Уявіть, що бренд – особистість з унікальним характером, виразною зовнішністю та власними манерами. Прогресивний, стильний, комунікабельний і успішний Apple чи старий, добре знайомий, в червоному кожусі Coca-Cola. Уявіть, що вони говорять – і ви чітко почуєте їх голос.

Те, як бренд, спілкується з рештою світу, – це те, що відрізняє його від конкурентів та залишається в пам’яті клієнтів. Тому формування голосу, тону та стилю бренду – завдання не з легких. Але в чому різниця між ними та чому так важливо її знати?

 

Голос бренду

 

Голос – це унікальний і універсальний елемент спілкування вашого бренду з клієнтами. Це константа, яка супроводжує його від самого створення. Голос бренду, у більшості випадків, є причиною того, що ви можете легко розпізнати нові рекламні ролики ще до того, як побачите логотип бренду.

 

Наприклад, в фінансовій сфері досить легко можна розрізнити комунікації розсудливого, професійного, чіткого Ощадбанку та сучасного, простого в розумінні та прогресивного Монобанк.

           

Чітко визначений голос бренду не тільки робить компанію легко впізнаваною, але й здатна передати особливі цінності та унікальність продукту.

 

Тон бренду

 

На відміну від голосу, тон бренду може змінюватися залежно від ситуації.

Різні тони використовуються для побудови емоційного зв’язку з аудиторією через вираження емпатії. У житті у кожного з нас є унікальний голос, який залишається більш-менш однаковим протягом життя. Тон, з іншого боку, змінюється залежно від ситуації, в якій ми перебуваємо. Скажімо, ми просимо про послугу чи скаргу – наш голос залишається тим самим, але тон змінюється.

 

Важливо чітко визначити, які різні тони бренд повинен використовувати для зв’язку зі своєю аудиторією найбільш ефективно та в яких ситуаціях.

 

 

Стиль бренду

 

Стиль бренду описує, як щось має бути сказано чи написано. Іншими словами – це «зовнішня оболонка» голосу. Це зводиться не тільки до лексики, але й до тривалості речень, граматики, пунктуації та інших показників.

Розглянемо стиль знайомих нам банків. Легко помітити різницю між коротким, кумедним стилем з використанням суржику у Моно та містким, граматично правильним стилем Ощаду.

         

 

Різниця між ними базується на індивідуальності бренду та цільовій аудиторії. Навіть не знаючи ці бренди, можна легко вказати, яка компанія націлена на молодшу, а яка – на більш зрілу аудиторію.

 

Як не втратити свій голос?

 

Проте найважча частина – дотримуватись обраних та сформованих голосу, тону та стилю. Починаючи від найменувань продуктів та їх опису до публікацій у соціальних мережах – все, що ви повідомляєте своїй аудиторії, має базуватись на обраній стратегії.

 

Три важливих кроки, щоб не втратити голос бренду:

 

Задокументувати

Переконайтеся, що голос, тон та стиль бренду детально задокументовані та доступні для всіх у вашій команді. Незалежно від того, чи вперше ви визначаєте голос свого бренду чи вносите зміни до існуючих визначень.

 

 Інформувати

Постійно інформуйте команду. Будь-які зміни в маркетинговій стратегії голосу бренду потрібно повідомляти всім, хто причетний до її реалізації.

 

Проконтролювати

Встановіть періодичний аудит вмісту комунікацій. Час від часу уважно аналізуйте те, як ви спілкуєтесь з аудиторією з різних джерел. Голос, тон і стиль скрізь мають співпадати та відповідати обраній стратегії.

 

Ключ до визначення ідеального голосу бренду глибоко пов’язаний із розумінням того, як компанія хоче спілкуватися зі своєю аудиторією. Знайдіть тон і стиль мови, які найкраще відповідатимуть голосу бренду, і ваш бренд стане «особистістю» з унікальним характером, виразною зовнішністю та власними манерами.