ЩО та ЯК ви говорите як компанія – має значення. Бренди люблять говорити про голос, але на практиці не всім вдається досягти успіху в звучанні. 

Якщо ваша команда застрягла в створенні голосу бренду, ви можете спробувати декілька ефективних вправ для мозкового штурму. Насамперед, створіть відповідні умови для креативу. Як зазначав Harvard Business Review, професіонали мозкового штурму в групах придумали менше хороших ідей, ніж професіонали, що працюють на самоті. Запорукою гарного мозкового штурму може стати попереднє самостійне виконання вправ.

З чого ж почати?
Перш ніж користуватись послугами бренд-консультанта, спробуйте наступні вправи.

Знаменитість бренду
Усі учасники брейншторму записують трьох ідеальних представників знаменитостей для бренду. Це можуть бути актори, музиканти, бізнесмени, активісти, політики, вигадані персонажі чи навіть архетипи. Єдина умова – вони насправді не працюють для компанії.

Якщо у вас бренд для успішних мам – ідеальним варіантом може стати Вікторія Бекхем. Вона прекрасна мати чотирьох дітей, чудова дружина та успішна бізнес-леді. Якщо у вас магазин дитячих іграшок – підійде навіть персонаж улюбленого мультфільму. Продумайте до деталей, хто саме стане найкращим втіленням вашого продукту, чий спосіб життя та характер візуалізує цінності компанії.

Від протилежного
Якщо у вас давно сформована стратегія, ви можете легко описати голос вашого бренду уже завченим набором прикметників. Коли команда повторює ці слова знову і знову протягом тривалого періоду часу, вони починають втрачати свою вагу та значення. Один із способів боротьби з цим креативним застоєм – подумати про те, що НЕ Є вашим брендом.Наприклад:
Jeep – авантюрний, але не агресивний.
McDonald’s – веселий, але не легковажний.
Converse – простий, але не банальний.

Спробуйте цю вправу з іншими відомими брендами перед тим, як використати на своєму. Зрозуміти принцип стане легше і ви зможете абстрагуватись від прив’язаності до власної марки.

Вечірка брендів
Якщо б ваш бренд міг ожити як людина, ким би він був? І на яку вечірку він би пішов: студентська тусовка, вечір в елітному ресторані чи проста сімейна вечеря в затишку? Ця людина була б душею компанії, розповідала жарти, розказувала цікаві факти чи була б білою вороною в будь-якій компанії? Продумайте все до деталей.

Дещо інший приклад цього явища – мем «Антропоморфізм брендів», у якому уособлюють найпопулярніші бренди, надають їм відповідні риси та характер. Instagram зазвичай зображують як молодого хіпстера, який не може без селфі, а от персона Facebook щороку зазнає змін.
Споживачі проводять цю маркетингову вправу для компаній постійно (самі того не помічаючи), тож ви можете також спробувати створити щось подібне. В ідеалі було б побачити таку візуалізацію від ваших клієнтів – так ви дізнаєтесь, яким вони бачать ваш бренд.

Читайте вголос
Це вправа, яку часто практикують романісти, драматурги та автори художньої літератури, які хочуть переконатися, що їх діалоги справді чіпляють.
Не всі тексти в соцмережах повинні бути чудово перекладені на слух, але певні речі стають очевидними, якщо ви читаєте публікації вголос. Ваші повідомлення можуть здатися занадто шаблонними, або ви помітите, що ви використовуєте занадто багато знаків оклику.

Голос аудиторії
Маркетологи в соціальних мережах охоче розмовляють зі своєю аудиторією та формують почуття спільності. Але вони також можуть принести користь для бренду, просто читаючи сторінки своєї цільової аудиторії.
Скажімо, ви відповідаєте за залучення аудиторії до стартапу, який щойно розробив додаток для любителів серіалів. Перш ніж почати створювати контент, дізнайтеся, як вони розмовляють між собою у Facebook, Twitter, Pinterest та Instagram. Які вони використовують емоджи? Як і де вони діляться порадами, враженнями та фанартом. Слідкуйте та вивчайте, щоб стати своїми в їх спільноті.На додаток
Немає неправильного способу зробити ці вправи. Але ви повинні вирішити, наскільки близько ви хочете, щоб ваш бренд прозвучав для вашої аудиторії. Деякі споживачі можуть насолоджуватися голосом компаній, які вважають їх рівними, але в певних сферах від звучання брендів вимагають авторитету та професіоналізму. Наприклад, дружні та легкі тексти юридичних компаній або товарів преміум класу знецінюватимуть бренд.

Ваш бренд – друг для споживачів? 
Чи ви продаєте товари, призначені лише для обраних?
Голос вашого бренду повинен звучати відповідно.