За даними Sensor Tower Store Intelligence, протягом третього кварталу 2021 року європейські споживачі витратили приблизно 4,6 мільярда доларів на App Store і Google Play. 

Це представляло собою збільшення валового доходу з третього кварталу 2020 року приблизно на 21% порівняно з минулим роком на основі витрат користувачів на покупки в додатках, підписки та преміальні програми. 

У третьому кварталі 2021 року європейські витрати склали 13,6% світових доходів від мобільних додатків, які перевищили 33,7 мільярда доларів. Для порівняння, у третьому кварталі 2020 року на Європу припадало приблизно 13 відсотків світових споживчих витрат на мобільні додатки.

У цьому звіті ми глибше заглиблюємося в дохід від мобільних неігрових та ігрових додатків і цифри завантажень, а також визначаємо, які країни рухають ринок регіону вперед.

 

Європейський дохід і завантаження мобільних додатків

App Store приніс більшість витрат користувачів у Європі, принісши 2,4 мільярда доларів валового доходу в третьому кварталі 2021 року, що на 20 відсотків зросло до року. У той же час дохід Google Play зріс на 23,5% до 2,1 мільярда доларів.

Загалом протягом третього кварталу на App Store припадало 53% витрат користувачів у Європі, а решта 47% – на Google Play.

Європейські споживчі витрати на мобільні додатки та ігри за 3 квартал 2021 року

 

Що стосується завантажень, то в App Store і Google Play у 3 кварталі разом зібрано 6,4 мільярда унікальних встановлень, що на 3% менше, ніж у річному обчисленні.

Як це зазвичай буває в усьому світі, Google Play приніс більшу кількість завантажень, ніж App Store, зібравши 4,7 мільярда інсталяцій у Європі в третьому кварталі, що зменшується приблизно на 4% р/р. Тим часом App Store завантажив 1,7 мільярда, при цьому зростання встановлень залишилося без змін у порівнянні з минулим роком.

На Google Play припало 73,2% всіх завантажень, а на App Store – 26,8%.

 

Європейські завантаження мобільних програм та ігор за 3 квартал 2021 року

 

Кращі країни Європи

Європейською країною, яка принесла найбільший дохід у третьому кварталі 2021 року, була Велика Британія, яка минулого року витратила понад 894 мільйони доларів США, що на 21,4% більше в порівнянні з попереднім роком.

Німеччина зайняла друге місце з 839,4 мільйонів доларів, збільшившись майже на 17%, тоді як Франція посідала 3 місце, зібравши близько 489,8 мільйона доларів, що на 14,6% більше.

У минулому кварталі Туреччина увійшла до п’ятірки країн, які приносять прибуток, оскільки витрати користувачів зросли більш ніж на 80% до 234,7 мільйона доларів. Найбільшими заробітками на турецькому ринку були PUBG Mobile від Tencent , Garena Free Fire від Garena і TikTok від ByteDance.

Великобританія представляла найбільшу частку доходу App Store в Європі – 583,5 мільйона доларів, або приблизно 24% всіх витрат користувачів на магазин. У той же час Німеччина отримала левову частку доходів Google Play, заробивши 454,5 мільйона доларів, або приблизно 21% від загальної суми.

 

Найприбутковіші країни Європи щодо витрат на мобільні додатки в третьому кварталі 2021 року

 

Найбільшим генератором завантажень була Росія: у третьому кварталі було встановлено 1,4 мільярда, що приблизно на 1% менше, ніж у порівнянні з попереднім роком. Для порівняння, Туреччина зайняла 2-е місце за кількістю завантажень із понад 819 мільйонами встановлень за рік, що зменшилося на 6,6%, тоді як Великобританія посіла 3 місце з 573 мільйонами, що на 7,4%.

Росія була найбільшим драйвером завантажень у Google Play, де вона набрала 1,1 мільярда встановлень, або 23,8% всіх завантажень у магазині в Європі. Тим часом Великобританія лідирує в App Store з майже 312,7 мільйонів завантажень, або 18,2% від загальної кількості.

 

Найкращі мобільні додатки Європи

Додаток для знайомств Tinder був найприбутковішим неігровим додатком у Європі в третьому кварталі, принісши витрати користувачів приблизно в 105 мільйонів доларів, тоді як Disney+ зайняв 2-е місце, а YouTube – 3-є.

 

Найприбутковіші мобільні додатки в Європі за 3 квартал 2021 року – App Store та Google Play

 

TikTok очолив європейський рейтинг завантажень із 24,2 мільйонами встановлень протягом третього кварталу. Це супроводжувалося Facebook з WhatsApp під номером 2 і Instagram під номером 3.

 

Найпопулярніші мобільні додатки в Європі за третій квартал 2021 року за версією завантажень – App Store та Google Play

 

Дохід та завантаження європейських мобільних ігор

Протягом третього кварталу в Європі мобільні ігри принесли 2,8 мільярда доларів, що на 16,7% більше, ніж у минулому році. Загалом на ігри припадає близько 60% усіх доходів від мобільних додатків у Європі на основі витрат гравців.

Якщо на глобальному рівні App Store приніс більше доходів від ігор, ніж Google Play, то в Європі було навпаки. Google Play заробив 1,6 мільярда доларів від мобільних ігор у регіоні протягом останнього кварталу, що на 14,3% більше, ніж у минулому році, тоді як App Store накопичив майже 1,1 мільярда доларів від витрат користувачів, що на 10% більше.

Загалом, Google Play приніс 58,3% загального доходу від ігор у Європі, а App Store – 41,7%.

Німеччина була ключовим фактором доходу від ігор Google Play, а витрати гравців на вітрини склали понад 366 мільйонів доларів. У App Store, тим часом, Великобританія посіла перше місце з 269,7 мільйонів доларів прибутку від ігор.

 

Європейські споживчі витрати на мобільні ігри за 3 квартал 2021 року

 

Об’єднані завантаження ігор у Європі знизилися на 3,4% з 2,9 мільярда в третьому кварталі 2020 року до 2,8 мільярда в третьому кварталі 2021 року.

Кількість унікальних встановлень для Google Play залишилася на рівні приблизно 2,3 мільярда в порівнянні з минулим роком, а кількість завантажень App Store зменшилася на 9%. до 488,4 млн.

Загалом минулого року на Google Play припадало 82,4% загального завантаження ігор у Європі, тоді як App Store – 17,6%.

 

Європейські завантаження мобільних ігор у третьому кварталі 2021 року

 

У третьому кварталі PUBG Mobile займала перше місце в Європі за прибутковою мобільною грою, отримавши понад 100 мільйонів доларів, що на 56,7% більше, ніж у порівнянні з минулим роком. За ним йшли Coin Master від Moon Active на № 2 і State of Survival від FunPlus на № 3.

 

Найприбутковіші мобільні ігри в Європі за 3 квартал 2021 року – App Store та Google Play

 

Гіперказуальний хіт Count Masters від Tap2Play був найбільш завантажуваною програмою для мобільних пристроїв у Європі протягом третього кварталу, зібравши близько 16 мільйонів унікальних встановлень у третьому кварталі. Fidget Toys Trading , також від Tap2Play, зайняв 2-е місце, а My Talking Angela 2 від Outfit7 — 3-є місце. Незважаючи на те, що його офіційний запуск відбувся нещодавно 22 вересня 2021 року, Pokémon Unite від The Pokemon Company зайняв 9-е місце.

 

Найпопулярніші мобільні ігри в Європі за третій квартал 2021 року за завантаженнями – App Store та Google Play

 

Європейський ринок мобільних додатків значною мірою слідував світовим тенденціям, порівнюючи показники ринку з 3 кварталом 2020 року та більш безпосередні наслідки пандемії COVID-19 та карантину. 

Кількість завантажень скоротилася в порівнянні з надзвичайним прибутком у 2020 році, але споживчі витрати продовжують зростати, відображаючи нові звички користувачів щодо збільшення використання мобільних пристроїв у будь-якому випадку, від покупок і фітнесу до розваг. 

Тим часом, хоча ігри продовжують складати найбільшу частку доходу від додатків у Європі – приблизно 60%, ця частка зменшилася з 63,6% в третьому кварталі 2020 року. Інші категорії займають більшу частку, ніж на глобальному рівні, де ігри становили 66,7% відсоток споживчих витрат у третьому кварталі 2021 року.

Примітка. Оцінки доходу, що містяться в цьому звіті, не включають місцеві податки, рекламу в додатку або витрати користувачів у додатку на мобільну комерцію, наприклад, покупки через додаток Amazon, поїздки через додаток Uber або доставку їжі через Додаток GrubHub. Повернення коштів також не відображено в наданих цифрах.

Джерело: Sensor Tower

 

Лайфхаки для маркетологів в Україні: 

@proidei.com

Коли телефонуєш в Instagram-магазин з реклами 😅

♬ оригинальный звук – Тетяна Хохерчак

 

 

Читайте гарячі новини та цікаві статті про тренди, бізнес та маркетинг на нашій сторінці в Facebook і LinkedIn, отримуйте миттєву доставку нових статей в Telegram, підписуйтеся на нашу щотижневу email-розсилку та читайте наш серйозний Instagram та Instagram-журнал коміксів про маркетинг, digital-маркетинг, PR, рекламу, HR та бізнес.

Читати більше:

Читати більше: