Топ-7 фільмів, які надихають працювати в рекламній сфері та демонструють специфіку роботи в креативних агенціях.

Для будь-якого рекламіста, як людини творчої, важливо насичуватись гарними книгами, фільмами, подкастами, спілкуванням з людьми. Просто подивитися фільм про роботу рекламних компаній мало чим допоможе кар’єрному успіху, але гарантовано підніме настрій та надихне на продуктивну роботу. 

PRO Ідеї підібрали топ-7 фільмів, які варто подивитись усім рекламістам, хто хоче надихнутись та посміятись над неординарними ситуаціями.

1. 99 франків

Режисер: Ян Кунен
Головні актори: Жан Дюжарден, Жослін Ківрен, Патрік Мілле, Ваіна Джоканте, Еліза Товаті
Жанр: автобіографічний роман
Країна: Франція
Рік: 200

Для тих, хто хоче подивитись на сучасний рекламний бізнес через сатиричну призму режисерського сприйняття — однозначно має звернути увагу на цей фільм.

Ідеї, які продають, геній, який їх генерує, сама рекламна компанія — звична ситуація для будь-якого рекламіста. Креативник разом з артдиректором вигадували різні способи, як продати. А коли в справу вступило кохання, події розвернулись в ще більших масштабах. Кожному генію рекламної справи обов’язково до перегляду! Емоції гарантовані. 

“Щоб зрозуміти, що щастя не в грошах, спочатку потрібно пізнати й одне, й інше — щастя та гроші.”

 

2. Чого хочуть жінки

 

Режисер: Ненсі Майєрс
Головні актори: Мел Гібсон, Гелен Гант
Жанр: романтична комедія
Країна: США
Рік: 2000

Достеменно на це питання ніхто не може дати відповідь, але режисер спробував знайти її через головного героя Ніка Маршалла. Щоб продати жінкам речі, креативник максимально випробовував “жіночі штучки” на собі.

Під час експериментів сталось дещо неймовірне: після нещасного випадку з Ніком, у нього з’являється дар чути жіночі думки. А коли довелось ще й конкурувати за посаду з жінкою — він користувався цим на всі 100%. 

“Якщо ви зможете зрозуміти його маму – зможете зрозуміти і його.”

 

3. Серіал Mad Men

 

Режисери: Фiл Абрагам, Тім Хантер, Майкл Аппендаль, Джон Гемм, Пол Фіг, Метт Шекман, Леслі Лінка Ґлаттер, Лінн Шелтон
Головні актори: Джон Гемм, Елізабет Мосс, Дженьюері Джонс, Крістіна Гендрікс, Вінсент Картайзер, Джей Р. Ферґюсон, Джон Слеттері, Брайан Бетт, Річ Соммер, Елісон Брі
Жанр: драма
Країна: США
Рік: 2007

Для тих, кому мало одного фільму, американські режисери створили цілих 7 сезонів потужного серіалу про рекламу.

Події розгортаються навколо головного героя — креативного директора агенції Дона Дрейпера. Зображено, як робота в рекламі переплітається з особистим життям, та як живеться співробітникам на нижчих посадах. Плідна робота, пронизана ниточкою кохання — те, заради чого варто дивитися цей фільм.

“Коли люди отримують те, чого хочуть, вони усвідомлюють, наскільки обмеженими були їхні цілі.” 

 

4. Дякую вам за куріння

 

Режисер: Джейсон Райтман
Головні актори: Аарон Екхарт, Кемерон Брайт, Кеті Холмс, Марія Белло, Девід Кокнер, Роб Лоу, Адам Броді, Сем Елліотт, Вільям Мейсі, Дж. К. Сіммонс, Роберт Дюваль
Жанр: комедія, драма
Країна: США
Рік: 2005

Рекламна колізія: як продавати те, що вважається поганим?

Головний герой Нік Нейлор виконує завдання компанії — різними методами лобіює куріння. Але невдала любовна інтрижка стала йому на перешкоді: одна стаття від хорошого журналіста може зіпсувати життя будь-кому, і наш герой не виняток. Як в скрутній ситуації йому допомагатиме сім’я, та яке важливе рішення прийме Нік? 

“Майкл Джордан грає в баскетбол, Чарльз Менсон вбиває людей. А я говорю. У кожного є талант.”

 

5. Серіал Абсолютна влада

 

Режисери: Джон Мортон, Тристрам Шапіро
Головні актори: Стівен Фрай, Джон Берд, Джеймс Ленс, Зої Телфорд, Саллі Бреннто, Ніколас Бернс
Жанр: комедія, сатира
Країна: Великобританія
Рік: 2003

Усе, що потрібно знати про чорний піар зображено у цьому серіалі. Комедія про піар-агенцію “Прентісс Маккейб”, яка займається консультуванням поп-зірок та політиків Англії, підкорила серця не тільки великобританців, але й світу.

Двоє засновників компанії — Чарльз Прентісс та Мартін Маккейб гарненько хитрували у своїй справі, через що гарно запам’ятались аудиторії. Для тих, хто хоче посміятись від душі. 

“У бізнесі, якщо ти не рухаєшся — тобі треба прилягти.” 

 

6. Як досягти успіху в рекламі

 

Режисери: Брюс Робінсон
Головні актори: Річард Е. Грант, Рейчел Уорд, Річард Вілсон, Жаклін Тонг, Джон Шрепнел, С’юзен Вулдридж, Х’ю Армстронг, Мік Форд, Жаклін Пірс, Кристофер Саймон
Жанр: комедія, фентезі
Країна: Великобританія
Рік: 1988

Усі хочуть дивитись на успішних людей, аби брати з них приклад та надихатись на плідну роботу. Наш головний герой більш олюднений, ніж образ надуспішного безпроблемного працівника — знаходячись на межі нервового зриву, герою дали завдання прорекламувати засіб від прищів.

Здавалось би, в хід піде класичне вибудовування рекламної стратегії, але раптом у героя з’являється прищ, який вміє розмовляти. Що він йому розповів, та як це допомогло в роботі — цікава та фантастична історія, яка заслуговує на увагу. 

“50% політиків націлені на створення проблеми, а інші 50% — на її вирішення. Потрібно щось зіпсувати, а потім з’явитись на телебаченні з готовим рішенням.”

 

7. Сімейка Джонсів

Режисер: Деррік Борте
Головні актори: Ембер Герд, Демі Мур, Девід Духовни, Ґері Коул, Гленн Гедлі, Бен Голлінґсворт, Лорен Гаттон, Кріс Вільямс, Соня Томпсон, Катрін Дайер
Жанр: комедія, драма
Країна: США
Рік: 2009

Образ ідеальної сім’ї чи вдалий маркетинговий хід?

Незвична історія, де фальшива сім’я — еталон, на який всі рівняються. Користуючись цим, так звана сімейка багато грошей заробила на рекламі. Але чи довго триватиме успіх, побудований на брехні? Чи настільки це проста робота, як здавалось Джонсам?

“Ти чудово продавав автомобілі. Люди довіряли тобі, ти їм подобався. Тому вони й купували. Але це в минулому. Продавати тільки товар вже недостатньо. Ти повинен продавати образ життя! Настрій! І тоді люди захочуть мати, те що в тебе є.”

Редакція Pro Ідеї закликає регулярно надихатись світовими шедеврами – класикою та новинками. Світ довкола – такий цікавий!

Послуги PRO Ідеї

Читати більше: