Компанія Apple має команду експертів, яка працює над вилученням підробок на таких сайтах, як Instagram, де китайські продавці ведуть багатомільйонний бізнес з продажу підроблених продуктів, виявилося в новому дослідженні.

Цього тижня Apple підтвердив Insider, що команда експертів співпрацює з правоохоронними органами, торговцями, компаніями соціальних мереж та електронною комерцією по всьому світу, щоб вилучити підроблені продукти Apple із сайтів соціальних мереж. Минулого року команда намагалася видалити більше одного мільйона оголошень, повідомив представник Apple в електронному листі. 

“Безпека наших клієнтів є нашим першочерговим завданням, і ризики, пов’язані з контрафактною продукцією, можуть бути дуже серйозними”, – заявив речник.

Це відкриття відбулося після того, як Ghost Data, незалежна дослідницька група, орієнтована на соціальні медіа, випустила нове дослідження, в якому детально описується масштаб контрафактних товарів Apple, що продаються в Instagram. 

Дослідженням спонукав головний програміст групи Андреа Строппа. Строппа позичив зарядний пристрій iPhone у свого друга, і коли він підключив його до нього, він вибухнув, створивши дуже небезпечну для життя ситуацію, йдеться у звіті. Друг Строппи сказав йому, “що він придбав її як “спеціальну пропозицію” з профілю продавця в Instagram”.

Хоча існують сторонні перевірені роздрібні магазини запчастин та аксесуарів Apple, Instagram рясніє неперевіреними продавцями, більшість з яких базуються в Китаї, зазначається у звіті. Ці постачальники пропонують широкий спектр підроблених аксесуарів та деталей Apple, включаючи акумулятори iPhone, аксесуари та кабелі, йдеться в дослідженні.

Ціни на підробки 

AirPods Pro продавали за $25 замість $249, USB-C до Lightning Cable продавали за $2,28 замість $19, а зарядний пристрій MagSafe продається за $5,50 замість $39.

“Ми знайшли докази квитанцій про оплату на десятки й сотні тисяч доларів за транзакцію, доводячи, що це багатомільйонний глобальний бізнес, де Європа та США є головними клієнтами”, – йдеться у дослідженні. 

Деякі постачальники пропонують пристрої, такі як iPhone та Apple Watch, які іноді мають підроблені логотипи та упаковки Apple, згідно з повідомленням. Як правило, продавці звертаються до потенційних клієнтів, переглядаючи профілі технічної підтримки та Інтернет-магазини Apple, і приблизно 4 з 10 постачальників контрафактних товарів зв’язуються з клієнтами через WeChat або WhatsApp, повідомляє Ghost Data. 

Ghost Data заявляє, що Instagram не забезпечує достатньо безпечні умови для охорони свого сайту від публікацій фальшивих товарів.

Реакція Facebook

Незважаючи на кілька заяв про внутрішні заходи поліції, Instagram досить не вдалося ідентифікувати та заблокувати чи видалити облікові записи підроблених товарів: деякі з них працюють з 2016 року”, – йдеться у звіті Ghost Data Team.

Facebook, який є власником Instagram, заявив Insider, що купівля та продаж підроблених товарів суперечить політиці сайту. 

“Ми виділили більше ресурсів для нашої глобальної програми “Повідомлення та видалення”, що зробило нас більш швидкими в дії”, – заявив представник Facebook Insider. “Хоча роботи завжди потрібно більше, зараз ми регулярно реагуємо на повідомлення про підроблені товари протягом одного дня, а часто і протягом кількох годин”.

У звіті Ghost Data додано, що ринок підробок минулого року згенерував близько 1,2 трлн доларів. 

Джерело: Insider

Читайте гарячі новини та цікаві статті про тренди, бізнес та маркетинг на нашій сторінці в Facebook і LinkedIn, отримуйте миттєву доставку нових статей в Telegram, підписуйтеся на нашу щотижневу email-розсилку та читайте наш серйозний Instagram та Instagram-журнал коміксів про маркетинг, digital-маркетинг, PR, рекламу, HR та бізнес.

Читати більше:

Читати більше: