Минулого місяця Apple оголосив про плани запровадити ряд заходів для захисту дітей від жорстокого поводження, які включали сканування зображень, збережених у iCloud Photos.

“Ще одна важлива проблема – поширення в Інтернеті матеріалів про сексуальне насильство над дітьми (CSAM)”, – йдеться у прес-релізі. «CSAM відноситься до контенту, який зображує сексуальні дії, пов’язані з дитиною. Щоб вирішити цю проблему, нова технологія в iOS та iPadOS дозволить Apple виявляти відомі зображення CSAM, збережені в iCloud Photos. Це дозволить Apple повідомити про ці випадки Національному центру зниклих та експлуатованих дітей (NCMEC)».

Прецедент – сканування фотографій

Очевидно, що бажання захистити дітей від знущань – похвальна ініціатива. Але прецедент, створений рішенням про сканування особистих фотографій людей, хоч би якою була вагома причина, призвів до набагато більшої тривоги та відштовхування, ніж Apple передбачував. В результаті тепер Apple вирішив призупинити всю ініціативу.

“Раніше ми оголошували про плани щодо функцій, призначених для захисту дітей від злочинців, які використовують засоби комунікації для вербування та їх експлуатації, а також для обмеження розповсюдження матеріалів про сексуальне насильство над дітьми”, – йдеться у нещодавньому оновленні прес-релізу. “На основі відгуків клієнтів, адвокатських груп, дослідників та інших, ми вирішили витратити додатковий час протягом найближчих місяців, щоб зібрати інформацію та покращити роботу, перш ніж випустити ці надзвичайно важливі функції безпеки дітей”.

Чому Apple насправді призупиняє запуск

Apple заслуговує похвали за те, що він прислухається до ринку, але це викликає певне занепокоєння, що це викликало такий резонанс у зв’язку з проблемами, поставленими шляхом створення такого прецеденту. «Функції, які Apple оголосив місяць тому, маючи на меті захистити дітей, створить інфраструктуру, яку надто легко перенаправити на посилення нагляду та цензури», – пише Фонд електронних кордонів, захисник цифрових свобод, у відповідь на розробку.

Основне заперечення полягає в тому, що, якщо ви з поважних причин створите механізм шпигування за діяльністю людей, ви також відкриваєте можливість його використання з поганих причин. Незважаючи на всі запевнення Apple, що такого ніколи не станеться, важко зрозуміти, як це могло б гарантувати це, як тільки джин вийде з пляшки. 

Будь-які подібні бекдори безпеки слід розглядати в контексті урядів у всьому світі, які використовують антимонопольну зброю як зброю, щоб змусити технологічні компанії виконувати свої доручення, і всім варто задуматись, що змусило Apple зробити такий суперечливий крок.

Джерело: Telecoms

Читайте гарячі новини та цікаві статті про тренди, бізнес та маркетинг на нашій сторінці в Facebook і LinkedIn, отримуйте миттєву доставку нових статей в Telegram, підписуйтеся на нашу щотижневу email-розсилку та читайте наш серйозний Instagram та Instagram-журнал коміксів про маркетинг, digital-маркетинг, PR, рекламу, HR та бізнес.

Читати більше: