Про маркетинг в складній для просування ніші. 

PRO Ідеї поспілкувалися з Олександром Бараненком — двократним чемпіоном світу зі снайперської стрільби серед спеціальних підрозділів армії та поліції, засновником та головним тренером спортивно-стрілецького клубу Alpha Bravo.

Alpha Bravo — спортивний стрілецький клуб, який займається високоточною та тактичною стрільбою. Спеціалісти клубу проводять навчальні тренінги, семінари, тематичні консультації. 

 

Олександре, розкажіть про себе. З чого Ви починали свою кар’єру?

Це дуже давня історія, як все починалося. У далекому 1996 році я  прийшов на службу в СБУ, у підрозділ “А” (в народі його називають “Альфа”), а у 1999 якраз формувався підрозділ снайперів, до якого я одразу і потрапив. У цьому підрозділі провів всю свою службу, у ньому ж я зростав, набував навичок, здобував спортивні досягнення. 

Для мене найбільшим досягненням був Чемпіонат світу, який проходив в Угорщині у 2003 році, де я став першим серед спеціальних підрозділів армії та поліції. У 2004 я посів друге місце, а у 2009 ще раз здобув абсолютне чемпіонство. 

Увесь час, з 1999 року до 2010 поки служив та коли я вже закінчив службу, все одно продовжував займатися снайперською справою, постійно вдосконалювався. Я отримував від цього задоволення.

Я дуже багато тренувався, брав участь в різних змаганнях, займав місця, тому що мене це цікавило і постійно мотивувало влучати завжди, коли я виконував якусь вправу. 

 

Як виникла ідея створити спортивно-стрілецький клуб?

Думки про створення стрілецького клубу у мене виникли дуже давно. Ще коли проходив службу, я зрозумів, що немає єдиної школи з підготовки снайперів, яка б об’єднувала різні підрозділи, тому вирішив таку створити.

Через певний час ці думки трансформувалися в ідею створити стрілецький клуб, який би займався підготовкою стрільців: цивільних, військових та поліцейських. На той момент я вже мав достатньо досвіду, і цей досвід хотілося передавати.

Найбільшим поштовхом, коли я відчув потребу втілювати ідею в реальність, став початок війни. Тоді всі зрозуміли, що не вистачає не тільки кваліфікованих снайперів, але й тих людей, хто може навчити й передати свої знання далі, не так вже й багато. 

У 2017 році клуб було зареєстровано офіційно, і я почав потихеньку його розвивати. Я все робив сам, без чиєїсь допомоги. Запрошував своїх знайомих фахівців, цивільних та військових стрільців, щоб вони допомагали у проведенні занять. Вони пропонували урізноманітнити заняття залученням фахівців з різних військових підрозділів. 

 

Як ви почали втілювати задумане? Які проблеми виникали? 

Основною проблемою для мене було юридичне оформлення клубу. Щоб зробити все правильно, потрібно було постійно кудись звертатися, їздити в різні місця, щоб оформити папери, постійно кудись щось подавати. Оскільки я був зайнятий тим, що їздив на збори, постійно когось тренував, не мав часу на юридичне оформлення клубу. 

Мої друзі порекомендували мені гарного юриста, який взяв на себе усі ці питання. Це дуже сильно полегшило мені життя. І коли вже всі інстанції були пройдені, усе оформлене, а документи були на руках я з полегшенням видихнув. Так ми стали офіційною організацією. 

 

Який основний профіль Вашого клубу?

Зараз клуб проводить повністю зборову підготовку з різних кваліфікаційних напрямків занять як снайпінгу, так і тактичних груп. Клуб проводить заняття різної складності в різних містах України. 

Також в нас є школа початківців для людей, які тільки починають займатися високоточною стрільбою. Її ми проводимо в різних містах України. Таких заходів у нас багато. 

Зараз я, як засновник та ідейний “штовхач”, самостійно займаюся всіма організаційними питаннями клубу та треную людей як один з головних тренерів. Максимально розвиваю клуб в усіх напрямах, необхідних в Україні. 

 

Навіщо людям вчитися стріляти? 

Є таке прислів’я: “Бог зробив людей сильними та слабкими, а Кольт 45-го калібру зрівняв їхні можливості”. 

Люди навчаються стріляти насамперед для захисту. Тут немає ніякого негативу: це спорт, це високоінтелектуальне  заняття, яке дозволяє вам розвиватися і багато чому навчитися. Через заняття  високоточною стрільбою до людини приходить не тільки вміння влучати в ціль, а й розуміння зброї, її механіки, фізичних явищ. 

Другий фактор, чому люди приходять до стрільби, — це самовдосконалення. Високоточна стрільба, як і снайпінг, це про самоконтроль людини. Якщо людина себе не контролює, то вона не зможе стріляти на далекі відстані. 

Інша справа – навчання військових, поліцейських, спеціальних підрозділів. Для них вдосконалення – це насамперед виживання на полі бою, це життя. Для того, аби вижити, треба багато чому навчитися. 

 

Хто в Україні займається стрільбою? 

Аудиторія нашого клубу це спеціальні підрозділи снайперів, як збройних сил, так і поліції, СБУ, і цивільні люди, які у нас займаються. 

Характеристика цивільного стрільця — це в основному людина 30+ років, яка має середній достаток, і вже спробувала стрільбу, хоче розвиватися в цьому напрямку поглиблено. Можна вміти стріляти з карабінів, володіти тактичною стрільбою, але високоточна стрільба це зовсім інше. Тому тут з’являються тільки ті, хто обдумано прийняв рішення займатися, адже це ще і недешевий вид спорту. 

 

Чи займаєтеся маркетинговим просуванням?

Як тільки ми офіційно зареєстрували організацію, далі почалася робота з людьми. Я зустрічав людей, які допомагали з просуванням. Хтось  ділився, як треба вести сторінки у Facebook, Telegram, Instagram, хтось   як правильно фотографувати, як писати пости. Для мене це був новий світ, у якому я ніколи раніше не бував. Він був мені завжди чужим. Але через певний час я багато чому навчився, і, дякуючи цим людям, які допомагали, десь давали своїх фотографів, десь допомагали в зйомці кліпів,  це все дало потужний поштовх в розвитку.

У нас є сайт, соціальні сторінки, Facebook Shop. Також ми створюємо брендовані речі. Наприклад, у нас є клубні чашки, календарі, футболки.

Також у нас в арсеналі нещодавно з’явився блокнот стрільця. Ми створили його з водостійкого матеріалу, який витримує дощі (для снайпера це дуже важливо). Він потрібен для фіксації даних, важливих для проведення аналізу. У ньому є сторінка з інформацією для налаштування набою та іншими важливими пам’ятками для стрільця

Ми не створюємо брендовані речі, просто щоб мати їх. Це практичні предмети, які несуть в собі атмосферу нашого клубу. 

Про наш клуб одразу почали багато говорити. А для мене найголовніше це ставлення людини, яка прийшла на навчання, я вкладаю в неї всю душу. Люди це відчувають, бачать прогрес, радіють та діляться інформацією про наш клуб. 

Так “сарафанне радіо” приводить до нас клієнтів, які одразу розуміють, що у нас висока планка, стандарти та професійність. З часом ми зустрілися із запитом ринку і розширили напрями підготовки. Окрім снайпінгу, в нас з’явилося навчання тактичних груп, підготовка груп охорони, ножовий бій та тренування на різних локаціях. 

 

У чому ваша конкурентна перевага? 

Усі звикли, що стрілецький клуб це якась чітко окреслена територія, на якій повинні проходити заняття. Це тир або якийсь полігон, де знаходяться інструктори, до яких приїжджають люди. 

Ми зламали цей стереотип повністю, тому що першопочатковою ідеєю була саме передача знань. І наші знання та досвід ми передавали на будь-яких територіях і ніколи не прив’язувалися до якогось місця. Ми домовлялися з військовими полігонами, орендували тири, проводили заняття в різних місцях: у різних містах, у різних зонах. 

Так усі звикли до того, що ми можемо провести заняття, не прив’язуючись до якоїсь території, що ми мобільні. Тепер нас найчастіше запрошують на якісь певні умови локації. Ми домовляємося зі стрільцями, яким цікаво пройти навчання в нашому клубі, і ми разом узгоджуємо, де вони бажають проходити тренування.  

У цьому була найбільша наша відмінність на ринку, яка руйнувала звичний порядок справ. На початковому етапі, коли ми почали пропонувати людям навчання на будь-якій потрібній локації, для багатьох це було вибухом мозку, тому що у всіх був стереотип, що повинне бути якесь місце, і туди треба було приїжджати. 

 

Що вимагає ринок від клубу зараз? 

Ринок постійно вимагає більшого, тому планів у нас багато. Хочемо зробити центр підготовки, щоб мати можливість проводити навчання також для іноземців. Хочемо зробити наші відділення майже у всіх обласних центрах України й проводити заняття з більшою кількістю учасників. 

Зараз клуб має 5 представництв в Україні, маємо там власних інструкторів, які проводять навчання. Також у нас є власний стрілецький тир в горах, в Карпатах. Плануємо розгорнути його до повноцінної школи підготовки, де будуть проходити навчання всі наші вихованці.  

Хотілося б ще розвинути в Україні стрілецький спорт PRS, який зараз підпорядковується американським правилам. Саме з PRS хотілося б проводити якомога більше змагань як локальних, так і масштабних. У мріях, звичайно, є і міжнародні змагання. 

Зараз ми проводимо змагання на дальній постріл (Long-Range). У цьому році ми мали тільки одне таке змагання, через коронавірус не вдалося організувати друге. Але на наступний рік ми плануємо провести 4 всеукраїнських змагань з нестабільних положень PRS і два змагання з  Long-Range. 

 

Порада від Олександра Бараненка для тих, хто мріє відкрити свою справу?

Найголовніша порада, якщо у вас є мрія втілюйте її в життя і не зупиняйтеся. Якщо ви чимось “хворієте”, щось вам дуже подобається, і ви в цьому перші, беріться до справи без хвилювань. За вами обов’язково підуть люди. Вони будуть розуміти, наскільки ви швидко рухаєтеся вперед, і бачити, наскільки ви горите своєю ідеєю, будуть раді мати справу з успішним професіоналом, який якісно робить свою роботу. Любіть свою справу і завжди втілюйте в життя те, що ви вмієте.

Розмовляла Галина Гоцалюк. 

 

Послуги PRO Ідеї

Читати більше: