30-го липня в Музеї кіно Довженко-Центру відкрилась виставка, на якій представлені українські кіноплакати 1920-30-х років “Кричати! Кликати! Горіти!” 

Послаблення карантину дозволяє усім охочим відвідувати виставки. Тому любителям гарно провести час з користю варто насолодитись новим проєктом Довженко-Центру та Національної бібліотеки імені В.І. Вернадського. 

Виставка-екскурс в епоху активної радянської пропаганди пропонує унікальні мистецькі твори. Для демонстрації зібрали 95 рідкісних кіноплакатів з фондів Відділу образотворчих мистецтв Інституту книгознавства НБУВ, створених українськими художниками.

На виставці представлені роботи Бориса Крюкова, Миколи Івасюка, Анатолія Бондаровича, Анатолія Мартинова, Лева Каплана, Йосипа Кузьковського, Болотова Костянтина, Сиротенко Олександра, А. Фіногенова (ім’я залишилось невідомим) та інших.

Одночасно на стінах виставкової зали можна прочитати біографію кожного художника та особливості творчої роботи. Кожному з них притаманний оригінальний стиль, щоб кінореклама не губилася серед іншого візуалу. 

Цікаво, що на виставці можна подивитись на роботи самого Олександра Довженка. 

“На відміну від живопису, що існував в інтер’єрі, плакат виходив на вулиці міст і сіл, де боровся за увагу глядача з іншими візуальними подразниками. У часи активної радянської пропаганди 1920-30-х плакат мусив не лише задовольняти естетичні вимоги, а й — «кричати, кликати, горіти» — привертати увагу, доносити потрібні повідомлення,” —  запрошує гостей центр Олександра Довженка на своєму офіційному сайті.

Перегляд плакатів супроводжується інформаційним матеріалом, завдяки яким відвідувачі дізнаються більше про історію фотоколажу, особливості великого плану та кольори, які були пріоритетними для художників. 

Крім плакатних робіт, на виставці представлені оригінали тогочасних газет та журналів: кожен може побачити, як виглядала кінореклама 1920-30-х років на свої очі. 

 

Як писав у своїй статті в журналі “Кіно” Ю. Миславський, перед художником стояло завдання “сполучити в плакаті вимоги реклами з вимогами мистецтва”.

Щоб перевірити, чи вдалося виконати таку непросту задачу, ви можете завітати на виставку до 27-го вересня 2020-го року за адресою вул. Васильківська, 1 (метро Голосіївська). 

Назва виставки, до речі, теж походить зі статті Ю. Миславського:  «Плакат мусить кричати, кликати вогнем своїх фарб, горіти яскравими плямами фарб, притягати різкими контрастами кольорів».

Повний квиток обійдеться у 80 гривень з людини. Школярам з 11 років, пенсіонерам та студентам доступний пільговий квиток за 50 гривень. Для співробітників музеїв, дітей до 10 років, осіб з інвалідністю 1-2 групи та учасників бойових дій вхід вільний. 

 

Читати більше: