Як побудувати персональний бренд в умовах тотальної конкуренції. 

Активне ведення соціальних мереж стало “обов’язком” не тільки для блогерів, але й для представників різних професій, які хочуть цінуватися як експерти у своїй галузі. Після того, як побудова персонального бренду стала “мейнстрімом”, для досягнення результатів потрібно добряче попотіти через високу конкуренцію. 

Для того, щоб з’ясувати, як в сучасних умовах побудувати персональний бренд в соціальних мережах та чи справді це так сильно допомагає кар’єрі, PRO Ідеї. Головні новини маркетингу звернулися до Дениса Келеберденка — креативного директора українського офісу найтитулованішої креативної агенції світу BBDO. Денис має понад 14 років досвіду роботи, який охоплює роботу копірайтера, арт-директора, літератора, генератора ідей та каліграфічного художника. 

 

Денисе, розкажіть, що охоплює поняття персонального бренду в соцмережах? 

Тут все, як у звичайному класичному маркетингу: персональний бренд це те, як вас можуть описати люди, які вас знають лише з соцмереж та проявів у медіа.

Якщо, скажімо, “кока-колу” описують як напій, який дарує радість та передчуття святкового настрою, то бренд Ілона Маска можна описати, як “це той чувак, що колонізує Марс”.

Звичайно, цей бренд складається не тільки з головної мети героя, а також з його хобі, роботи, експертизи, стилю одягу, політичних поглядів, притаманній лише йому манері вести Twitter, мемів тощо.

 

З чого формується персональний бренд?

Для того, щоб якісно побудувати свій персональний бренд важливо розуміти для чого, у якій галузі та для якої аудиторії ви цей бренд створюєте.

Тут треба дуже чітко розрізняти поняття персонального бренду і популярного блогера. Навіть якщо у вас мільйон підписників в Instagram і аудиторія просто спостерігає за вашими щоденними справами ви не обов’язково бренд для них. Я от знаю людей, у котрих лише до 10 тис. підписників в Telegram, але вони є експертами своєї галузі та персональними брендами для своєї аудиторії. 

Отже, враховуючи все вищеперераховане:

•  Окресліть цілі (наприклад, ви хочете не самі шукати роботу, а щоб вона шукала вас).
•  Опишіть свою цільову аудиторію.
•  Сформулюйте цінності, які ви будете транслювати.
•  Зрозумійте, через які канали і як ви будете поширювати свій контент.
•  Давайте зворотний зв’язок, спілкуйтеся з людьми.

 

Чи обов’язково бути мультиканальним для просування персонального бренду у 2021?

Багато хто помилково вважає, що треба мати кілька каналів і соціальних мереж, щоб транслювати там один і той самий контент. Наприклад: ви робите контент для Youtube, а в інших соцмережах лише даєте посилання на свої ролики.

Мультиканальність допомогає оздобити ваш персональний бренд деталями та нюансами, різними відтінками емоцій і людяності.

Скажімо так: неможливо побудувати будинок тільки з цементу. Цемент дасть вам лише каркас, стіни, дах, підлогу. Вам обов’язково знадобляться дерево, щоб підлога була приємною, шпалери, щоб стіни були не такими холодними; декор, текстиль і таке інше. 

Так само і в персональному брендингу: якщо у вас основним каналом комунікації є Youtube, через який ви транслюєте свою експертність, наприклад, в кулінарії, то заведіть ще й Instagram, де ви будете розповідати про особисте життя, подорожі, домашніх улюбленців. 

Користуйтеся мультиканальністю, щоб створити багатогранність свого бренду. Окрім персональних сторінок в соцмережах та месенджерах, ви маєте з’являтися і в інших медіа, блогах, на сторінках своїх колег, партнерів. 

 

Чи варто поєднувати у своїх соціальних мережах особисте життя з експертними дописами? Що транслювати своїй аудиторії?

Це особистий вибір кожної людини. Декому не зовсім до вподоби ділитися особистим життям у соцмережах, але через це їхній персональний бренд зовсім не страждає. Комусь навіть вдається зробити з цього фішку у вигляді таємничості. 

Є багато людей, яким кортить поділитися особистим, і це також не впливає на експертність людини.

Особливо, коли цінності людини, які вона транслює через особисте життя, допомогають доповнити образ бренду. Вирішуйте, як вам комфортно. 

 

Чи можна побудувати персональний бренд у 2021 без  SMM?

Для того, щоб стати працівником, якого всі хочуть бачити поруч, взагалі не обов’язково бути персональним брендом. Людей, які гарно роблять свою роботу у своїй галузі, рекомендують. А от власникам бізнесу, керівникам, які таких людей винайматимуть — вже важко обійтись без персонального бренду і привабливого образу. 

Зараз немає сфери, у якій власник бізнесу може ігнорувати необхідність персонального бренду.

Займаєтеся ремонтом квартир, обслуговуванням автомобілів, кондитерською справою? Маєте пам’ятати, що коли у вашій сфері з’явиться конкурент, який заведе блог на професійну тему і проголосить себе експертом — люди йому повірять!

 

Як зрозуміти, що аудиторія бачить тебе таким, яким хочеш?

Соціальні мережі дають унікальний досвід аналізу — зворотний зв’язок. 

Не звертайте багато уваги на негативні коментарі, які залишають для загального огляду. Вас має цікавити відгук, який дають вам персонально у повідомленнях. І, звичайно, те, що про вас говорять, у яких постах зустрічаються теги на вас та лінки на ваші сторінки. 

 

Чи можна самостійно оцінити свій персональний бренд?

Проведіть аналіз того, що викликає найбурхливішу реакцію у вашої аудиторії, які пости найчастіше поширюють, які залишаються без уваги, які провокують обговорення, а які генерують відтік підписників. Це дасть змогу скоригувати ваш контент.

 

Чи є негативні сторони у побудові персонального бренду в соцмедіа?

Хейт. Ви обов’язково будете зіштовхуватися з так званими хейтерами. Головне — не дати їм загасити вашу мотивацію. 

Час. Побудова персонального бренду потребує вашого часу: вам знадобиться багато чого змінити у своєму розпорядку денному, а ще накупити багато техніки для виробництва контенту. В іншому — тільки позитив. 

 

З чого почати побудову персонального бренду у 2021 в умовах тотальної конкуренції в соцмедіа?

У часи, коли людей сприймають експертами лише через те, що вони говорять про себе, як про експертів — важливо, щоб інші говорили це за вас. Оригінальність, чесність, прозорість — найкращі друзі у побудові персонального бренду.

Головне — мати те, шляхом чого ви будете відрізнятися від конкурентів. 

Я, наприклад, підписаний на десяток автоблогерів, і в кожного з них є своя манера подачі контенту і свій неповторний стиль: хтось дуже сильно лається, хтось розповідає про авто, починаючи з найменшої деталі, хтось заглиблюється в історію моделі, хтось розповідає суто прикладні речі, як-от вартість утримання та проблемні місця. Проте, всі вони працюють в одній сфері — підбір авто на вторинному ринку. Відрізняйтеся. 

 

Які помилки найчастіше допускають в побудові персонального бренду в соцмедіа?

•  Головна помилка в побудові персонального бренду — закинуте будівництво або будівництво не за графіком.

•  Продавати те, що вам самому не подобається.

•  Бурхлива реакція на негативні коментарі.

•  Відсутність розуміння цілі, аудиторії, і в результаті – контенту, який був би цікавим цільовій аудиторії.

 

5 порад від креативного директора Дениса Келеберденка, як створити ефективний персональний бренд?

1. Не намагайтеся здаватися краще, ніж ви є.

2. Станьте краще, а потім намагайтеся здаватися собою.

3. Краще за вас про вас можуть сказати лише інші люди та ваша мама.

4. Не бійтеся того, що у вашій сфері ніби вже багато конкурентів. Просто знайдіть те, що буде вас відрізняти й станьте кращими в цьому.

5. Не робіть це заради грошей, робіть свій персональний бренд для популярності й впливовості. Гроші з’являться самі собою. 

Розмовляла Гоцалюк Галина.

 

Читайте гарячі новини та цікаві статті про тренди, бізнес та маркетинг на нашій сторінці в Facebook і LinkedIn, отримуйте миттєву доставку нових статей в Telegram, підписуйтеся на нашу щотижневу email-розсилку та читайте наш серйозний Instagram та Instagram-журнал коміксів про маркетинг, digital-маркетинг, PR, рекламу, HR та бізнес.

Читати більше: