Якщо у вас вже є повноцінна база телефонних номерів клієнтів, ймовірно, ви вже активно працюєте з нею: розсилаєте рекламні інформаційні смс і вайбер-повідомлення, використовуєте базу телефонних номерів для таргетингу в Google, Facebook та інших рекламних платформах.

Контактні номери в базі дозволяють вам вести комунікацію з користувачами, які дали на це згоду та передали вам свої номери – під час реєстрації, у формах на сайті та соцмережах. А також за допомогою машинного навчання та штучного інтелекту тих самих Google, Facebook та подібних, використовуючи наявні контакти, ви можете легко знаходити «подібних» користувачів – так звану look alike аудиторію.

Як відбувається пошук схожих?

Нейромережа аналізує вашу наявну базу контактів, знаходить між людьми в ній спільні поведінкові риси та шукає інших — максимально схожих користувачів.

Успіх пошуку залежить від якості вашої наявної бази та її сегментації за діями. При розділенні усіх контактів на сегменти, наприклад, типові – зареєстровані та здійснили покупку, зареєстровані та не здійснили покупку, залишили номер для зворотного дзвінка, зателефонували першими тощо, – ви можете створити look alike аудиторію до кожної групи.

Скільки користувачів має бути в базі телефонних контактів?

Потрібно мати достатньо велику базу. Зазвичай на рекламних платформах, які пропонують вам опцію пошуку схожої аудиторії, ви зможете завантажити від 1 000 користувачів.

І, як зі всіма цифрами в digital-маркетингу, все не так просто, як здається на перший погляд.

Насправді, вам потрібно мати значно більшу базу, щоб рекламна платформа, наприклад, Facebook, проаналізувала її та знайшла в ній мінімум 1 000 (зареєстрованих за номером з вашої бази) користувачів.

Тоді Facebook створить у вашому рекламному кабінеті віртуальну аудиторію та видалить завантажений вами список контактів. Ви не зможете вивантажити базу користувачів та не будете бачити, хто до неї увійшов. Але після визначення своїх клієнтів у Facebook, на основі створеної аудиторії – ви зможете знайти схожих – look alike аудиторії.

За таким алгоритмом працюють також Google та різні ремаркетингові платформи.

Можна не заморочуватися та придбати готову базу подібного бізнесу?

Зараз, справді, існує досить багато варіантів, де роздобути нову готову базу клієнтів. Опустимо історію про морально-етичну сторону, імідж бізнесу та правову відповідальність, в даному випадку нас цікавить виключно digital-маркетингова складова.

Важливо! Чужа сира база вам більше нашкодить, аніж допоможе. Зіллєте бюджет на комунікацію з нецільовою аудиторією, збільшите відсоток відмов на сайті, розгойдаєте базу ремаркетингу, у випадку реакції нецільової аудиторії у відгуках та коментарях — зіб’єте власні орієнтири. Ми рекомендуємо вам не вірити в успіх краденої необробленої інформації.

Які ще є способи пошуку схожої аудиторії?

Для промацування ринку на наявність неохопленої цільової аудиторії є безліч дієвих інструментів.

Маючи козир у вигляді великої бази телефонних номерів клієнтів, можна використати послугу підбору схожої аудиторії у різних операторів зв’язку. Наприклад, в Україні таку послугу пропонують lifecell та Vodafone.

lifecell
Розсилка SMS-повідомлень з абонентської бази: перехід

Можливі критерії для формування бази

 • Регіон (область, район, місто).
 • ARPU (скільки абонент витратив на місяць на телекомунікаційні послуги).
 • Обсяг використаного інтернету на місяць в МБ.
 • Вид операційної системи (Android або iPhone), тощо.
 • Виробник пристрою.
 • База користувачів є знеособленою, вона не надається замовнику.
 • Після завершення розсилки готується звіт про її результати.

Vodafone
Розсилка SMS-повідомлень з абонентської бази: перехід

Можливості послуги

 • Визначення look alike аудиторії — потенційних клієнтів, які схожі на вашого постійного клієнта.
 • Посилання користувачам в необхідному місці та в необхідний час.
 • На основі Big Data змоделювати прогноз портрета клієнтів: де вони можуть проживати, чим цікавитися та інші характеристики.
 • Детальний аналіз геолокації, яка цікавить ваш бізнес.
 • База користувачів є знеособленою, вона не надається замовнику.

Дзень. Прийшла SMS-ка, реклама нової СТО в центрі Києва. Ми всі «схожі» 😉

Читайте далі:

View this post on Instagram

#proмаркетинг #proдіджитал

A post shared by PRO Ідеї (@proideicom) on