Повідомляється, що до 2025 року галузь побачень мчить до оцінки в 3,5 мільярда доларів.

Можливо, пандемія виключила тривалі прогулянки за ручки або імпровізовані кавові побачення, але нещодавня історія успіху IPO Bumble показує, що знайомства в Інтернеті все ще тривають.

За часів соціальної ізоляції знайомства в Інтернеті існували як засіб для взаємодії користувачів Інтернету не лише на романтичному рівні. Але наступні кілька місяців спричинять особливі виклики та можливості. Використовуючи дані опитування Zeitgeist, проведеного в січні, GlobalWebIndex прагнув відповісти на такі запитання:

•  Як виглядає глобальний ландшафт знайомств сьогодні?
•  Чи вплинула пандемія на ентузіазм знайомств в Інтернеті?
Що найважливіше для потенційних “дейтерів” при використанні цих послуг?

 

Знайомства в Інтернеті стають стабільними

Глобальні показники користування послугами онлайн-знайомств залишаються досить незмінними з 2017 року. Навіть у Європі та Північній Америці, де значні зміни у способі життя змусили незліченні галузі перестановок та адаптації, знайомства в Інтернеті витримали.

Станом на 4 квартал 2020 року, 39% одиноких, розлучених або овдовілих користувачів заявляють, що користувалися послугою онлайн-знайомств за останній місяць. З усіх цих  користувачів сервісів онлайн-знайомств 43% становили чоловіки та 33% жінки, 43% – представники покоління Z та міленіали, 24% – представники покоління X та бейбі-бумери. Вибірка опитаних: 50 тисяч онлайн-користувачів у статусі одиноких, розлучених, вдівців у віці 16-64 роки. 

Відрив від традиційних побачень на тлі пандемії підкреслив практичність онлайн-сервісів. Але нішеві послуги теж зіграли свою роль, обслуговуючи аудиторію поза звичайною базою користувачів.

Серед старих користувачів діджитал стрибок змінює ландшафт знайомств швидше, ніж будь-коли раніше.

Як і соціальні медіа, додатки для побачень ніколи не були строго зарезервовані для молодшої аудиторії, але еволюція, яку ми нещодавно спостерігали в соціальних мережах, відбувається і в цьому просторі. Літні користувачі користуються цифровими послугами з безпрецедентною швидкістю, і побачення не є винятком. 

Пандемія має на меті зробити подальший вплив на те, хто приєднується до сцени знайомств. Наприклад, у США, 37% Gen Z та Millennials, які не одинокі, очікують, що почнуть зустрічатися в найближчі півроку. Це на 11% менше, ніж у другому кварталі 2020 р., ймовірно винним тут є закриті кампуси та робочі місця. З іншого боку, кількість одиноких бебі-бумерів, які очікують початку побачень, зросла на 18%. 

Тут є значна можливість для платформ знайомств, навіть якщо наміри знайомств типової бази користувачів були відкладені. Користувачі старшого віку взяли пріоритет у більшості розгортань вакцинації по всьому світу, тому вони також зможуть раніше проводити особисті побачення. 

Платформам потрібно буде розглянути, як ці старші аудиторії формують свої стратегії, коли нормальність знову починає підніматися. Хоча ніколи не пізно вступати на побачення, деякі занепокоєння щодо участі в цій діяльності в Інтернеті збережуться.

 

Нові користувачі, старі перешкоди

Побоювання щодо конфіденційності та безпеки в Інтернеті є головною опорою всіх користувачів Інтернету, але серед представників покоління X та бумерів 41% турбується про використання їхніх персональних даних компаніями – що на 9% перевищує стурбованість покоління Z та міленіалів. 

Це чітко перекладається на їх мотивацію для знайомств в Інтернеті. Знання інших користувачів ретельно перевіряється, наприклад, перевершує будь-яку іншу причину користуватися послугами знайомств – нарівні з молодшою ​​аудиторією – 22%. 

Значна частина дискусій щодо знайомств під час пандемії була навколо того, як віртуально відтворити діяльність. Але при цьому платформи не можуть пропустити основи конфіденційності та безпеки.

Також варто зазначити, що онлайн-знайомства завжди були більш популярними серед аудиторії ЛГБТК +, відколи ми почали відстежувати цю точку даних.

Станом на 4 квартал 2020 року, 37% неодружених, ЛГБТК + користувачів Інтернету використовували додаток для знайомств в Інтернеті за останній місяць. 

Знову ж таки, в той час як молоді користувачі домінують у цій діяльності, LGBTQ + покоління X та бумери сприяють захопленню користувачів Інтернету, причому 34% користувались такими платформами протягом останнього місяця – 16-процентний бал перед своїми гетеросексуальними колегами. 

Потрібно підтримувати ті самі стандарти безпеки в Інтернеті, особливо коли вони мають таке значення для вразливої ​​аудиторії чи аудиторії меншин.

 

Користувачі Інтернету соціально дистанційовані, але все ще мріють про кохання

Незважаючи на постійне використання Інтернет-знайомств протягом усієї пандемії, ентузіазм щодо них зазнав удару. 

діаграма, що показує роль пандемії в Інтернет-знайомствах

Джерело: globalwebindex.com

У США та Великобританії 46% одиноких людей зараз не зацікавлені в онлайн-знайомствах, проти тих, хто цікавиться, на 16%. Хоча це може здатися невтішним, ці цифри не слід сприймати як ознаку того, що знайомства в Інтернеті занепадають, а те, що у людей зараз є інші пріоритети – і побачення не застраховані від втоми від збільшення.

Коли ми розраховуємо на зменшення правил соціального дистанціювання та відкриття громадських приміщень/закладів гостинності, цей низький інтерес до знайомств в Інтернеті може швидко перерости у новий ентузіазм. Туристичні компанії вже спостерігали сплеск бронювань, і незабаром готельний сектор також почне приймати клієнтів.

Насправді 25% неодружених жителів Великобританії та США, які не користувалися послугою знайомств в Інтернеті, заявляють, що зацікавлені в спробах онлайн-знайомств (для тих, хто користується, зростає до 50%). По мірі відновлення нормальності та повернення більш життєздатних місць для знайомств не слід виключати захоплення онлайн-знайомствами, особливо з урахуванням наших даних, що свідчать про інтерес до знайомств за півроку.

 

Для деяких це стосується не лише романтики

У віртуальному спілкуванні є потенціал завдяки платформам знайомств.

“Зв’язки в реальному житті зменшуються, а самотність зростає у всьому світі … є користь від глибших зв’язків та розмов з людьми в Інтернеті”, – Шар Дабі, генеральний директор Match Group. Нещодавнє придбання Hyperconnect 1,7 мільярда доларів переводить додатки для дружби Hakuna та Azar під парасольку Match, підтверджуючи намір подвоїти стосунки поза романтичними парами.

 

Інтернет-дослідники думають, що безпека – перш за все

Під час пандемії віртуальні взаємодії стали опорою подій, спілкування, роботи та навчання. Для знайомств в Інтернеті це вже було наріжним каменем – перед тим, як розпочати побачення в реальному світі, люди, що зустрічаються, зустрічалися, перевіряли та взаємодіяли в Інтернеті.

Хоча бренди вже деякий час працюють із віртуальними інструментами, щоб заманити знайомства в Інтернеті, дані свідчать про те, що ключові перешкоди для діяльності все ж стосуються особистої конфіденційності та безпеки в Інтернеті. Наприклад, Bumble надає користувачам-жінкам можливість встановити перший контакт – USP, який фактично зробив платформу безпечнішим простором для цієї групи.

Враховуючи також вплив сплеску зацікавленості серед літньої аудиторії, ці питання безпеки стануть все більшою проблемою. Брендам потрібно добре подумати, перш ніж розробляти стратегії, орієнтовані виключно на молодих користувачів Інтернету.

Серед усіх британських та американських неодружених лише 13% заявляють, що онлайн-ігри чи дії мотивуватимуть їх більше використовувати онлайн-знайомства. 

Це повністю не виключає активності в Інтернеті – чоловіки покоління Z та міленіали на 44% частіше називають їх важливим фактором служби знайомств. Як основні користувачі Інтернет-знайомств, бренди, які розглядають ці стратегії, можуть легко виграти тут. Потім, коли громадські місця стають більш доступними, припущення про місця для побачень може стати більш звичним явищем.

Звичайно, підбір користувачів на основі переваг повинен бути пріоритетом для всіх платформ знайомств в Інтернеті; це найпопулярніша мотивація для знайомств в Інтернеті серед усіх вікових груп, статі та сексуальної орієнтації. 

Британські респонденти відрізняються в цьому відношенні, лише 16% посилаються на більш персоналізовані матчі порівняно з 21%, які вважають, що користувачів слід ретельніше перевірити. Можливо, на даний момент відсутність фізичного підтвердження означає, що користувачі хочуть знати, що людина, з якою вони спілкуються, справжня. 

Це далеко не менш важливо в США – 22% все ще вважають, що перевірка є важливою, – але вона відстає від вимог до персоналізованих матчів, більшого вибору в районі та ставлення до COVID-19 та соціального дистанціювання.

Не лише безпеку в Інтернеті потрібно враховувати брендам – ​​понад 3 з 4 американських користувачів Інтернету стурбовані поточною ситуацією з коронавірусом у їхній країні. Мешканці можуть мати можливість зустрітися зі своїми поєдинками віч-на-віч – це пояснює, чому перевірка є менш пріоритетною, – але вони хочуть знати, що їх фізичне здоров’я не загрожує.

Це також може пояснити більші сподівання додатків для побачень надати користувачам більший вибір у їх місцевому районі. Крім зручності, велике бажання цього у Великобританії, швидше за все, може бути зведено до заходів блокування, що обмежують кількість потенційних збігів, тоді як американські користувачі так само мотивовані своїм ставленням до COVID загалом.

Важливо пам’ятати, що ці занепокоєння щодо безпеки існували ще до пандемії і триватимуть ще довго.

Об’єднавши все це разом

На даний момент знайомства в Інтернеті та соціальні медіа стали рятівним кругом для багатьох. Оскільки вони зливаються ближче один до одного, і соціальне дистанціювання стає віддаленою пам’яттю, брендам, які планують майбутній ландшафт цифрового спілкування, доведеться пам’ятати наступне:

•  Знайомства в Інтернеті стають все більш різноманітними. Відповідно до їх все більшої цифрової поведінки, літні користувачі стають все більш активними та цікавляться Інтернет-знайомствами. Прийнявши перше цифрове мислення під час пандемії, ці користувачі прагнуть знайти любов по-новому.

•  Відсотки після COVID відновляться. Використання Інтернет-знайомств тривало, але реальне зростання ще попереду. Оскільки гарячі точки знайомств ще раз відчиняють свої двері, зустрічі будуть першочерговим завданням, що дасть можливість брендам просувати бізнес та заходи для пар.

•  Companionship будь-якого роду, тепер важливо. Для деяких, знайти любов вторинна по відношенню до пошуку дружби. Для інших, знайомства в Інтернеті – це нова територія, на яку вони повинні полегшити. 

•  Проблеми безпеки не поступаються. Платформи знайомств будуть дотримуватися тих самих стандартів безпеки, що і звичайні служби соціальних мереж. Тут немає місця для компромісів, особливо, оскільки прибульці хочуть гарантувати, що їх романтичне життя захищене.

Джерело: GlobalWebIndex

Читайте гарячі новини та цікаві статті про тренди, бізнес та маркетинг на нашій сторінці в Facebook і LinkedIn, отримуйте миттєву доставку нових статей в Telegram, підписуйтеся на нашу щотижневу email-розсилку та читайте наш серйозний Instagram та Instagram-журнал коміксів про маркетинг, digital-маркетинг, PR, рекламу, HR та бізнес.

Читати більше: