Apple працює над гарнітурою віртуальної реальності, але це не зовсім те, що ви думаєте, і це буде коштувати дорожче, ніж ви думаєте. 

Згідно з новим звітом Bloomberg, який стверджує, що перші у світі VR-гарнітури Apple будуть нішевими продуктами, зосередженими переважно на додатках віртуальної реальності, таких як ігри, відео та спілкування в чаті. Функціонал доповненої реальності – який колись генеральний директор Apple Тім Кук вважав важливішим за VR – буде доступний, але обмежено. 

Ціна на цей пристрій буде високою, набагато вищою, ніж ви очікуєте від продукту масового ринку. У звіті немає точних цифр, але припускається, що гарнітура буде “набагато дорожчою”, ніж гарнітури-конкуренти, які становлять від 300 до 900 доларів. У звіті стверджується, що Apple може продавати лише одну з цих гарнітур на день за кожен роздрібний магазин, що складатиме приблизно 180 000 одиниць на рік. Це знову ж таки передбачає високу ціну: Apple продає приблизно стільки комп’ютерів Mac Pro на рік, каже Bloomberg, а Mac Pro починається з 5999 доларів. 

Що стосується функцій, гарнітура, швидше за все, буде працювати від батареї, мати потужний процесор (очікується, що потужніший, ніж чіп Apple M1), вентилятор, зовнішні камери (для функцій AR) та зовнішній вигляд тканини. Він також матиме систему, яка дозволить вставляти лінзи, що відпускаються за рецептом, у гарнітуру через екрани VR, таким чином пристосовуючи людей для поганого зору. 

Патент Apple від 2017 року описує гарнітуру з технологіями доповненої реальності. Джерело: http: uspto.gov

Apple планує розпочати продаж цієї гарнітури не раніше 2022. Однак гарнітура знаходиться на “пізній стадії прототипу” і ще не доопрацьована, тобто Apple все ще може її змінити або повністю відмовитись. 

Загалом, перша гарнітура Apple була б більше попередницею іншої гарнітури, яка з’явиться пізніше (можливо, 2023, можливо, пізніше), і буде легшою, більш сфокусованою на AR та більшою популярністю. Про цей продукт, який перебуває на значно ранній стадії розробки, відомо мало деталей. 

Звіти про легендарні гарнітури VR/AR від Apple завжди бентежили. Ця остання доповідь насправді перефразовує багато з того, що ми читали вкінці 2019 року про те, що Apple працює на двома окремими гарнітурами, одна планувалася на 2022, а друга – 2023. Але ці звіти, здається, спливали на поверхню кожного року, і жоден з продуктів ніколи не виявлявся дуже близьким до запуску. У 2017 році консультант Mashable сказав, що Apple відмовилася від проєкту AR-окулярів, хоча вони сказали, що компанія все ще розробляє нові прототипи. Пізніше Тім Кук підтвердив, що технологія, необхідна для створення “якісного” продукту, ще не готова.  

На думку експертів Mashable, цей новий звіт трохи дивний, оскільки Apple, як правило, не випускає нішеві продукти, компанія відома тим, що робить високі технології доступними для широких мас.

Джерело: Mashable

Послуги PRO Ідеї

Читати більше: