Coca-Cola бореться з наслідками пандемії коронавірусу, яка призвела до зменшення доходів. 

Зміни призведуть до того, що Coca-Cola створить п’ять глобальних категорій, які, як вона сподівається, призведуть до пріоритетності сильних брендів та інновацій, та наблизять маркетингові активності до споживачів.

У головному офісі Coca-Cola повідомляють про реструктуризацію маркетингових відділів у п’ять глобальних категорій. Зміни призведуть до того, що Coca-Cola реорганізується навколо категорій з найбільшими можливостями для споживачів. Це Coca-Cola; ігристі напої; зволоження, спорт, кава та чай; харчування, сік, молоко та рослини; та нові категорії.

Лідери всіх п’яти категорій будуть співпрацювати в компанії, щоб створити портфель своїх брендів. Вони звітуватимуть перед CMO Маноло Арройо, який був призначений наприкінці 2019 року після того, як Coca-Cola прийняла рішення повернути цю роль через два роки після її знищення.

Coca-Cola поки не повідомляє, кого призначить на ці нові ролі.

“Ми пройшли багаторічну подорож, щоб перетворити нашу організацію”, – каже генеральний директор Джеймс Квінсі. “Зміни в нашій операційній моделі змістять наш маркетинг, щоб стимулювати зростання і наблизити виконання до клієнтів та споживачів, одночасно надаючи пріоритет портфелю сильних брендів та дисциплінованій інноваційній структурі”.

Coca-Cola також упорядковує свою діяльність на дев’ять підрозділів, намагаючись поліпшити узгодженість, усунути дублювання ресурсів та допомогти швидше масштабувати нові продукти. Згідно з його поточною моделлю, вона має 17 бізнес-підрозділів, які розташовані в чотирьох географічних сегментах, а також її глобальні підприємства та інвестиції в розлив.

Дев’ять нових керівників операцій звітуватимуть перед оперативним директором Брайаном Смітом. Очікується, що зміни призведуть до близько 4000 втрат робочих місць, хоча компанія сподівається, що деякі з них будуть добровільними.

Квінсі додає: “Впроваджуючи ці зміни, ми продовжуємо розвивати свою організацію, що включатиме значні зміни в структурі нашої робочої сили”.

Щоб підтримати цю нову структуру, Coca-Cola також створює організацію “платформних служб”, яка, на її думку, працюватиме “на службі” операційних підрозділів, категорій та функцій. Його мета полягає у створенні ефективності та забезпеченні масштабних можливостей по всьому світу в таких сферах, як управління даними, споживча аналітика, цифрова торгівля та соціальні/цифрові хаби.

Цю організацію очолить керівник відділу інформації та інтегрованих служб Баррі Сімпсон.

«Послуги платформи призначені для вдосконалення та масштабування функціональних знань та надання послідовних послуг, в тому числі для управління та трансакційних робіт. Це усуне дублювання зусиль у всій компанії. І побудовано для роботи у партнерстві з розливачами», – говорить бренд.

Coca-Cola рятує бізнес 

Реструктуризація відбувається, тому що Coca-Cola бореться з наслідками пандемії коронавірусу, яка призвела до зменшення доходів, оскільки компанія втратила продажі через закриття таких закладів, як ресторани, кінотеатри та тематичні парки.

У своєму останньому кварталі компанія зафіксувала зниження чистого доходу на 28% у річному вимірі до 7,2 млрд. дол. США (5,4 млрд. фунтів стерлінгів).

Це спонукало генерального директора Coca-Cola Джеймса Квінсі сказати, що існує “робота, яку повинні зробити”, щоб забезпечити відповідність стратегії Coca-Cola для задоволення потреб споживачів, які зараз змінилися.

Джерело: Marketing Week 

Послуги PRO Ідеї

Читати більше: