Протягом останніх трьох років або близько того Google працював над закулісним проєктом з метою приховати повні URL-адреси в адресному рядку. Зараз Google відкладає експеримент Chrome і не буде приховувати URL-адреси.

Експерименти Google із приховуванням панелі URL-адрес пройшли кілька ітерацій, але найбільший крок відбувся в Chrome 86, де Google активно приховував повну URL-адресу в універсальному вікні пошуку. Отже, у прикладі, яким тоді користувалася  Android Police та зображеному вище, сторінка Вікіпедії відображає „en.wikipedia.org”, але приховує решту URL-адреси, поки ви не натиснете на неї.

Ця поведінка на деякий час застрягла в Canary та інших збірках, але ніколи не доходила до стабільних збірок, оскільки критика з боку користувачів тривала. Завданням Google для зміни було полегшити користувачам перегляд шкідливих URL-адрес. Google пояснив:

Ми впроваджуємо цей спрощений експеримент з відображенням доменів, щоб ми могли провести якісні та кількісні дослідження, щоб зрозуміти, чи допомагає він користувачам точніше ідентифікувати шкідливі веб-сайти.

Як з’ясувалося, ця зміна насправді ніяк не вплинула на проблему. Хоча URL-адреси були спрощені, приховуючи другу половину, Google каже, що експеримент “не зрушив” метрики безпеки для вивчених користувачів Chrome. Як результат, ця ініціатива повністю скасована.

Видаляємо спрощений експеримент з доменом. Цей експеримент не перемістив відповідних показників безпеки, тому ми не збираємося його запускати, – сказали в Google.

Джерело: 9 to 5Google

Читайте гарячі новини та цікаві статті про тренди, бізнес та маркетинг на нашій сторінці в Facebook і LinkedIn, отримуйте миттєву доставку нових статей в Telegram, підписуйтеся на нашу щотижневу email-розсилку та читайте наш серйозний Instagram та Instagram-журнал коміксів про маркетинг, digital-маркетинг, PR, рекламу, HR та бізнес.