Наскільки буде актуальним замовлення реклами в блогерів. 

У сучасному світі маркетингові інструменти дуже динамічні, але замовлення реклами в блогерів вже декілька років є незмінним та ефективним способом свого товару. 

Бренди мають широкий вибір, через кого рекламуватися: макроінфлюенсери/мікроінфлюенсери, лайфстайл- блогери/вузькоспеціалізовані, чоловіки/жінки тощо. Проте, нерідко можна зустріти коментарі від підписників, що блогери почали вже дуже дратувати через надмірну кількість реклами в їх контенті та через те, що, на їх думку, блогери “лінуються” створити цікавий нативний матеріал й рекламують товари спонсорів абияк. 

PRO Ідеї. Головні новини маркетингу поспілкувалися з досвідченими маркетологами, щоб з’ясувати, чи буде реклама в успішних блогерів й надалі потужним інструментом в маркетингу.

Олександра Аксамітна — голова департаменту маркетингу в DEOL Partners.

 

Володимир Поліщуквикладач бренд-менеджменту в ІТ СТЕП Університет та Українському католицькому університеті, CEO у Студія маркетингу та дизайну MUST, директор з маркетингу мережі Територія мінімальних цін.

 

Чому бренди так сильно люблять рекламуватися через блогерів?

Олександра Аксамітна: 
“На це є ряд причин, а саме:

•  через рекламу у блогерів бренди намагаються стати ближчими до своєї цільової аудиторії;
•   поява в контенті блогерів швидко дає високе охоплення нової цільової аудиторії;
•   більший рівень залученості (engagement rate) цільової аудиторії з рекламним контентом. Тобто, в соцмережах аудиторія більш охоче взаємодіє з рекламним контентом, а саме – зберігає та ділиться контентом блогера;
•   у соціальних мережах у блогерів більше можливостей для нестандартних рекламних інтеграцій та проявів”.

Володимир Поліщук: “Для початку, я б перед словом «бренди» у питанні додав би «деякі». Деякі бренди люблять рекламуватися у блогерів, тому що в цьому інструменті весь можливий удар фактично бере на себе блогер, а не бренд, як у прямій рекламі. До того ж через авторитет інфлюенсера негативна складова в рази зменшується й у підписників є два шляхи:

1) Знегативити, але тоді доведеться відписатися від блогера, щоб бути послідовними. А цього не дуже б хотілося людині, яка підсіла на його контент.

2) Повірити блогеру і підвищити лояльність до рекламованого бренду, навіть якщо був не дуже позитивний досвід з ним.

Тобто, на перший погляд, ситуація win-win, але це тільки на перший :)”. 

 

Коли реклама у блогерів стала популярним форматом просування? 

Олександра Аксамітна: “З появою та активним розвитком соціальних мереж бренди вже не можуть ігнорувати такий маркетинговий канал комунікації, адже аудиторія все менше реагує на стандартну рекламу і все більше часу проводить в соціальних мережах, у тому числі й взаємодіючи з контентом блогерів.

Якщо казати про час, то років 5 назад бренди почали активно звертати увагу на рекламу у такому каналі комунікації. А популярності це набуло тоді, коли з’явились перші блогери-мільйонники, адже для бренду це можливість миттєво заявити про себе для величезної аудиторії.

Наразі спостерігається тенденція до росту популярності реклами з лідерами думок, у рекламні інтеграції з блогерами йдуть як великі дорослі бренди з ім’ям, так і достатньо нові та юні бренди”. 

Володимир Поліщук: “Цей вид просування стає все більш популярним, тому що все більше бізнесів тільки дісталися тієї практики й ще не розчарувалися”. 

 

На вашу думку, підписники ще довіряють рекламі від блогерів?

Олександра Аксамітна: “Блогери бувають різні. Тому, доцільніше цю категорію називати — лідери думок або інфлюенсери. Кожному, перед ким наразі стоїть питання запуску реклами у блогерів, важливо розуміти, що є два типи лідерів думок. Особисто я виділяю такі:

1) Експерти — люди, які володіють специфічними знаннями у певній галузі та діляться ними з аудиторією;
2) Блогери — люди, у яких багато підписників у їх профілі у певній соцмережі.

У експертів не завжди велика кількість підписників і реклама у них не дасть великих масових охоплень, проте може дати хорошу конверсію у продажі. Їх підписники — це чітко виділена аудиторія, що має відношення до сфери експертної думки такого лідера думок, тому дана аудиторія більш схильна до довіри рекламі в експерта, адже вважає його профі у своїй сфері. 

Також дуже важливий факт: експерт не буде приймати пропозицію реклами товару/послуги бренду, враження від користування яким у нього самого не було позитивним. На це є причина — експерт цінує свою репутацію та не буде нехтувати нею, рекламуючи поганий товар/послугу. У експертів замовляти рекламу варто лише для тих продуктів, що дійсно мають відношення до його сфери експертизи. Реклама в експертів також відрізняється більш нативною подачею і не викликає в аудиторії відторгнення.

Стосовно блогерів — інша картина. Реклама у них точно дасть велике охоплення аудиторії, коштом великої кількості підписників. Проте великого рівня конверсій у продажі від такої реклами чекати не варто. 

З моїх спостережень я можу зробити чіткий висновок, що так, — наразі є достатньо велика аудиторія у лідерів думок обох категорій, яка довіряє їхній рекламі певних товарів. Як приклад, серед жіночої аудиторії варто виділити такі сфери брендів, товари яких мати попит серед підписників блогерів:

• одяг та аксесуари;
косметика, парфуми, засоби догляду за собою;
послуги у сфері краси, а саме: салони краси (манікюр, педикюр, догляд за волоссям тощо), послуги з епіляції, масаж, спа-послуги тощо”.

Володимир Поліщук: “Тут важливо розуміти цільові аудиторії (ЦА) блогерів. Якщо в ЦА інтелігенція, люди з критичним мисленням, то з довірою до прямої реклами звичайно не дуже. А от для лайфстайл-блогерів все чудово: їхні підписники вірили, вірять і будуть вірити, на превеликий жаль. Хоча і тут вже вагу має кількість реклами у блогерів. Коли гроші перемагають здоровий глузд, то блогер сам себе знищує зневірою підписників”. 

 

Яким брендам варто просуватися через блогерів, а кому ні?

Олександра Аксамітна: “Кожен бренд може знайти відповідного йому лідера думок і досягти бажаного результату через рекламу у нього.

Кому не варто просуватись через блогерів, так це тим брендам, які чітко не сформували для себе цілі такої реклами.

Якщо немає чітко сформованої цілі то й результат неможливо буде відслідкувати. В такому виді реклами бренду варто рахувати ефективність або підписників, або замовлення.

Основною ціллю в цьому випадку я особисто вважаю brand awareness через охоплення великої аудиторії підписників лідера думок. Проте у кожному окремому випадку в залежності від специфіки бренду цілі можуть бути різні, треба дивитись на кожен окремий випадок. Для деяких брендів, наприклад косметика, результатом можуть бути й прямі продажі”. 

Володимир Поліщук: “Якщо є блогери у ніші бренду або у ніші його ЦА однозначно варто спробувати. Знову ж таки, варто чітко розуміти мету колаборації з блогером: впізнаваність, продажі, донесення інфоприводу тощо”.

 

Яких блогерів маркетологам варто оминати?

Олександра Аксамітна: “Серед брендів наразі дуже часто виникає ситуація, коли лідерами думок називають блогерів. Проте в певних ситуаціях блогер може не мати такого впливу на аудиторію, як очікує бренд. Причинами цього є такі фактори:

1) Локація. Блогер може знаходитись, наприклад, у Києві, а його підписники можуть знаходитись по всьому світу. У такому випадку, бренду, який не може надати свої товари/послуги за межами Києва, варто звернути увагу на інших блогерів, аудиторія яких сконцентрована у Києві. Звісно, якщо на меті не було широко охопити аудиторію без урахування локації.

2) Не спеціалізується у певній темі. Наприклад, б’юті-блогер з 1 млн підписників у Instagram не є спеціалістом в автомобілях. Тому, реклама у такого блогера не дасть такого ефекту для бренду авто, як для бренду парфумів, наприклад.

3) Наявність у блогера розіграшів з досить коштовними призами: авто, квартира, айфон тощо. Їхня аудиторія прийшла до них, завдяки таким розіграшам, але вона точно не лояльна до блогера і тому не довіряє його думці.

4) Коли реклама у блогера дуже контрастує з його контентом.

5) Аудиторія блогера накручена масфоловінгом або маслайкінгом. Дані сервіси «наганяють» у профіль підписників заради гарної цифри, але ця аудиторія – боти. Такі блогери не можуть принести жодного результату в цілому, уявіть, що 90% їх аудиторії – не реальні користувачі, а накручені боти.

Отож тут питання стоїть лише в уважному ставленні до аналітики профілю блогера перед запуском рекламної інтеграції. Те, наскільки блогер підходить конкретному бренду та його потребам, можна зрозуміти лише через аналітику його сторінок та аудиторії”.

Володимир Поліщук: “Варто оминати блогерів, що рекламують з невеличкими перервами кількох брендів-конкурентів в ніші. Ми неодноразово зустрічали подібну ситуацію в інстаграм-блогерів, і нам було шкода часу і грошей, які було витрачено компаніями на таких безпринципних лідерів думок”.

 

Як ви думаєте, чи буде реклама в блогерів настільки ж популярною в майбутньому? Чи буде в цьому сенс?

Олександра Аксамітна: “Так, звичайно, сенс у цьому буде, і реклама у блогерів все ще залишиться популярним маркетинговим інструментом. Проте тенденція йде до нестандартних рекламних проявів контент має бути унікальним.

Вже замало промокоду на знижку або простих порад від блогерів, нібито вони самі користуються товаром/послугою бренду. Брендам вже треба приділити увагу нестандартним ідеям для реклами у соціальних мережах”. 

Володимир Поліщук: “Звичайно, буде майбутнє у цього, і буде сенс. З ерою соцмереж прості люди стали новими медіа та журналістами, і назад шлях точно не поведе. Інша справа, що блогери теж будуть еволюціонувати, змагатися за увагу і час підписника, тому вірогідно ставатимуть більш екологічними й не такими заваленими рекламою. Нативний рекламний контент стане конкурентною перевагою популярного інфлюенсера, і він за нього буде просити більше”.

 

Чи буде блогерська діяльність актуальною в принципі?

Олександра Аксамітна: “Поки є соціальні мережі блогери будуть існувати. Формати блогерів будуть швидко адаптуватись до нових змін у самих платформах соцмереж, зараз це вже відбувається. Людям подобається дивитися та взаємодіяти з контентом блогерів. Яскравий приклад нова соціальна мережа Clubhouse, де люди взаємодіють з аудіоконтентом. Там вже є експертні лідери думок та блогери, заради контенту яких аудиторія реєструється у даній соціальній мережі”.

Володимир Поліщук: “Буде актуальною ще достатньо довго. І занепад офлайну в період карантину тільки підкидає дрова у вогнища онлайн-контенту. Людські потреби майже не змінилися з часів перших сапієнсів, змінилися тільки канали задовільнення цих потреб. 

Найближчі роки блогерство процвітатиме, але буде боротися за якість у величезній конкурентній боротьбі. Наші діти хочуть бути блогерами, а не вчитися іншим професіям”. 

 

Який контент точно залишиться актуальним?

Олександра Аксамітна: “На мою думку, не можна сказати, що якийсь конкретний тип контенту буде переважати. Для різних аудиторій є актуальним різний контент. Тому актуальним буде і розважальний, і експертний, і lifestyle-контент. А оскільки у соціальних мережах все більше присутні різні аудиторії користувачів, то й контент буде дуже різноманітним. Проте, я не виключаю можливості появи кардинально нових форматів контенту, що буде зумовлено потребами аудиторії та зміною їх інтересів”.

Володимир Поліщук: “Контент, де багато тексту буде втрачати актуальність стрімко, решта типів залишаться. Але це все живий процес, і прогнозувати, які нові види контенту з’являться, або які старі повернуться важко. От Clubhouse з його олдскульним звуковим контентом нас же здивував :)”.

 

Назвіть топ-блогерів, на яких би ви рекомендували підписатися? 

Олександра Аксамітна: 
Можу виділити декілька різних лідерів думок та блогерів, на яких особисто підписана.

Юлія Бевзенко 21,4 тис. підписників. Юлія неймовірно віддана своїй справі й надихає вивчати Київ заново через свої проекти «Шукай», Judy Boat тощо.

Дмитро Дір 35 тис. підписників. Дмитро головний редактор порталу Bestin. Відкритість до аудиторії, чесність та стиль у його профайлі надихають на розуміння, хто ж такий справжній лідер думок.

Вадим Келлер 21,4 тис. підписників. Вадим власник PR&Events агенції. Влаштовує найкрутіші вечірки як для відомих брендів, так і для відомих лідерів думок. Підписатись варто задля натхнення та нових ідей.

Ярослава Гресь, 89,7 тис. підписників. Ярослава партнер у комунікаційній агенції Gres Todorchuk, що спеціалізується на соціальному маркетингу. Ярослава приклад того лідера думок, на якого варто рівнятись. Вона експерт свого діла, любить його та ділиться цим зі своєю аудиторією.

Тетяна Гриньова, 18,5 тис.підписників. Тетяна заснувала Kind Challenge, яким допомагає збирати кошти на благодійність, допомагаючи діткам. Також ділиться власним досвідом та розповідає про те, як зробити себе щасливим”.

Володимир Поліщук:  

“Я особисто не є прихильником блогерів для вбивання свого часу, але періодично дивлюся youtube-контент на каналах:

Клятий раціоналіст (цікаво про життя через науку);
Телебачення Торонто (тупо єдині новини, які варто дивитися в Україні);
Андрій Колеснік (професійні футбольні огляди).”

 

Ваші поради маркетологам, які хочуть просувати бренди за допомогою блогерів у 2021 

Олександра Аксамітна: “Одна головна порада — ставитись до такого виду реклами дуже обережно та уважно. Насамперед чітко сформувати цілі реклами у блогера, проводити глибокий аналіз блогерів перед запуском рекламних інтеграцій, відслідковувати результати та тестувати креативні нестандартні рекламні інтеграції. Тільки дотримуючись цих правил, вийде отримати результати, а не просто «злити» бюджет”.

Володимир Поліщук:

•   “Чітко сформулюйте цілі співпраці з блогером.
•   Підберіть пул блогерів за кількістю підписників та прогнозованим охопленням.
•   Вивчіть динаміку обраних блогерів, актуальність, чи не втягнуті в скандали. І навіть чи підходить особистість блогера і його цінності цінностям вашого бренду.
•   Пропишіть чітко умови співпраці й обов’язки сторін.
•   Міряйте ефективність співпраці, промокоди ніхто не скасовував”. 

Користуйтеся трендами маркетингового світу, поки вони актуальні й приносять максимальну ефективність. 

Розмовляла Галина Гоцалюк.

 

Читайте гарячі новини та цікаві статті про тренди, бізнес та маркетинг на нашій сторінці в Facebook і LinkedIn, отримуйте миттєву доставку нових статей в Telegram, підписуйтеся на нашу щотижневу email-розсилку та читайте наш серйозний Instagram та Instagram-журнал коміксів про маркетинг, digital-маркетинг, PR, рекламу, HR та бізнес.

Читати більше:

Читати більше: