Про необхідність, інструменти та переваги автоматизації рекламних кампаній, а також про футболки з вашим роком народження й гру в шахи зі штучним інтелектом.

Раніше інформаційний бізнес-портал PRO Ідеї. Головні новини маркетингу писав про головні тези пресконференції «Трансформації — бажані та вимушені» з iForum-2021

Сьогодні ми зібрали найкрутіші тези одного зі спікерів форуму, співзасновника MarTech-агентства newage Олексія Ляха

Осягнути масштаби

Приклад рекламної кампанії в цифрах від Олексія Ляха:

•  5 площадок (дві найбільші Facebook і Google Ads);
• 
по 20 сегментів у кожній із них; 
• 
приблизно 3 креативи для показу користувачам; 
• 
а кількість даних, які можна реалізувати в діджиталі, величезна!

«Відповідно, загалом виходить близько 150 тис. комірок. Щоб вести таку кампанію, потрібно мати 2-3 постійних спеціалістів. А вони ж повинні не просто запустити кампанію, а ще й 2-3 рази на тиждень аналізувати, постійно покращувати. Це насправді досить складно. Тобто ми точно не впораємося без автоматизації. Поготів наведений приклад лише база. В ідеалі ми повинні мати ще більше сегментів, ще більше даних для аналізу. Автоматизація просто необхідна».

Ера Martech

«Загалом це трішки філософське питання. Я більш ніж упевнений, що у сфері маркетингу теза про те, що діджитал це лише одне з медіа, уже позаду.  

Ми переходимо з ери маркетингу в еру Martech. Маркетингові технології скорочують витрачені ресурси та збільшують кількість транзакцій, ефективність. До того ж ми зараз говоримо не про кейси «ефективність зросла на 20-30%», а про кратність. Тобто коли компанії стають кращими у 2-4 рази. А ресурсів на це витрачаємо суттєво менше». 

Інструменти автоматизації

Автозавантаження – це шаблонні документи, які можна заповнити налаштуваннями своєї компанії. Швидко, зручно, але треба підготуватися заздалегідь. 

Економія часу

•  без автоматизації: 10 год (2 дні по 5 год)
• 
з автоматизацією: 2-3 год.

Динамічні креативи

«Усі, мабуть, бачили в інтернеті футболку зі своїм роком народження. Ми розуміємо, що це ефективніше: побачивши, клієнт швидше купить. Уявіть, скільки часу потрібно, щоб зробити таку модель для кожного. Та ще й із різними дизайнами!

Але інструменти є. Наприклад, Creative Studio, де можна створити 1 майстер-банер, 1 креатив і задати параметри, за якими він буде змінюватися (рік, місяць, ціна, адреса магазину). Так, потрібно розібратися з інструментом, але це того вартує».

Економія часу

•  без автоматизації: 10 креативів × 5 ресайзів = 16-24 год 
• 
з автоматизацією: сотня варіантів = 2-3 год

Dashboard newage

«Коли ми думаємо про автоматизацію, то швидше асоціюємо її саме з вивантаженням даних та подальшою роботою з ними. 

Існує багато шаблонних та індивідуальних дашбордів. Ми підключаємо до бази даних різні сервери. Найбільша складність не закинути дані, а потім вивантажити їх, отримати результати, зробити висновки. 

Є приблизно 500 параметрів. Перш ніж аналізувати їх, потрібно розуміти, що дані корисні. 

Хочу порівняти зі старою кампанією Yandex. Дано: приблизно 100-200 даних. Ми запускаємо рекламну кампанію. У понеділок трафік-менеджер грузить дані за попередній тиждень. А вони довго грузяться! Тому лише до обіду середи ми віддаємо клієнту звіт і висновок. Момент, що хвилює найбільше: втрачаємо 3 дні. А це колосальний час для великих компаній. Ми не можемо оптимізувати. Яка перевага? Клієнт платив за всі 16 зайнятих годин цього співробітника. Яка ситуація зараз? Понеділок — у нас уже є всі дані».

Економія часу

•  без автоматизації: 16 год (2 дні 8 год)
• 
з автоматизацією: 3 год

Автоматична оптимізація

«Стандартні моделі оптимізації, які є зараз у Facebook і Google, я вважаю непрактичними. Кампанії надто різні. Візьмімо для прикладу ОЛХ. Мета привести нового користувача в конкретну категорію. Відповідно, спершу потрібно поставити правильний TPI, потім згодувати дані системі. Алгоритм: нова модель класні переваги спеціальна пропозиція. 

На етапі ТРІ потрібна допомога штучного інтелекту. Але ситуація така: шахова дошка, на якій ШІ завжди виграє, має обмежену кількість клітинок і фігур, а от маркетинг це щось необмежене. Поготів ми маємо не одного противника. Так, ШІ потрібен, але ми повинні прийти, самостійно все продумати й вручну обмежити дошку. 

Тут уже говоримо не про економію часу, а про частоту. Автоматизація буде в real time».

Висновок

«Автоматизація для діджиталу це екосистема. І кількість шестерень, які ви ми використовуємо, буде постійно збільшуватися.

Стратег, планер, маркетолог робить медіаплан у структурі. Файл автозавантаження за необхідності звідти відвантажується та вже економить час. Із файлу ми робимо динамічні креативи зі змінами на кожну аудиторію (за відповідними параметрами). Із файлу вивантажується структура дашборду з ТРІ. Дашборд уже аналізує. 

Що найважливіше: проаналізувавши, що працює, ми можемо зациклити його за допомогою скриптів та алгоритмів. Це робить маркетинг більш ефективним.

Отже, загалом велику й класну рекламну кампанію потрібно автоматизувати в процес».

Записала Юлія Андряник.

 

Читайте гарячі новини та цікаві статті про тренди, бізнес та маркетинг на нашій сторінці в Facebook і LinkedIn, отримуйте миттєву доставку нових статей в Telegram, підписуйтеся на нашу щотижневу email-розсилку та читайте наш серйозний Instagram та Instagram-журнал коміксів про маркетинг, digital-маркетинг, PR, рекламу, HR та бізнес.