом у кадрі з’явиться рятівна пляшечка зі спреєм від нежитю? Питання — на розсуд глядачів. А те, що реклама яскрава й легко запам’ятовується, схоже, поза дискусією. 

 

Агуша — І без цукру солоденький

Увага! Попередження для всіх Андріїв: перегляд цієї реклами вашими знайомими може мати (не)приємний наслідок у вигляді приклеювання до вас фразочки з відео: «Андрюша — і без цукру солоденький!» 

Успішність ролика зумовлена насамперед специфікою продукту. В епоху схибленості людей на здоровому харчуванні та sugar/lactose/gluten free трендах реклама, що починається словами «без додавання цукру», апріорі цікавить більшість глядачів. Окрім цього, в арсеналі Агуши дієвий маркетинговий прийом із зображенням дітей у кадрі. Трюк із іменем теж цікавий. Правда, Андрюші? 

 

Галичина Вибирай двіж

І реклама, і клубний трек, що качає, й анімований мультик, і пропаганда туризму та активного способу життя, і на додачу ода українським Карпатам! 

 

 
 
 
 
 
Переглянути цей допис в Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Допис, поширений Ґо_Карпати (@go_karpaty)

У своїх роликах компанія давно робила акцент на крутій музичній складовій, не підключити патріотичний галицький мотив теж було б гріхом. А такого роду анімація з кінематографічними переходами (на кшталт справжній кефір із пляшки виливається мальованою бурхливою рікою між горами) — трюк новий і, здається, доволі вдалий. 

 

 

Лайфхаки для маркетологів в Україні: 

@proidei.com

Зарплата маркетологів 💰

♬ original sound – Маркетинг для всіх

Читайте гарячі новини та цікаві статті про тренди, бізнес та маркетинг на нашій сторінці в Facebook і LinkedIn, отримуйте миттєву доставку нових статей в Telegram, підписуйтеся на нашу щотижневу email-розсилку та читайте наш серйозний Instagram та Instagram-журнал коміксів про маркетинг, digital-маркетинг, PR, рекламу, HR та бізнес.

Читати більше: