На порталі та в застосунку Дія в розділі «Мої податки» для громадян будуть доступними нові опції –  сплата податків та подання декларацій для ФОП на спрощеній системі оподаткування, довідка про отримані доходи та сплачені податки, відображення даних про платника податків та стан його розрахунків з бюджетом.

Послуга розроблена Міністерством цифрової трансформації України спільно з Державною податковою службою за підтримки Програми EGAP, що фінансується Швейцарською агенцією з розвитку та співробітництва та реалізується Фонд Східна Європа та Innovabridge. 

“Вже цієї весни на Diia Summit ми запускаємо електронний підпис у Дії, який відкриває нові можливості для цифровізації послуг для бізнесу. Наш наступний крок — ми інтегруємо послуги податкової в Дію, щоб створити для українців зручний та простий сервіс. Спільно з Державною податковою службою ми знайшли оптимальний підхід, як реалізувати в кілька кліків сплату податків та подання декларацій для ФОПів на спрощеній системі оподаткування як у застосунку, так і на порталі Дія”, – заявив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров

Які послуги з’являться? 

•  Задекларувати доходи
•  Сплатити податки та збори ФОП — єдиний податок (ЄП) та єдиний соціальний внесок (ЄСВ)
•  Отримати довідку про доходи та сплачені податки
•  Переглянути дані про стан ваших розрахунків з бюджетом одразу у смартфоні.

Перші податкові послуги у Дії будуть доступні для ФОП 1-3 групи без найманих працівників на спрощеній системі оподаткування.

Також через Дію українці отримуватимуть сповіщення про граничні строки оплати, наявність податкових зобов’язань або заборгованості. Це допоможе уникнути штрафів та зекономить кошти підприємців.

Крім того, у планах Мінцифри інтегрувати Дію з банками. Завдяки цьому, за згодою користувача, Дія робитиме запит до банку або банків (якщо ФОП має відкриті рахунки в кількох), і відображатиме загальну суму надходжень за обраний звітний період з ФОП-рахунку або рахунків. 

Важливо, що суму доходів бачитиме тільки користувач. Дія від вашого імені лише робить запит до банку й заповнює відповідне поле в декларації. Нагадаємо, що Дія не зберігає жодних персональних даних.

Анонс великого антикорупційного проєкту

Також Михайло Федоров, Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації та Олексій Любченко, голова Державної податкової служби України, провели онлайн-брифінг та анонсували великий антикорупційний проєкт, який запустять восени, — електронний акциз та електронна марка. 

Це суттєво спростить процес замовлення, обліку і сплати марок для виробників та експортерів. Що важливо, кожен українець зможе перевірити справжність акцизної марки онлайн та миттєво повідомити про порушення. У рамках першого пілоту — алкогольна продукція.  

Проєкт е-Акциз Мінцифра реалізує разом з Податковою за підтримки USAID Ukraine/UK aid проєкту TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах.

Джерело: Дія. Бізнес

 

Дивіться новий випуск найяскравіших новин маркетингу

Читайте гарячі новини та цікаві статті про тренди, бізнес та маркетинг на нашій сторінці в Facebook і LinkedIn, отримуйте миттєву доставку нових статей в Telegram, підписуйтеся на нашу щотижневу email-розсилку та читайте наш серйозний Instagram та Instagram-журнал коміксів про маркетинг, digital-маркетинг, PR, рекламу, HR та бізнес.

Читати більше: