Кампанія BMW 8 серії Gran Coupe є останнім прикладом кейсу агентств, які використовують зароджуваний тип творчого штучного інтелекту. 

BMW перетворює свої авто на полотно для художника-робота в рамках нової кампанії, яка використовує найсучасніший творчий штучний інтелект.

Німецький автомобільний бренд та агентство Goodby, Silverstein & Partners навчили систему машинного навчання на понад 50 000 картинах, що охоплюють 900-річну історію, і доручили їй створити власні оригінальні твори мистецтва на основі цих матеріалів. Потім креатив цифрово проєціював отримані зображення на поверхню лінійки BMW 8 серії Gran Coupe.

На додаток до цих більш класичних тематичних дизайнів, агентство також залучило колекціонера мистецтв Гарі Йе, засновника ArtDrunk, щоб обрати кілька сучасних художників, чиї роботи могли б послужити прикладом для штучного інтелекту для створення більш сучасного мистецтва, щоб прикрасити машини.

Новий тренд GAN – генеративний штучний інтелект

Кампанія є останнім прикладом того, як бренди та агенції починають використовувати переваги нової форми глибокого навчання, яка називається генеративна суперницька мережа, або GAN (Generative Adversarial Network), яка здатна створити оригінальні творчі роботи на основі навчальних наборів з тисяч зображень.

GAN відповідають за більший прогрес, досягнутий ШІ у творчих сферах за останні роки, і допоміг породити зростаючу міжнародну мистецьку сцену штучного інтелекту.

“Технологія є захоплюючою і дуже потужною”, – сказав директор з креативних технологій GS&P Натан Шиплі. «Я маю досвід роботи в анімації та візуальних ефектах, і завжди радий вивчити способи використання технології для створення зображень, які в іншому випадку були б неможливі. Генеративний ШІ – це захоплюючий простір для дослідження цього”.

Шиплі сказав, що вперше зацікавився GAN після відвідування конференції в MIT у 2019 році. “Я повернувся неймовірно схвильований усіма можливостями”, – сказав він.

Агентство почало експериментувати з початковим масивним набором даних класичного мистецтва, і ідея кампанії перетворилася зі статичної роботи з фарби в еволюціонуючу технологію картографування проекцій на основі штучного інтелекту. Але Шиплі сказав, що проект справді почав розгортатися, коли до участі долучилася команда культури BMW та представила їх Йе та його художникам.

BMW 8 серії Gran Coupe

“За останні 50 років BMW підтримав численні мистецькі та культурні ініціативи”, – сказав Уве Дреер, віце-президент з маркетингу BMW. “З цим шедевром штучного інтелекту ми святкуємо 50 великих років культурної діяльності, одночасно з нетерпінням чекаючи того, як мистецтво та культура можуть поєднуватися з технологіями та інноваціями в майбутньому”.

Йе був схвильований ідеєю як способом дослідити нові кордони у поєднанні мистецтва та технологій. “Штучний інтелект має неймовірний потенціал, щоб змінити підхід художників до своєї роботи”, – сказав Йе. «На більш технічному рівні ШІ є інструментом, який може доповнити процес художника – як вони створюють твір і розвивають нову естетику. Але більш концептуально, ШІ вже оскаржує традиційні визначення мистецтва. Я хочу побачити, як художники реагуватимуть і знайдуть нові значення та мету в цьому світі постійно прогресуючих технологій”.

Дивитися відео, як виглядають BMW у рекламній кампанії “Абсолютний шедевр штучного інтелекту”

Ця креативна кампанія – не перший наступ GS & P на творчий ШІ; раніше агентство використовувало технології deepfake, щоб оживити Сальвадора Далі в кампанії за музей його тезки. Інші агенції використовували GAN, щоб робити все, починаючи від винаходу логотипів для нових видів спорту, до того, щоб зобразити обличчя голоду в Америці.

Джерело: Adweek

Дивіться новий випуск найяскравіших новин маркетингу

Читайте гарячі новини та цікаві статті про тренди, бізнес та маркетинг на нашій сторінці в Facebook і LinkedIn, отримуйте миттєву доставку нових статей в Telegram, підписуйтеся на нашу щотижневу email-розсилку та читайте наш серйозний Instagram та Instagram-журнал коміксів про маркетинг, digital-маркетинг, PR, рекламу, HR та бізнес.