Про цікаві рекламні кейси, які викликають неоднозначну реакцію.

Щодня випускається величезна кількість реклами. Через такі об’єми багато кейсів залишаються поза обговореннями,  і лише деякі з них потрапляють в центр уваги. Але чи завжди ця увага – символ ефективності реклами? Розглянемо на прикладах.

Ашан 

Насправді, на цей кейс варто звернути особливу увагу, оскільки гіпермаркет не має жодного відношення до створення цих постерів – то такий собі креатив фанатів. Однак, вони надовго запам’ятаються любителям сміливих кейсів.

У 2016 році на фан-сторінці у Facebook поширили постери, де гіпермаркет порівнюють з конкурентами, висміюючи їх. «Ашан» перепросив перед аудиторією, але на просторах інтернету досі немало статей, де стверджують, що це була офіційна рекламна кампанія магазину.

Billa

Тепер в чек-лист школяра входить пиво. Stella Artois прокоментували цю рекламну комунікацію як прикру помилку.

Джерело: gadzzilla.org/yak-viglyadaye-pidgotovka-do-shkoli/

 

Екодом

«Екодом», крім техніки для дому, пропонує своїм покупцям ще й сосни, про що гучно заявили в рекламному постері. Реакція була, загалом, негативною.

Джерело: ragu.li

 

Сільпо

Ще одна реклама від «фанатів». Дизайнер Олег Копил створив свій варіант електронної картки для накопичення балів в мережі супермаркетів «Сільпо» та розмістив у своєму Pinterest.

Джерело: pinterest.co.uk/pin/578008933404929514

Своїм дизайнерським рішенням дизайнер, можливо, хотів висміяти заклопотаність покупців над накопиченням електронних балів, які не завжди несуть реальну вигоду. Хоча офіційної інформації про виникнення цього шедевру немає.

Україна Speaking 

Соціальний проект національної програми з популяризації та вивчення іноземних мов в Україні «Україна Speaking» приголомшив “мотиваційними” закликами.

Джерело: ua.reactor.cc

Через такий провокативний меседж «Україна Speaking» в рік англійської мови в Україні хотіла заохотити українців до вивчення іноземних мов як інструменту для кар’єрного успіху. Однак думки аудиторії та критиків щодо такої форми розділилися: хтось задумався та підтримав «жорстокість» меседжу, хтось назвав цю соціальну рекламу деструктивною та незрозумілою. 

Parfums

Весною 2020 року інтернет-магазин парфумерії вирішив розважити своїх покупців вигаданими діалогами між людьми з всесвітньо відомих шедеврів живопису. Деякі тексти стосувались актуальної теми карантину, але дарували оптимізм. 

 

Джерело: parfums.ua

P.Pelmeni

Якщо вищеперераховані кейси одноразові, то P.Pelmeni в своєму інстаграм-каналі дивують аудиторію щодня. Коментарі підписників на такий сюрреалізм бренду неоднозначні.

Джерело: instagram.com/p.pelmeni

 

Braun

Бренд техніки «Braun» нестандартно продемонстрував потужність нової бритви: після неї будь-який чоловік красунчик. Іронічно та креативно, але для людей з почуттям гумору.

Джерело: www.braun-club.ru

 

Бренди завжди намагатимуться дивувати, щоб утримати свою аудиторію та зацікавити нову. Що обиратимуть – хайп чи розваги, будемо спостерігати та розповідати вам у наступних оглядах кейсів. 

Читати більше: