Світова компанія з досліджень ринку GlobalWebIndex (GWI) випустила звіт “Connecting the dots”, в якому зібрані основні тренди та тенденції за 2020 рік. Найцікавіші результати у нашому дайджесті.

1. Через світову пандемію коронавірусу, жителі мегаполісів все більше надають перевагу переїзду у сільську місцевість та зміні швидкого міського життя на розмірений спокій і заміську тишу. Таке рішення також пов’язане з можливістю працювати дистанційно. Проте, з отриманих результатів стає відомо, що не лише COVID-19 спричинив таку тенденцію, а й переоцінка життєвих потреб та зміна пріоритетів споживачів.

2. Зміна стилю життя: від шаленого офісного ритму до спокійних вечорів в родинному колі. Багато компаній, котрі розробляли товари для адаптації до швидкого життя у місті, повністю змінити власне позиціювання у зв’язку зі світовим карантином, локдауном і обмеженнями на соціальні заходи. Тепер основні тренди нової реальності – це домашня випічка, вдосконалення і тренування не виходячи з дому, садівництво.

3. Фізичне здоров’я та добробут є незмінним пріоритетом для кожного з нас. Проте, з останніх даних досліджень серед людей від 16 до 64 років, встановлено те, що більша частина опитуваних надає перевагу піклуванню про власне психологічне здоров’я.

4. Власні пошуки підтримки під час коронавірусу. З результатів опитування серед молодих людей було визначено основні шляхи боротьби зі стресом. 

58% – прослуховування музики.
52% – проведення часу з родичами, друзями.
50% – перегляд телебачення.
48% – слідкування за веденням здорового способу життя.  

44% – увага про фізичне здоров’я та заняття спортом.
40%  –  час за читанням книжок/журналів.
38% – кулінарія/випічка.

5. Зміна обов’язків брендів у новій реальності. Умови нової реальності зобов’язують бренди змінити пріоритети та надавати більше підтримки споживачам. Саме так вважають 56% опитуваних.

51% – звертає увагу на еко-направленість компанії.
49% – благодійність і якість товарів.
41% – участь в соціальних проєктах.

7.Фактори, які викликають занепокоєння зі сторони споживачів при виборі бренду.

60% – поганий сервіс та обслуговування.

48% – негативні медіа і новини про бренд.

39% – низький відсоток екологічного захисту.

31% – нестандартні умови праці.

24% – відсутність різноманітності товарів.

15% – недостатність у політичній/соціальній активності.

14% – недостатня кількість робочої сили.

7. Життя у прямому ефірі. Життя, робота, оплата онлайн стає нашою новою нормою життя. В онлайні з’являються нові лідери думок, за якими слідкують споживачі. 

Топ-3 країни, в яких найбільша кількість слідкувань та переглядів Livestream:

1 місце – Індія.
2 місце – Китай.
3 місце – Бразилія.

8.Безпека персональних даних в інтернеті під загрозою?

У 2019 році відсоток користувачів, котрі були стурбовані безпекою та захистом персональних даних в мережі, складав 61%. Це на 5% більше, у порівнянні з 2013 роком. Однак, за даними опитування можна зробити висновок, що сьогодні обмін персональних даних є привабливим для користувачів, коли вони вбачають особисту перевагу в цьому. Саме тому 41% світових інтернет-споживачів воліють обмінюватися своїми особистими даними задля отримання безкоштовних послуг сайту, ніж платити та приховувати особисті дані.

На тенденції 2020 року та його подальший розвиток вплинула світова пандемія коронавірусу. Пріоритети й тренди в усіх сферах життя повністю змінилися.  

Все, що було раніше, повністю змінилося.  

Джерело: Connecting the Dots 2021.GWI

Послуги PRO Ідеї

Читати більше: