Компанія Coca-Cola анонсувала призупинення платної реклами всіх своїх офісів у світі у соціальних мережах мінімум на 30 днів.

PRO Ідеї. Головні новини маркетингу раніше розповідали про бойкот #StopHateforProfit та протест проти того, що Facebook дозволяє поширення дезінформації та розпалу насильства на своїй платформі.

Реакція від найвагоміших брендів світу не забарилися. Coca-Cola оголосила про своє рішення досить елегантно. Компанія прояснила свою позицію, що вони не долучаються до офіційного бойкоту, але “ставлять на паузу” усю свою рекламу в соціальних мережах.

Ланцюгова дія бойкоту 

Coca-Cola оголосила про зупинку реклами після оголошення концерну Unilever (бренди Dove, Ben & Jerry’s, Hellmann’s) про те, що вони зупиняють всю рекламу в Facebook та Instagram щонайменше до 31 грудня 2020 року. 

Unilever, у свою чергу, долучився до брендів Eddie Bauer, The North Face та Patagonia з метою протистояти платформі компаній Facebook, яка здійснює ряд порушень, дискримінуючих користувачів за расою та релігією.

Бренди об’єднуються проти політики поширення ненависті та дискримінації, включаючи некоректну модерацію користувачів, які таргетуються за параметрами – раса та релігія, та проти нездатності Facebook дати рекламодавцям можливість слідкувати та реагувати, як часто їхні рекламні оголошення показуються поруч з контентом, який пізніше видаляли за дезінформацію чи ненависть, і дозволяти їм відшкодувати за них.

Після оголошення Coca-Cola, Levi’s та Dockers заявили, що призупинять всю рекламу у Facebook та Instagram “принаймні” на липень: “Facebook повинен вжити заходів для припинення дезінформації та мови ненависті на своїх платформах. Це неприйнятні дії, які кардинально суперечать нашим цінностям. Ми з Dockers приєднуємось до кампанії #stophateforprofit і призупиняємо всі оголошення у Facebook».

Бренд Hershey’s теж повідомив про свою підтримку #stophateforprofit-бойкоту: компанія скорочує бюджет на рекламу в Facebook та Instagram втричі до кінця 2020 року.

«Ми не віримо, що Facebook ефективно керує насильницькими та розбіжними настроями на їх платформі. Незважаючи на неодноразові твердження Facebook про вжиття заходів, ми не побачили суттєвих змін”, – йдеться в повідомленні компанії. «На початку цього місяця ми повідомили  Facebook, що не задоволені їх протидії мові ненависті. Зараз ми скоротили свої витрати в Facebook та Instagram на третину до кінця року. Ми сподіваємось, що Facebook вживе заходів та зробить його безпечним місцем для спілкування. Наша компанія виступає за цінності спільності та інтеграції, і ми рішучі у своїй відданості прагненням змінитись та бути частиною позитивних змін суспільства».

Procter & Gamble, інший потужний рекламодавець Facebook, також оголосив про перерозгляд усіх медіаканалів, платформ та програм, де платно просуває свої продукти, щоб “гарантувати, що контент та коментарі точно та з повагою ставляться до всіх людей, а також, що компанія не рекламує контент та не показує рекламу поруч з контентом, який ми визначаємо як ненависний, дискримінаційний, принизливий чи зневажливий”.

Реакція Facebook 

У нещодавньому записі до рекламодавців, отриманому CNBC, віце-прем’єр Facebook щодо глобальних маркетингових рішень Каролін Еверсон заявила, що “загалом бойкотування – це не спосіб досягти спільного прогресу”.

“Я також дуже сподіваюся, що зараз ви знаєте, що ми не проводимо змін у політиці, пов’язаних із тиском на доходи”, – сказала вона в доповіді. “Ми встановлюємо свою політику на основі принципів, а не бізнес-інтересів“.  

 

Читати більше: