Понад мільйон користувачів Android завантажили додаток Clubhouse за останні два тижні.

Аудіосоцмедіа платформа Clubhouse, яка швидко набрала обертів на початку цього року і породила абсолютно новий формат соціального залучення, зараз стикається зі значними проблемами, оскільки з’являються альтернативні аудіосоцмедіа інструменти та варіанти, а сам Clubhouse намагається масштабуватися досить швидко, щоб і не відставати й не втратити попит.

Що в кінцевому підсумку може стати вбивчим ударом для програми – що здається дещо іронічним, враховуючи те, що підхід до реєстрації користувачів, який має лише запрошення, насправді був ключовою частиною його успіху на ранній стадії.

Найважливішою проблемою для Clubhouse у цьому відношенні була відсутність версії програми для Android, яка наклала величезне обмеження на її здатність до зростання навіть до того, як ви розглянете процес запрошення. Clubhouse виправив це 9 травня, запустивши свою програму для Android, і на цьому тижні, в рамках своєї сесії оновлення платформи Town Hall, Clubhouse оголосив, що більше мільйона нових користувачів Android зараз підписалися на цю платформу.

Клубний будинок на Android

Це суттєва кількість, якщо врахувати, що в січні Clubhouse повідомляв, що в цілому має 2 мільйони користувачів. Скільки активних користувачів Clubhouse зараз не підтверджено, але сам додаток завантажено понад 15 мільйонів разів, згідно з даними Sensor Tower.   

Просто не кожен, хто завантажує його, може отримати до нього доступ, оскільки він все ще знаходиться в режимі лише для запрошень. Таким чином, наступним великим викликом Clubhouse є відкритись для всіх користувачів, щоб він міг повністю використати свої можливості для зростання.

Плани Clubhouse

Минулого місяця, оголошуючи про свій останній раунд фінансування, і куди він буде інвестувати новий капітал, Clubhouse пояснив, що: “Хоча ми цього року в чотири рази збільшили кількість нашої команди, стабілізували нашу інфраструктуру, запустили бета-версію платежів, щоб допомогти творцям монетизувати, і підготували Android до запуску, нам потрібно зробити набагато більше, оскільки ми працюємо над тим, щоб залучити Clubhouse до більшої кількості людей навколо. Ні для кого не секрет, що за останні кілька місяців наші сервери трохи боролись, і що наше зростання випередило алгоритми раннього відкриття, створені нашою невеликою командою”.

Отже, Clubhouse добре знає свої виклики в цьому відношенні, і їх погіршив лише Twitter, що швидко розширив свій варіант аудіо Spaces, тоді як Facebook також перейшов до тестування власних аудіосоцмедіа інструментів.

Як доступ, так і доступність можуть становити екзистенційну загрозу для Clubhouse, і оскільки більше людей звикають налаштовуватися на Spaces, і врешті-решт, приєднуючись до аудіосоцмедіа дискусій Facebook у групах, до яких вони вже входять, диференційовані елементи програми будуть розбавляється все більше і більше, і поштовх навіть для завантаження Clubhouse може швидко випаруватися, оскільки його по суті поглинають більші гравці.

Ось чому Clubhouse повинен працювати швидко, на різних фронтах, якщо він збирається привабити – і Clubhouse також працює над розповсюдженням платежів, щоб дозволити всім творцям монетизувати свої зусилля (тепер доступний на iOS і з’явиться на Android в найближчі кілька тижнів), хоча також планується представити перших одержувачів грантів на фінансування “Creator First”  пізніше цього тижня, по суті, фінансуючи більш ексклюзивний контент Clubhouse.

Стратегія Clubhouse

І він все ще тримає рівень тяжіння зі знаменитостями та відомими брендами. Clubhouse заявляє, що як NBA, так і Epic Games будуть транслювати ексклюзивний контент у програмі протягом наступних кількох тижнів, тоді як Діпак Чопра та Алісія Кіз проводять 21-денний досвід медитації в Clubhouse, починаючи пізніше цього місяця.

Саме тут Clubhouse повинен підтримувати свій зв’язок – хоча він не зможе конкурувати за охоплення аудиторії або, ймовірно, за алгоритмами виявлення та виділенням відповідних кімнат для кожного користувача, йому потрібно працювати зі знаменитостями та відомими користувачами, щоб полегшити зв’язок зі своїми шанувальниками та підтримують той елемент ексклюзивності, який зробив Clubhouse таким, яким він є дотепер.

Якщо він зможе це підтримати, він все одно може стати платформою вибору в певних нішах і тих, хто віддає перевагу менш загальноприйнятому підходу до аудіосоціальних. 

Але чи це шлях до успіху в бізнесі?

Справді, Clubhouse перебуває в подібній ситуації, як Snapchat, коли Facebook намагався його розчавити, запустивши Instagram Stories. І це майже спрацювало, але Snapchat перегрупував і переоцінив, якою є його справжня цінність, і як він може подвоїти ці елементи, щоб підтримати свій імпульс.

Зрештою це призвело до того, що Snap більше зосереджувався на інтимних зв’язках, на відміну від соціального мовлення, тоді як він також вкладав додаткові кошти в ексклюзивний контент, який приваблює основну аудиторію.

Clubhouse міг би слідувати тій самій книзі ігор, відточуючи свою увагу на більш ексклюзивних спільнотах та розмовах, та інвестуючи в вміст, як це вже робить. Можливо, тоді йому не потрібно буде так піклуватися про масштаб і узгоджувати його з великими гравцями – але знову ж таки, здається, його можливості в цьому відношенні більш обмежені, ніж Snap.

Час покаже, але виклики зростають, і Clubhouse повинен працювати й швидко, і розумно, щоб продовжувати розвиватися.  

Джерело: Social Media Today

Дивіться новий випуск найяскравіших новин маркетингу

Читайте гарячі новини та цікаві статті про тренди, бізнес та маркетинг на нашій сторінці в Facebook і LinkedIn, отримуйте миттєву доставку нових статей в Telegram, підписуйтеся на нашу щотижневу email-розсилку та читайте наш серйозний Instagram та Instagram-журнал коміксів про маркетинг, digital-маркетинг, PR, рекламу, HR та бізнес.