Піратські мобільні додатки та веб-сайти, які пропонують вкрадений контент, включаючи ігри, пісні, фільми та телевізійні шоу, приносять щорічний дохід від реклами понад 1,34 млрд доларів (968 млн фунтів стерлінгів), згідно зі звітом Breaking (B) від оголошень Digital Citizens Alliance та White Bullet. 

Mobile Marketing Reads розкриває деталі дослідження та коментує, що компанії проаналізували найпопулярніші 6194 піратські веб-сайти та 884 піратські програми з червня 2020 року по травень 2021 року та виявили, що ці веб-сайти заробляють 1083 мільярди доларів від шкідливої ​​та реальної реклами, тоді як додатки щорічно генерують приблизно 258 782 мільйони доларів. 

Цікавіше те, що ці платформи значною мірою фінансуються багатьма компаніями Fortune 500 для розміщення оголошень, включаючи Amazon, Facebook та Google. 

Оголошення Facebook у програмі піратства Peliculas de Estreno 2021 (Джерело зображення: Звіт про рекламу Breaking (B)

У 2020 році «Основні бренди» заплатили майже 100 мільйонів доларів за рекламу в додатках для піратства, причому на Amazon, Facebook та Google припадає 73% цього. 

Джерело зображення: Звіт про рекламні оголошення (B)

Amazon займає перше місце в списку з 41% і на них припадає 12% усіх оголошень, які відображаються в піратських додатках. Однак, схоже, технічний гігант вжив заходів для запобігання цій проблемі, оскільки кількість таких програм зменшилася на 73% з січня 2021 року. 

«Надто довго інтернет-піратство розглядалося як неприємність, а не багатомільярдна індустрія, яка спонукає споживачів піддавати їх шахрайству та шкідливим програмам, завдає шкоди репутації брендів та загальної екосистеми реклами, завдає шкоди творцям та створює нові виклики для правоохоронних органів», – сказав Том Галвін, виконавчий директор Digital Citizens. “Настав час компаніям Fortune 100 та законній рекламній індустрії припинити направляти злочинцям десятки мільйонів доларів“.

У звіті також згадали також і ситуацію в Україні: “А в Україні правоохоронні органи провели рейд у рекламному агентстві, підозрюваному у посередництві реклами піратських веб-сайтів через його функції Ad Tech. Згідно з інформаційним повідомленням, «Уряд повідомляє, що співробітники його підрозділу кіберполіції спільно з Національною поліцією провели рейди в рекламному агентстві в Україні. Як повідомляється, нині названа компанія допомагала фінансувати сайти піратства, розміщуючи на них рекламу », – повідомляє поліція.”

Джерело: Mobile Marketing Reads

Лайфхаки для маркетологів в Україні: 

 

 

Читайте гарячі новини та цікаві статті про тренди, бізнес та маркетинг на нашій сторінці в Facebook і LinkedIn, отримуйте миттєву доставку нових статей в Telegram, підписуйтеся на нашу щотижневу email-розсилку та читайте наш серйозний Instagram та Instagram-журнал коміксів про маркетинг, digital-маркетинг, PR, рекламу, HR та бізнес.

Читати більше: