Копірайтери розповідають, з чого починали свій шлях, про їхню освіту та професійне становлення.

Останнім часом копірайтинг став дуже популярним напрямом у digital-сфері. Кожен сучасний користувач хоче бачити грамотні, цікаві та гарно оформлені тексти. Це стосується, наприклад, особистих і комерційних сторінок в Instagram.

Інформаційний бізнес-портал PRO Ідеї. Головні новини маркетингу запитав в українських копірайтерів, з чого починався їхній шлях та як вони прийшли саме до сфери копірайтингу.

 


 

Єва Висоцька

Засновниця Vysotska Studio та Академії Копірайтингу

 

 

 

“Бути успішним копірайтером – це бути прокачаною та розвиненою людиною, яка орієнтується на результат клієнта, а не сидить і чекає натхнення для гарненьких текстиків.

Я навчалася на жураліста, завжди любила писати і хотіла працювати в рекламі. Звикла в житті отримувати все, чого хочу, тому й потрапила в копірайтинг.

Наразі своїм вибором дуже задоволена.

Ніхто не вірив, що я зможу заробляти на текстах і радили знайти «нормальну стабільну роботу». Зараз у мене 2 бізнеси, пов‘язані з текстами і це доволяє мені подорожувати, куди захочу, жити, де захочу, і мати офіс, хоч на яхті”.

 


 

Тетяна Воробцова

Психологиня, редакторка та копірайтерка

 

 

 

“У моєму розумінні бути копірайтером — це мати можливість займатися улюбленою справою, бути корисною іншим і мати свободу, перш за все свободу вибору та самовираження.

Я навчалася на спеціального педагога та психолога, закінчила магістратуру з червоним дипломом. Попрацювала 1,5 року за спеціальністю з дітьми з аутизмом і зрозуміла, що це не моя професія. Почала шукати щось інше, знаходила в інтернеті багацько «легких» способів заробітку. На щастя, у процесі пошуку не втратила власні гроші на таких способах 😄

Згодом відкрила для себе біржі копірайтингу, і так усе почалося.

По-перше, мені сподобалася сама ідея, що ти можеш працювати вдома або з будь-якого іншого місця. По-друге, виявилося, що мені подобається копірайтинг і взагалі робота з текстами. Я дуже задоволена цією професією, вона точно «моя».

 

 


 

Діана Трофімова

Журналістка та копірайтерка

 

 

 

“Бути копірайтером — це не просто писати текстики, а допомагати бізнесу знаходити та приваблювати своїх клієнтів. Бо класний пост — це не набір літер, а слова, які закривають потреби та бажання аудиторії. А отже — спонукають купувати.

Я навчалась на факультеті журналістики в НАУ. Спробувавши себе у цій професії, зрозуміла, що це зовсім не моє. Тоді мені запропонували роботу копірайтером в SEO-компанії. У той період я ще не зовсім розуміла, що це таке. Але оскільки робота була пов’язана з текстами, я погодилась.

Через рік я звільнилась і почала фрілансити. Уже рік працюю на себе і розумію, що це абсолютно моє.

Я люблю і вмію писати, кайфую від цього і поки що не уявляю себе в іншій сфері 😊”

 


 

Іванна Сікорська

Мама у відпустці по догляду за дитиною та копірайтерка

 

 

 

“У моєму розумінні бути копірайтером — це бути творцем історії бренду, створювати його голос та втілювати ідеї в слова.

Я навчалася на факультеті харчових технологій ВНАУ. Якби 10 років тому мені хтось сказав, що я писатиму тексти для брендів і на цьому добре зароблятиму — щиро посміялася б у лице 🤪

Бо завжди була дівчинкою, “яка класно пише шкільні твори”.

Коли зі мною стався декрет, я змогла повністю переосмислити себе. Почала проходити різні навчальні курси та марафони, створила свій блог і вчасно зустріла свого першого клієнта, а тепер вже подругу! Саме її віра допомога взятися ще сильніше за копірайтинг, більше повірити в себе і стати тою, ким я є зараз!

Я люблю копірайтинг за можливості! За те, що сама можу обирати, кому і що писатиму. У мене немає чіткого робочого дня і я можу працювати будь-де, хоч в маленькій кімнаті квартири, хоч десь посеред пляжу Єгипту!”

 

 


 

Ось так ми і познайомилися поближче з фахівцями такої цікавої та креативної сфери – як копірайтинг. Кожен починає свій шлях по-різному, але коли знаходиться «справа до душі» — усі сумніви залишаються позаду.

Ми бажаємо експертам творчого натхнення та успіхів, а нашим читачам вдалого дня! 😉

Розмовляла Маруся Власова.

 

Лайфхаки для маркетологів в Україні: 

@proidei.com

Q/A: Діджитал-маркетологи: вік та досвід❓

♬ Getaway – Official Sound Studio

Читайте гарячі новини та цікаві статті про тренди, бізнес та маркетинг на нашій сторінці в Facebook і LinkedIn, отримуйте миттєву доставку нових статей в Telegram, підписуйтеся на нашу щотижневу email-розсилку та читайте наш серйозний Instagram та Instagram-журнал коміксів про маркетинг, digital-маркетинг, PR, рекламу, HR та бізнес.