Як виник бренд Bugaboo та чому він став мрією на всіх континентах.

В епоху, коли пропозиція переважає над попитом, бренди женуться за шансом створити дійсно унікальний продукт, щоб привернути увагу якомога більшої кількості аудиторії. Так, звичні усім рожеві кольори візочків для дівчаток, а бликитні для хлопчиків поступилися модним рішенням колишнього студента дизайнерського факультету Макса Баренбурга.

У 1994 році Макс шукав ідею для своєї дипломної роботи. Спостерігаючи за батьками, яким незручно керувати візочками, Макс вирішив присвятити свій час створенню більш практичної моделі. Макс розробив модель, яка легко трансформується у двоколісне крісло та чіпляється прямо до велосипеда дорослого. Найперший дизайн був розроблений для чоловіків — тотальна “жіночність” ринку автору була йому не до душі. 

Незважаючи на прогресивні ідеї юного творця, розробка не зацікавила виробників. Після отримання диплому справи в Макса не пішли вгору, консерватизм індустрії не прийняв його інноваційних дизайнерських рішень. 

 

Втілення

Баренбург продовжував працювати над візочками, додавав до виробів м’якші тканини, а колеса та ручку зробив рухомими. У цілому найбільше його цікавила технологічна сторона — він шукав рішення, як створити зручний, практичний, легко керований та мобільний візочок. Цікаво також, що на візочках Макс вирішив зупинитися, бо інші деталі дитячих товарів вважав нудними.

До успіху вигадка Макса прийшла у 1997 році, коли він разом з колегами представили покращені моделі Bugaboo на Кельнському ярмарку. Охочі придбати цікавий і ні на що не схожий візочок ставали буквально в чергу за новинкою.

 

 

І от у 1999 році продукт офіційно потрапив на ринок, а Макс та його партнер Едуард Занен відкрили фабрику в Тайвані. 

 

Рітейл, е-commerce

Коли перша серія незвичайних конструкцій Bugaboo Classic з’явилася в магазинах, вона моментально стала хітом продажів. 

Через рік відкрився офіційний сайт компанії, і покупці змогли, не виходячи з дому, знайомитися з новими розробками талановитих дизайнерів та замовляти візочки та аксесуари з інших країн. 

Дуже швидко візочок став доступним в дилерських центрах по всьому світу, бренд розпочав співпрацю з найбільшими маркетплейсами для максимального поширення.  

 

Дизайн

Бренд постійно вдосконалює свої візочки. Зараз в лінійці є різноманітні візочки — універсальні та тематичні, різної висоти та розміру, але всіх їх об’єднує якість, технологічність та неповторний стиль Bugaboo. 

У якості гарантії бренд пообіцяв безкоштовний обмін та доставку запчастин для своїх візочків. Якщо у когось траплялася прикрість, бренд не допитувався, де та коли було придбано їх фірмовий дитячий транспорт, вони одразу відправляли потрібну змінну деталь за власний кошт в будь-яку країну призначення. 

Націлюючись на високотехнологічність, Bugaboo тихенько здійснили ще один прорив, але вже креативний. Їх перша модель Classic стала Cameleon, тому що винахідники зрозуміли ще один тригер батьків малюків. Візочки, навіть дуже круті, швидко набридають. Гендерні кольори рожеві та блакитні дискримінують. 

Візочки стали хамелеонами. Були придумані деталі візочка, які можна знімати, щоб змінювати його дизайн: на інші кольори, нішеві лімітовані комплекти чи відповідно до погоди (літні дихаючі частини та зимові утеплені).  

 

Bugaboo & Missoni
Bugaboo Fox Style Set Bugaboo by Bas
Bugaboo Cameleon3 Andy Warhol Accessory Pack

Фактори успіху бренду

Стильні вироби від Баренбруга і Занена з’явилися на екранах телевізорів у 2002, завоювавши визнання знаменитих красунь з серіалу «Секс у великому місті». 

Пік популярності прийшовся на 2004 рік, коли американську акторку та співачку Гвінет Пелтроу сфотографували з цим візочком на вулицях Нью-Йорка. З того часу Bugaboo вважався не просто сміливим винаходом молодого нідерландського дизайнера, а модним трендом та показником статусу. 

 

Конкурентні переваги

Високотехнологічність, що включає універсальну конструкцію моделі Cameleon, та похідних від неї — візочок є трансформером, який може служити з народження дитини до 5 років. 

А також легку керованість під час руху, досконало продумані деталі складного механізму, унікальну перекидну ручку, різні види коліс для різних природних умов, особливі режими положення дитини у візочку, розумну ручку для перенесення, особливі дихаючі тканини, які не брудняться та легко миються, продумані додаткові частини для різних погодних умов. 

Мобільність: дуже легка вага (близько 8 кг), ширина 60 см дозволяє увійти в будь-який ліфт та прохід в будь-якому публічному місці (тротуар, магазини, кафе), оптимальні габарити для дитини та дорослих.

Візочок легко розкладається на шасі та базу (колиска для немовлят та сидіння для старших дітей — ці три частини входять в комплект одного візочка), кожна з цих частин також складається, у результаті візочок можна просто транспортувати у авто будь-якого розміру, перевозити авіа та без перешкод користуватися міським транспортом. 

Дизайн, який можна легко змінювати — візочок складається з бази та двох змінних частин — капоту та капюшона, які можна змінювати для різних погодних умов (літні та зимові аксесуари) або для повної зміни стилю візочка. 

Безпека: візочки Bugaboo вважаються одними з найбільш безпечних у світі, що підтверджується спеціальними ліцензіями незалежних регулюючих агенцій. Для малечі в них продумані спеціальні режими положення рівна дерев’яна основа в люльках та розумна перекладина, в частині з сидінням — спеціальні зручні паски безпеки, які надійно фіксують дитину та захищають її під час руку. 

Для безпечного перевезення немовлят у авто та мобільності батьків винахідники Bugaboo завбачливо продумали механізм, який дозволяє використовувати шасі з різними автокріслами. На шасі встановлюються невеличкі адаптери відповідного бренду, після чого на нього можна встановлювати автолюльку, наприклад, Maxi Cosi чи Romer, та користуватися її, як повноцінний візочок.

 

Фактори успіху бренду

Меседж, який несе Макс Баренбург — користуватися функціоналом на повну, а не використовувати її як засіб для вихвалянь. 

“Якщо ви не використовуєте те, що купили за величезні кошти, то чому б вам не розчаруватися?”, — коментує Макс Баренбург виданню The Guardian.

 

Джерело: pishposhbaby.com

 

Зараз компанія налічує 8 офісів з понад 900 співробітників, а візочки продаються у 45 країнах. Bugaboo — показник статусності, стилю, через що його вподобали не тільки заможні, а й зіркові матусі та татусі.

Але перш за все, це витвір молодого студента, який своїм винаходом змінив історію та зробив життя багатьох батьків та їх малечі простим, комфортним та безпечним. 

Послуги PRO Ідеї

Читати більше: