У мовному звіті Duolingo за 2021 рік представлені останні мовні тенденції та поведінка учнів на основі даних понад 500 мільйонів тих, хто навчається Duolingo по всьому світу. 

Duolingo – це найбільш завантажуваний освітній додаток у світі, який пропонує понад 100 курсів із навчанням 40 мовами — і все це безкоштовно. В результаті ці дані пропонують унікальне уявлення про те, які мови хочуть вивчати учні з усього світу, і як їхні інтереси змінюються з часом і географією.

Результати мовного звіту Duolingo за 2021 рік чітко показують, що учні продовжують звертатися до мов, щоб побудувати мости з культурами та людьми на відстанях, які ми поки не можемо подолати особисто.

Для учнів у всьому світі 2021 рік не був тим поверненням до нормального життя, яке ми уявляли з початку пандемії COVID-19. 

Не дивно, що найбільшою фразою Duolingo 2021 року була «Я психічно виснажений». 

Більша частина земної кулі продовжувала циклічно виконувати накази про перебування вдома, відкладені плани повернення до офісу та постійно змінювану політику охорони здоров’я, але рік не обійшовся без яскравих плям, зокрема вакцин, Олімпіади та Євро-турніру УЄФА та багато захоплюючого телебачення.

А для мільйонів людей вивчення мови було ще однією яскравою точкою. У 2020 році в мовному звіті Duolingo було відзначено рекордне зростання кількості нових учнів, які почали вивчати мову під час пандемії, щоб не відставати від шкільної роботи чи спілкуватися з людьми по всьому світу. Цьогорічний звіт досліджує, як ці моделі змінилися у 2021 році.

 

Любов до азіатських мов продовжує зростати по всьому світу

У 2021 році азіатські мови, особливо японська та корейська, привернули учнів по всьому світу, спираючись на вражаюче зростання, яке спостерігалося у 2020 році.

 1. Японська мова випередила італійську в усьому світі, ставши п’ятою за популярністю мовою для вивчення, а також найшвидше зростаючою мовою в США та Великобританії.
 2. Корейська мова, яка займає 7 місце за популярністю для вивчення в усьому світі, є найшвидше зростаючою мовою в Бразилії, Франції, Німеччині, Індії та Мексиці, і вона займає друге місце в Японії!
 3. Китайська мова, яка була 10-ю за популярністю мовою для вивчення в 2020 році, обігнала російську та португальську на 8-му місці в світі. Це також одна з 5-ти найбільш швидкозростаючих мов у Мексиці та Бразилії.

Зростання інтересу до вивчення азіатських мов не має жодних ознак уповільнення . Світ налаштовується на більше корейських та японських розваг, більше слухає K-pop і переосмислює вивчення мови як те, що ви робите, щоб доповнити та підтримати свої інтереси та інші види діяльності, а не лише те, що вимагається від вас у класі.

 

Світовий інтерес до маловивчених мов знову зростає!

Учні з усього світу хочуть вивчати більш широкий спектр мов, ніж вони традиційно доступні. Шкільні округи та університети можуть скорочувати мовні курси та фінансування , але наші дані показують, що учні більше зацікавлені у вивченні мов з особистих, культурних і розважальних міркувань, що привело їх до вивчення більш різноманітних мов.

Англійська, іспанська та французька залишаються найпопулярнішими мовами для вивчення в усьому світі, але коли ми подивимося на мови, які вивчаються в окремих країнах, ми бачимо, що більше мов, ніж будь-коли раніше, досягли місця №1: у 2021 році до списку потрапили 10 найпопулярніших мов для вивчення за країнами, з 8 мов у 2020 році та 7 у 2016 році.


211206-оновлення--DLR_Map_Найпопулярніша

Таблиця кількості країн, які вивчають найпопулярніші мови у 2021 році. Для англійської мови 120 країн. Для іспанської 31. Для французької, 24. Для німецької, 7. Для японської, 5. Для італійської та корейської по 2. Для ірландців, суахілі та шведів по 1.

Колірна карта найпопулярнішої мови, яка вивчається на Duolingo у кожній країні у 2021 році. Найпопулярніші мови – англійська, іспанська, французька, німецька, японська, італійська, корейська, ірландська, суахілі та шведська. Більшість країн зелені, що представляють англійську мову, великі площі жовті для іспанської та сині для французької. Інші кольори та мови менші й розкидані по всьому світу.

Мови, які займають друге місце в кожній країні, також стають дедалі різноманітнішими: цього року до старих улюблених, таких як французька, іспанська та німецька, до цього списку приєдналися два нових доповнення: фінська та гуарані. Фінська мова стала другою за популярністю мовою для вивчення у Фінляндії, і так само гуарані, мова корінного населення Південної Америки, зараз є мовою №2, яка вивчається в Парагваї, де вона є офіційною. Хоча школа, сім’я та друзі є основними причинами для цих тих, хто вивчає фінську мову та гуарані, друга за поширеністю причина вивчення мови вказує на деякі відмінності в цих групах. Фінські студенти у Фінляндії більше навчаються для роботи, що може означати, що вони, ймовірно, не фіни, які працюють у Фінляндії. Учників гуарані в Парагваї більше мотивує культура (імовірно, це приблизно 20% парагвайців, які не

Кольорове кодування другої за популярністю мови, яка вивчається на Duolingo у кожній країні в 2021 році. Другі за популярністю мови включають французьку, іспанську, німецьку, англійську, японську, корейську, російську, турецьку, китайську, португальську, італійську, датську, фінська, Гуарані, хінді та норвезька. Є великі блакитні зони для французької мови, жовтий для іспанської та помаранчевий для німецької також помітні. Інші кольори та мови дійсно розкидані по всьому світу.

Таблиця кількості країн, що вивчають другу за популярністю мови у 2021 році. Для французької 66 країн. Для іспанської 59. Для німецької 14. Для англійської та японської по 10. Для корейської 8. Для російської та турецької по 5. Для китайців та португальців по 4. Для італійської: 3. Для датської, 2. Для фінської, гуарані, хінді та норвезької по 1.

 

Сім’я та культура спонукають учнів вивчати нові мови

COVID-19 продовжує гальмувати плани подорожей у більшості частин світу, тому учні менше думають про мови, якими можна користуватися в дорозі, і замість цього навчаються з причин ближче до дому: щоб зв’язатися з родиною, друзями та культурами, які зберегли вони переживають майже два роки пандемії.

Учні США та французької мови є прикладами цієї глобальної тенденції. 

Всього за один рік сім’я обігнала навчання в школі та мозок, щоб стати головним мотиватором для нових учнів у США. Для тих, хто вивчає французьку, культура та сім’я зросли як причини для навчання, а подорожі продовжують залишатися обґрунтованими. 

З іншого боку, Мексика та Бразилія виділяються як місця, де інтерес до мов для подорожей дещо зріс, що свідчить про те, що учні в цих країнах готові почати думати про подорожі за кордон.

 

Ілюстрація персонажа Duolingo Лін з її бабусею Люсі. Вони прихильно дивляться один на одного.

 

Сім’я та культура стали важливими мотиваторами для вивчення мови, і це особливо стосується тих, хто вивчає азіатські мови. Наприклад, понад 18% нових учнів, які вивчають японську мову, мотивовані культурою; Натомість, лише 8% тих, хто вивчає англійську мову, 9% тих, хто вивчає іспанську мову, і 10% тих, хто вивчає французьку, у 2021 році обрали культуру як основну причину вивчення мови.

Важливість сім’ї та культури для тих, хто вивчає американську мову, була підтверджена в нещодавньому національному опитуванні споживачів Duolingo, проведеному у співпраці з DKC Analytics. Серед усіх респондентів, включаючи тих, хто наразі не вивчає мову, 65% сказали, що вивчення нової культури буде їхньою головною причиною вивчення нової мови, а культура випереджає всі інші потенційні мотиватори.

З тих респондентів, які почали вивчати мову під час пандемії, 70% кажуть, що їхнє навчання пов’язане з сімейною спадщиною, походженням чи культурою. Фактично, 94% тих, хто навчається, чия родинна мова знаходиться під загрозою зникнення, є корінним або іншим чином недостатньо вивченою, сказали, що їм було б цікаво (або дуже цікаво!) вивчати цю мову. Дані учнів, які навчаються на Duolingo, підтверджують цей висновок: коли учні мають доступ до більш різноманітних пропозицій курсів, включаючи менш поширені мови, які краще представляють їхні інтереси, сім’ї та спільноти, люди з радістю починають вивчати мову.

 

Основні моменти вивчення мови з усього світу

З наших даних можна ще більше дізнатися про те, як інтереси до мов зростають і змінюються з часом. Нижче наведено деякі інші визначні знахідки з усього світу.

 1. 10 найкращих мов, які вивчаються в усьому світі (по порядку): англійська, іспанська, французька, німецька, японська, італійська, корейська, китайська, російська, португальська.
 2. У 2021 році найбільш працьовитими країнами були (по порядку): Чехія, Японія, Білорусь, Німеччина та Угорщина. Це країни, які закінчують найбільше уроків на одного учня. Цьогорічний рейтинг відзначає підвищення для Чехії та Білорусі та незначне зниження для Німеччини (колишня №1) та Угорщини (колишня №3).
 3. Як і решта світу, Бразилія з радістю вивчає японську та корейську мови: японська мова є найшвидше зростаючою мовою в Бразилії, а корейська займає 4 місце, у зворотному порядку 2020 року, коли корейська мова випереджає японську. Але найбільш швидкозростаючою мовою в країні є турецька мова, ймовірно, через інтерес бразильців до турецьких мильних опер!
 4. Боротьба за Австралію триває: французька була найпопулярнішою мовою для вивчення там у 2016 році, випереджаючи іспанську №2, але іспанська вирвалася на №1 у 2020 році. Цього року французька знову на першому місці.
 5. З іншого боку, у Південній Африці населення, яке вивчає іспанську мову, просто обігнало кількість тих, хто вивчає французьку: якщо французька була №1 у 2016 та 2020 роках, то іспанська зараз є найпопулярнішою мовою для вивчення. Студенти з Південної Африки стануть особливо цікавою групою для перегляду в найближчі роки, оскільки Duolingo запускає нові курси у 2022 році для навчання зулу та коса, двох мов із Південної Африки. Чи зменшиться інтерес до іспанської та французької мови, коли учні зможуть вивчати мови своєї країни?
 6. Валлійська мова продовжує залишатися однією з найбільш швидкозростаючих мов у Великобританії навіть через шість років після введення курсу. У 2020 році валлійська мова зайняла перше місце серед мов, що швидко розвиваються, а в 2021 році вона зайняла 2-е місце. Цього року валлійська мова випередила японську мову на першому місці, і зростаючий інтерес британців до цих мов демонструє те, що ми бачимо по всьому світу: люди вивчають більше азіатських мов і більше мов, які мають особисте значення.
 7. У Японії корейська стрімко виросла, став другою за популярністю мовою для вивчення — і минулого року її навіть не було в топ-5 Японії!
 8. Учні по всій Африці також вивчають широкий спектр мов. У 2020 році англійська та французька були мовами №1 для вивчення в Африці, але цього року п’ять мов досягли №1 по всьому континенту: англійська, французька, іспанська, німецька та суахілі!
  Ірландська зберегла свою популярність в Ірландії як мова №1 для вивчення, і вона випереджує іспанську другий рік поспіль.
 9. У 2020 році японська та корейська були на карті як найпопулярніші мови для вивчення в деяких країнах Південно-Східної Азії та Тихого океану, і їх популярність зросла: зараз у Монголії більше тих, хто вивчає корейську, ніж англійську, і ці мови займають обидві мови. перше місце в Бутані, Брунеї, Малайзії, М’янмі та на Філіппінах.

Методологія дослідження. Звіт про мову Duolingo за 2021 рік містить інформацію про учнів, які вивчали мови на Duolingo з 1 жовтня 2020 року по 30 вересня 2021 року. Дані були зведені за країнами або мовами, щоб забезпечити конфіденційність учнів. Агрегації країн базуються на міжнародно визнаних, незалежних, самоврядних установах, як зазначено тут. Крім того, щоб захистити конфіденційність учнів, рейтинги виключають країни, де навчається менше 5000 Duolingo.

Джерело: Duolingo

 

@proidei.com

##замедленныйзум стараюся для вас, тому буду дуже вдячна, якщо ви підпишетеся та поділитися нашим профілем з друзями 💜 Наталя 💋

♬ without me – -tpwk

 

 

Читайте гарячі новини та цікаві статті про тренди, бізнес та маркетинг на нашій сторінці в Facebook і LinkedIn, отримуйте миттєву доставку нових статей в Telegram, підписуйтеся на нашу щотижневу email-розсилку та читайте наш серйозний Instagram та Instagram-журнал коміксів про маркетинг, digital-маркетинг, PR, рекламу, HR та бізнес.

Читати більше:

Читати більше: