Згідно з ухвалою суду, опублікованою в п’ятницю, в якій зазначається, що Epic Games не змогла довести статус виробника iPhone як монополіста.

Згідно з постановою, на ігрові додатки припадає приблизно 70% всього доходу App Store.

За словами суду, 70% генерується менш ніж 10% усіх споживачів App Store.

Apple, дохід App Store “складається майже повністю з користувачів, які грають в ігри”, відповідно до постанови суду, коли Epic Games не вдалося довести статус Apple як монополіста.

Згідно з постановою, на ігрові додатки припадає приблизно 70% всього доходу App Store. Суд заявив, що 70% генерується менш ніж 10% усіх користувачів App Store. На відміну від цього, понад 80% усіх облікових записів практично не приносять доходу, оскільки 80% усіх програм у App Store є безкоштовними, згідно з документом. Станом на січень у всьому світі використовувався 1 млрд активних iPhone та 1,65 млрд пристроїв Apple.

Apple роками скорочує дохід на 30% від покупок у додатках, що продаються через App Store. Розробники стверджують, що платформа App Store від Apple несправедлива щодо невеликих компаній, і минулого року Apple знизила комісію до 15% за додатки з річним чистим продажем на її платформі менше 1 мільйона доларів.

У п’ятницю федеральний суддя Івонн Гонсалес Роджерс виніс це рішення у судовому засіданні між Epic та Apple, і в кінцевому підсумку видав заборону, згідно з якою Apple не може заборонити розробникам надавати посилання або іншу комунікацію, що відволікатиме користувачів від покупки через додаток Apple.

Ухвала набирає чинності у грудні.

Apple не розкриває, скільки доходу отримує App Store на рік. Навпаки, компанія оприлюднює дані, які включають загальну суму, яку Apple виплатила розробникам з моменту запуску App Store у 2008 році. Згідно з аналізом CNBC, Apple App Store у минулому році мав валовий продаж близько 64 мільярдів доларів.

На початку цього року компанія заявила, що виплатила розробникам 200 мільярдів доларів з 2008 року, що на 45 мільярдів більше, ніж у січні 2020 року.

Джерело: CNBC

Читайте гарячі новини та цікаві статті про тренди, бізнес та маркетинг на нашій сторінці в Facebook і LinkedIn, отримуйте миттєву доставку нових статей в Telegram, підписуйтеся на нашу щотижневу email-розсилку та читайте наш серйозний Instagram та Instagram-журнал коміксів про маркетинг, digital-маркетинг, PR, рекламу, HR та бізнес.