Колись давно у далекій-далекій галактиці
виникла ідея засвітити друковану продукцію…

“Зоряні війни: Скайвокер. Сходження” з’явиться на екранах українських кінотеатрів 19 грудня, і ви неодмінно побачите багато товарів, пов’язаних з цим фільмом. Але мало хто буде настільки унікальним, як Coca-Cola. На пляшках напою представлені головні герої Рей та Кайло Рен із світловими мечами, які світяться кожного разу при дотику до етикетки.

Як це працює?

Якщо вам цікаво, яка космічна магія дозволяє етикетці світитись, відповідь – це органічні світлодіоди (OLED). Так, це та сама технологія, яка, ймовірно, забезпечує дисплей на вашому смартфоні чи телевізорі.

Технологія виготовлення цієї етикетки була створена берлінським стартапом під назвою Inuru. Кожна пляшка містить одну із «розумних етикеток», створених цією компанією. На етикетках є вбудований друкований акумулятор та діоди, необхідні для освітлення. Доторкнувшись до обгортки, ви закінчуєте ланцюг, який в свою чергу посилає електричний струм на діоди. За інформацією Inuru, друкований акумулятор може підтримувати як мінімум 500 активацій (дотиків).

Компанія стверджує, що використані діоди є екологічно чистими, оскільки вони виготовляються без використання рідкісноземельних металів. Колаборація із всесвітом Star Wars, очевидно, є одним з найдоречніших застосувань розумних етикеток, але компанія бачить, що ця технологія знайде своє місце в пакуванні, дизайні та рекламі в дуже близькому майбутньому.

Coca-Cola & Star Wars

На жаль, якщо ви хочете придбати собі таку пляшку, вам потрібно буде забронювати поїздку до Сінгапуру. На даний момент Coca-Cola планує випустити лише 8000 пляшок в рамках акції “Галактичне полювання” (“Galactic Hunt”), яку компанія проводить у період з 6 по 22 грудня. Протягом трьох вихідних між цими датами (тобто 6-8.12; 13-15.12; 20-22.12) вболівальникам “Зоряних війн” в Сінгапурі потрібно буде розгадати підказки, щоб дістатись до омріяних пляшок.

 

 

Починається все на сайті та в соцмережах Coca-Cola, де вам потрібно відгадати п’ять загадок. Впоралися – отримаєте купон і йдіть в мережу магазинів 7-Eleven. Але не в будь-який: залучено всього 45 точок, пляшок тільки 8000, а акція триватиме лише до 22 грудня. Тому ажіотаж буде неймовірний. Загадки і місця з купонами оновлюються щодня. Але якщо ви не в Сінгапурі і часу на квести у вас немає – шукайте ці сяючі пляшки на eBay.

Пробудження Сили: діджитал в офлайні

Ми, швидше за все, не скоро побачимо цю технологію в масовому виробництві. Її застосування не з доступних, але така яскрава та прибуткова акція привернула до себе увагу всього світу. Тому не дивуйтесь, якщо скоро ви дізнаєтесь про OLED-пакування товарів преміум-класу та OLED-одяг найпопулярніших брендів світу.

Нарешті настав той час, коли прогресивні технології активно використовуються в маркетингу, особливо в офлайн-серидовищі. Цифровий маркетинг, комунікації та реклама зараз не обмежуються лише Інтернетом. Тим більше, що онлайн-канали продовжують розвиватися щодня та об’єднуватися з офлайн-каналами.

Наприклад, ми бачимо, як традиційний рекламний простір, наприклад телевізор та зовнішній дисплей, перетворюється на платформи з цифровим керуванням (підключені екрани та електричні рекламні щити). Але особливий, креативний підхід до синтезу інновацій та офлайну – це досі велика рідкість, і кожен такий кейс ми зустрічаємо з захватом.

Згадайте лише «Coke Hug Machine» від тієї ж Coca-Cola, в тому ж Сінгапурі (нам здається, чи там справді працюють супер-маркетологи?). В далекому 2012 році компанія створила рекламну кампанію з торговим автоматом, в якому оплата приймалася лише обіймами. Тут теж не обійшлось без ситуативна: саме в цей час на піку популярності були футболки з прінтом «Hug Me» («Обійми мене»).


Інновації та творчість не стоять на місці, тут завжди потрібно кидати виклики, змінюватись та вдосконалюватись. Те, з чим ми стикаємось зараз, можливо, в десятки разів поступатиметься майбутнім досягненням. Які б ще ідеї нас не чекали попереду –  це, безумовно, буде цікаво.


Читати більше про цю тему: