Гостросоціальний ролик Be A Lady, They Said: гірка правда вустами Сінтії Ніксон - PRO ІДЕЇ
Гостросоціальний ролик Be A Lady, They Said: гірка правда вустами Сінтії Ніксон

Гостросоціальний ролик Be A Lady, They Said: гірка правда вустами Сінтії Ніксон

ХХІ століття – це, безумовно, період палкої боротьби жінок за рівноправ’я. Емансипація в стилі життя, фемінітиви в мові, рівність в правах та обов’язках. І хоча в різних жінок свої методи боротьби (безучасть теж рахується), кожна жінка чула ці слова в свій бік. КОЖНА.

Джерело:  https://www.youtube.com/watch?v=z8ZSDS7zVdU&t=52s

Будь леді, сказали вони

Інтернет часто є потужним інструментом, який може передати найбільш потужне повідомлення. Саме так сталося позавчора, коли журнал Girls Girls Girls випустив ролик про стандарти, які нав’язуються жінкам. Відео «Be A Lady, They Said» почало масово поширюватись у всіх соцмережах.

Текст у відео під назвою «Будь леді, сказали вони» (Be a Lady They Said) читає політик і зірка кіно Синтія Ніксон, яка здобула популярність завдяки ролі Міранди Хоббс в серіалі «Секс у великому місті». Акторка зарекомендувала себе як активістка і борець за права жінок, намагалася стати кандидатом від демократів на посаду губернатора Нью-Йорка в 2018 році.

Ролик, в якому можна побачити фрагменти з фільмів, а також кадри з показів мод і новинних репортажів, розповідає про тиск суспільства на жінок. Всі вимоги, перелічені в відео, суперечать одна одній: бути сексуальною, але зберігати невинність, їсти з апетитом, але залишатися худою, користуватися косметикою, але виглядати природно.

«Будь леді, сказали вони. Не будь занадто товстою. Не будь занадто худою. Їж з апетитом. Не їж так швидко. Схудни. Перестань стільки їсти. О, Боже, ти виглядаєш, як скелет. Чому ти нічого не їси? Ти виглядаєш хворою. З’їж бургер. Будь легкою. Будь мініатюрною»

Знайомо, хіба ж ні?

На відео показано тиск, з яким жінки стикаються щодня, і наскільки нездорова сучасна культура, в якій ми все ще виховуємо дівчат. Текст, який читає Ніксон, закінчується частим явищем “приниження жертв”, в якому самих жінок звинувачують у зґвалтуваннях та сексуальних домаганнях.

“Не будь зґвалтованою. Не пий так багато. Не ходи сама. Не ходи пізно. Не одягайся так. Не напивайся. Не посміхайтеся незнайомцям. Нікому не довіряй. Не кажи «так». Не кажи «ні». Просто будь леді, сказали вони».

Творці історії

Цей текст – скорочена версія поста Камілли Ренвіль, який вона опублікувала в блозі «Листи розлюченої жінки» в 2017 році. На момент його написання Ренвіль була 22-річною студенткою Вермонтского університету.

Блог було створено для того, щоб зберегти твір, який вона написала 6 грудня 2017 року під час навчання в бібліотеці. Після обміну з близькими друзями на її особистій сторінці у Facebook, публікація стала анонімно подорожувати у багатьох колах соціальних медіа. За словами Камілли, створення її блогу повинно було «сформувати простір для існування цього особистого твору у форматі, який є дуже любительським, надто неосвіченим та емоційно сирим.»

Режисером відеоролику «Be a Lady They Said» став Пол Маклін, а продюсеркою – Клер Ротштайн. У відео Синтія Ніксон, озвучуючи думки Камілли Ренвіль, постала у строгому класичному костюмі, з лаконічною зачіскою та макіяжем з акцентом на очах. Жінка озвучила нав’язані суспільством правила, за якими начебто мають жити жінки і які стосуються їхнього зовнішнього вигляду та поведінки.

Відео, що змінило світ

Ні, таких заголовків ви не побачите. І навряд цей відеоролик зможе подолати закоренілі стереотипи.

Минулі покоління жінок «варились» в казані упереджень, обмежень та повчань, хотілося б вірити, що, завдяки подібним відео та виступам, в майбутньому сформується більш толерантне суспільство, в якому божевільні тітоньки не розпитуватимуть «Коли заміж? І пора б вже мати діточок? Коли наступний?».

 

 
Підписуйтеся на наш Telegram-канал: t.me/proideicom
Просувайтеся в кар’єрі з нами: Події для маркетологів в Україні: Календар

Читати більше: Wikibusiness: Цінність Вікіпедії для бізнесу. Як потрапити?
Читати більше: Формалізм при замовленні та наданні маркетингових послуг: погляд адвоката

  • Поділитися:

Для пошуку натисніть Enter, для виходу натисніть ESC.