Apple опублікував новий звіт під назвою “Створення надійної екосистеми для мільйонів додатків”, який пояснює, чому дозвіл розповсюджувати додатки за межами App Store через веб-сайти або сторонні магазини додатків може погіршити безпеку платформи iOS. 

Тім Кук, генеральний директор Apple, у минулу середу заявив, що Android має в 47 разів більше шкідливого програмного забезпечення, ніж iOS, і це головним чином завдяки тому, як Android дозволяє користувачам дуже легко завантажувати програми, тоді як користувачі iOS повинні виконувати набагато більше роботи.

Дозвіл на стороннє завантаження додатків iOS є дуже небезпечним

У звіті було переосмислено ці дані та сказано: “Стороннє завантаження піддасть користувачів шахраям, які використовуватимуть програми, щоб вводити користувачів в оману, атакувати функції безпеки iPhone та порушувати конфіденційність користувачів”. 

У звіті Apple пояснив, як стороннє завантаження може порушити конфіденційність користувачів та обійти батьківський контроль за різних сценаріїв.

“Це також ускладнило б для користувачів сподівання на функцію запиту про покупку – функцію батьківського контролю, яка дозволяє батькам контролювати завантаження додатків і покупки в додатках своїх дітей, а також екранний час – функцію управління свого часу та своїх дітей на своїх пристроях. Шахраї мали б можливість обдурити та ввести в оману дітей та батьків, приховуючи природу їхніх додатків, роблячи обидві функції менш ефективними”.

Apple не вперше виступає проти запиту про надання дозволу стороннім магазинам додатків. Під час антимонопольного судового провадження Apple проти Epic Games, де Epic просив Apple відкрити iPhone для інших магазинів додатків, адвокат Apple Вероніка Мойє заявила, що “будь-хто, хто хоче сторонні магазини додатків”, може вийти та придбати пристрій Android. Це полегшення вимагається лише для того, щоб змусити Apple вивести конкуруючий продукт з ринку”.

“iPhone щодня використовують понад мільярд людей – для банківських операцій, управління даними про стан здоров’я та фотографування їхніх сімей. Ця велика база користувачів зробить привабливою та вигідною мішенню для кіберзлочинців та шахраїв, а дозволене завантаження побіжно стимулює потік нових інвестицій в атаки на iPhone, що значно перевищує масштаби атак на інших платформах, таких як Mac”, – йдеться у звіті.

Ретельна перевірка додатків

У звіті виробник iPhone повідомляє, що майже мільйон проблемних нових програм та близько одного мільйона оновлень були відхилені або вилучені в 2020 році. Компанія також наголосила, що 100 000 нових програм та оновлень щотижня переглядає команда після перевірки понад 500 відданими експертами. 

У травні Apple оголосив, що запобіг понад 1,5 мільярда доларів у “потенційно шахрайських операціях” у 2020 році і відхилив понад 150 000 за копіювання та введення в оману. У звіті компанія також зазначила, що виключила 470 000 команд з Програми розробників Apple з причин, пов’язаних з шахрайством, та деактивувала 244 мільйони облікових записів клієнтів через шахрайські дії та зловживання, включаючи фальшиві відгуки. 

Якщо ви хочете дізнатись більше про перспективу Apple щодо підготовки страйкбордів, ви можете прочитати повний звіт тут.

 

Читайте гарячі новини та цікаві статті про тренди, бізнес та маркетинг на нашій сторінці в Facebook і LinkedIn, отримуйте миттєву доставку нових статей в Telegram, підписуйтеся на нашу щотижневу email-розсилку та читайте наш серйозний Instagram та Instagram-журнал коміксів про маркетинг, digital-маркетинг, PR, рекламу, HR та бізнес.

Читати більше: