Дім чи все-таки офіс — дилема мільйонів людей, породжена реаліями пандемії.

Проте насправді, замість дилеми, існує трилема з додатковим пунктом — «коворкінг». Ця сучасна модель організації робочого простору з кожним роком набирає все більшої популярності. 

Однак і тут пандемія 2020-го внесла свої корективи. Так, згідно з опитуванням Coworker, проведеним серед понад 14 тис. відкритих робочих просторів зі 172 країн світу, 72% коворкінгів відмітили значний спад відвідуваності від моменту спалаху.

Про карантинні реалії колективних офісів та прогнози на майбутнє редакції PRO Ідеї. Головні новини маркетингу розповіли представники столичного коворкінгу The Space.

Як ваш коворкінг зустрів карантин? Які головні кейси для себе почерпнули з пандемійних реалій? 

Ми були готові до карантину, адже вже більше року живемо в умовах пандемії та нестабільності. Тож кардинальних змін не відчули, бо пропрацювали заздалегідь усі можливі варіанти розвитку подій, які могли скластися. Головні кейси клієнтоорієнтованість і лояльність до кожного.

 

Якою була тенденція відвідуваності коворкінгу під час адаптивного карантину? 

Звичайно, карантин впливає на відвідування коворкінгу. Особливо з моменту, коли обмежили громадський транспорт і більша частина компаній відправила частково працівників на дистанційну роботу.

За вашими спостереженнями, люди скучили за соціумом? Які головні причини, чому вони з дому йдуть працювати в спільний простір? 

Так, люди сумують. Особливо за бізнес івентами та конференціями, бо навіть під час повного локдауну ми отримуємо заявки на бронювання конференц-залів на майбутнє. Їх не багато, але це яскравий фактор того, що люди засиділися вдома. 

Вдома буває складно сконцентруватися та знайти баланс між працею й побутовим життям. Робота в ліжку, галасливі дітлахи, домашні улюбленці, ремонт у сусіда усе це не про продуктивність та work-life balance. У нашому просторі всі резиденти працюють на одній хвилі, коли кожен навколо працює, ти й сам досягаєш більшого.

Чого очікуєте після карантину в коворкінгу — буму чи ехо? 

Кожен бізнес буде розвиватися та рухатися далі у своєму темпі. Карантин запровадив абсолютно нові умови для ринку, і ми вважаємо, що ера коворкінгів уже настала. Багато компаній робить вибір на користь коворкінгів через гнучкі умови, які може запропонувати тільки наш сегмент офісного простору.

 

Зараз, коли ще більше людей вловило переваги роботи онлайн, коворкінг стане офісом для людей абсолютно різних спеціальностей? Плануєте якісь інновації для свого простору? 

Із моменту відкриття (менше року тому 25 травня 2020-го) ми стали домівкою не тільки для IT стартапів та діджитал компаній. Під нашим дахом уже об’єдналися представники абсолютно різних сфер діяльності, наприклад, агро, нерухомість, виробничі компанії, шоу-бізнес та тв-продакшени, мистецтво, навіть рукоділля. 

Як показав досвід, клієнти очікують не так якихось інновацій, як комфортного й дружнього мультифункціонального простору.

Тож іще під час ремонту окремої будівлі під коворкінг ми врахували всі моменти й забезпечуємо повну інфраструктуру для роботи, навчання та повноцінного відпочинку.

Розмовляла Юлія Андряник.

 

Дивіться новий випуск найяскравіших новин маркетингу

Читайте гарячі новини та цікаві статті про тренди, бізнес та маркетинг на нашій сторінці в Facebook і LinkedIn, отримуйте миттєву доставку нових статей в Telegram, підписуйтеся на нашу щотижневу email-розсилку та читайте наш серйозний Instagram та Instagram-журнал коміксів про маркетинг, digital-маркетинг, PR, рекламу, HR та бізнес.

Читати більше: