Про те, хто такі контент-мейкери, чи наймають їх українські бренди для ведення своїх Instagram-сторінок, чи передають на аутсорс діджитал-компаніям.

Сучасні комерційні інстаграм-сторінки сповнені естетики та чудово налаштованої контент-комунікації зі своїми підписниками, інформаційний бізнес-портал PRO Ідеї. Головні новини маркетингу поцікавився, хто ж такий контент-мейкер та що має входити в його обов‘язки у SMM-менеджерки Ірини Лозинської

Контент-менеджер — це спеціаліст зі створення контента різного формату та змісту. Він – це серце і душа будь-якого сайту чи сторінки в соціальних мережах. Адже все, що ми бачимо та читаємо в інтернеті — це справа рук контент-менеджерів.

Залежно від вимог замовника обов’язки контент-менеджера можуть дещо відрізнятись. Як правило, це:

•  Створення контент-плану. Спеціаліст вирішує, що саме потрібно опублікувати на сайті або блозі, як це буде виглядати і яку реакцію викличе у читача. План може створювати як на тиждень, так і на пів року вперед;

•  Збір і підготовка інформації для публікації, в тому числі фотографії, відео, аудіо, обробка в графічних редакторах;

•  Створення самого контенту, переважно фото/відео зйомка та оформлення привабливого візуалу;

•  Створення концепції проекту та редакційної політики;

•  Вибір форматів контенту і каналів, за якими він буде поширюватися.

Спеціаліст повинен не просто наповнити сайт контентом, але зробити так, щоб цей контент був якісний, трендовий, корисний читачеві й певною мірою сприяв просуванню бренду на ринку.

Чим відрізняється робота окремого криейтора від аутсорсингової компанії? 

Криейтор зазвичай надає свої послуги та підтримку в міру замовлення попередньо узгодженому з клієнтом. Це може бути як разове надання послуг з обмеженим початком і кінцем, так і довгострокова співпраця.

У аутсорсингових компаніях зазвичай надається професійна підтримка у  безперервній роботі окремих систем і інфраструктури на основі тривалого контракту (не менше 1-го року).

Який візуал зараз у тренді?

•  Впізнаваний, єдиний стиль. Стрічка, сторіс, актуальні, сайт, навіть рекламні макети в одній стилістиці та кольоровій гамі. Це дуже помітно в акаунтах великих брендів і експертів.

•  Мінімалізм стає все більш популярним не тільки як стиль життя, а і як спосіб ведення стрічки в інстаграмі. Люди втомилися від інформаційного шуму, буйства фарб і безлічі мерехтливих картинок. Мінімалізм – це про фокус на предметі. Нічого зайвого. Чим простіше, тим краще.

•  Ілюстрації, які акуратно вписані в стрічку і доповнюють її. Особливо підходить для брендів з неявним продуктом, який важко показати на фотографіях. Тому відбувається робота над асоціаціями, в тому числі через ілюстрації.

•  Журнальний візуал. Заходячи в такий аккаунт, ви думаєте, що відкрили сторінку модного журналу. Цікаві кадри, які хочеться розглядати, близький ракурсний план, колажі та стильні надписи. Більше фото та відео в моменті, натуральність кольорів та мінімум обробки.

Тренди — поняття відносне. Сьогодні одні,  а завтра — інші. Тому не потрібно сліпо слідувати їм. Впроваджуйте з розумом, зберігаючи вашу індивідуальність👌🏻

 

Як SMM-спеціаліст, що можете сказати щодо останніх змін в алгоритмах інстаграму?

Інстаграм настільки часто змінює алгоритми, що інколи за ними не встигаєш. Лайки вже вилучені з алгоритму видачі й не впливають на потрапляння в топ! Можливо люди почнуть робити якісний і справжній контент, не заради лайків ☺️

Для підняття охоплення варто використовувати усі нові фішки, які він нам надає, та не зациклюватися на цифрах. 

Краще все робити щиро та за відчуттям — це завжди дуже помітно та краще оцінюється аудиторію.

• • •

Тепер, завдяки Ірині, ми знаємо, хто стоїть за цікавим оформленням Instagram-профілю. А ось чи користуються послугами фахівців наші молоді українські бізнес-профілі, ми запитали у бренд-менеджера магазину спідньої білизни brabrabra, власниці кав’ярні Mátes та founder-ши бренду гліттерів для обличчя та тіла ZIRKA.

brabrabra: “Намагаємося робити все своїми силами: наші моделі – це клієнтки та співробітниці, маємо власних контент-мейкерів та SMM-фахівців, так було від самого початку бренду і нас влаштовує така злагоджена робота. До діджитал-агенцій звертаємося лише у випадку глобальних колаборацій, як наша остання з Машею Єфросініною”.

 

Mátes:У нас є менеджерка по роботі з Instagram, вона робить весь контент, адже я люблю працювати персонально з людиною напряму”.

ZIRKA: Робимо усе самі, тому що нам це подобається” 😌

Плануємо розширюватися і тоді, скоріш за все, будемо шукати менеджера.  

• • •

Таким чином, ми впевнилися в тому, що молоді українські бізнес-профілі в Instagram все ж більше звертаються до окремих контент-менеджерів, аніж до аутсорсингових компаній, аби бути краще залученими до комунікації зі своєю цільовою аудиторією.

Розмовляла Маруся Власова.

Читайте гарячі новини та цікаві статті про тренди, бізнес та маркетинг на нашій сторінці в Facebook і LinkedIn, отримуйте миттєву доставку нових статей в Telegram, підписуйтеся на нашу щотижневу email-розсилку та читайте наш серйозний Instagram та Instagram-журнал коміксів про маркетинг, digital-маркетинг, PR, рекламу, HR та бізнес.