Ресторани на карантині. Кейси столичних закладів
З початку карантину київські ресторани тимчасово закрили свої двері, але оперативно організували доставку страв додому. Наполеонівські плани, сміливі стратегії враз змінились кризовими тактиками, які, насправді, й на тиждень не передбачиш.
Карантин проти закладів
За даними на кінець 2019 року, обсяг ринку громадського харчування в Україні налічував близько 50 000 закладів.
Компанія по автоматизації ресторанів Poster опублікувала дані, які вказують на припинення роботи 2500 закладів уже після перших двох тижнів карантину. Це 63% від усіх клієнтів їх компанії в Україні.
Частка закладів, що продовжують працювати в режимі онлайн-замовлень і доставки додому, залишається на докарантинному рівні, та все ж їх продажі неминуче скоротилися, в середньому, на 73% у порівнянні з аналогічним періодом до карантину.
Налаштувати електронну комерцію та рятувати ресторанний бізнес, коли всі налякані кризою та ізольовані по домівках, здатні лише найбільш відчайдушні, сталеві менеджери.
У цьому матеріалі ми розповімо про популярні київські заклади, які не залишили клієнтів без улюблених страв навіть під час карантину і доклали до цього максимум зусиль.
Сім’я ресторанів Дмитра Борисова
Ресторатор Дмитро Борисов запустив на час карантину власний сервіс доставки їжі та напоїв по Києву – 1 euro delivery та сервіс доставки Borysov Cooking Boxes з «конструкторами їжі». Бета-версію сайту було підготовлено всього за добу в партнерстві з IT-компанією dots.platform.
«Ми, ресторатори, освоюємо нові надздібності: доставку їжі. Написати меню, зібрати кур’єрський флот, створити сайт доставки – на все витратили одну добу. А на наступний день ми запустили 1eurodelivery. Без єдиної гривні/долара/євро на промо. Ми очікували ажіотаж і підготувалися, але не могли навіть уявити, що за перші кілька годин тестової роботи отримаємо понад 500 термінових замовлень», – розповів підписникам Дмитро.
https://www.instagram.com/p/B-o9UL6g9ve/
Чому так «запарюватись» з власним сайтом, а не скористатись існуючими кур’єрськими службами? На запитання щодо роботи з Glovo та UberEats ресторатор відповів, що однією з причин стала комісія 35% та інші причини.
«А рентабельність (маржа) ресторанів — 20%. Отже, 15% — це збитки. І три місці відстрочки платежів від них. Не працює! Плюс: ви, гості закладів, замовляєте доставляння від наших ресторанів у 20% випадків. Тобто у п’ять разів менше звичайних візитів», — поділився Дмитро.
1 Euro Delivery
1 euro delivery – це новий сервіс, який змінює уявлення про сучасну доставку їжі. Найважливіше, що тут немає жодних зон доставки: улюблені страви швидко приїдуть в будь-який куточок Києва.
Наразі на платформі представлені такі бренди Сім’ї ресторанів Дмитра Борисова: Mushlya, DOGZ&BURGERZ, БПШ, PINZARELLA, Philadelphia Roll&Bawl та Барсук.
Умови доставки:
- замовлення доставляються в будь-яку точку міста;
- обмежень щодо суми мінімального замовлення немає;
- будь-яка доставка коштує 50 гривень;
- ціни на страви такі ж, як були в меню закладів.
До речі, серед кур’єрів може з’явитися й особисто Дмитро Борисов.
Огляд доставки їжі від Діми Борисова – 1€ delivery з PINZARELLA, Mushlya і БПШ.
Borysov cooking BOX
«Навіть на карантині ми продовжуємо святкувати Дні народження, річниці й влаштовувати романтичні вечері. Дозволяй собі маленькі радощі та великі стейки. Бо коли ти вдома 24/7 – це серйозний привід влаштувати особливу вечерю для домашніх, чи не так?», – саме так Borysov cooking BOX переконує готувати кулінарні шедеври вдома.
У кожному боксі є всі потрібні продукти для страви та рецепти, як її готувати. Меню боксів базується на стравах закладів «Сім’ї ресторанів Дмитра Борисова». Тож Borysov cooking BOX – це набір всього необхідного для вечері на 2-4 людей.
Що в коробці?
- всі необхідні продукти для 1-2-3 страв;
- детальні рецепти від Дмитра Борисова;
- за бажанням — навіть пляшка вина до вечері!
Зараз можна вибрати один з восьми боксів. Їхня вартість – від 99 до 999 грн.
Чорноморка
В ресторанах та кафе ми цінуємо не лише їжу, а й атмосферу закладу: приємний та зручний сервіс, посмішки офіціантів та затишний дизайн.
Мережа рибних ресторанів та екокрамниць «Чорноморка» дають можливість не лише замовити доставку, а й завітати до закладу, самостійно обрати рибу та поспілкуватись з персоналом – і все це онлайн.
Відвідати онлайн-ресторан просто: перейдіть за посиланням, виберіть в меню бажане замовлення та викликайте до свого віртуального «столику» офіціанта.
Умови доставки:
- доставка замовлення від 500 грн – безкоштовно ( в межах Києва);
- доставка замовлення до 500 грн – 70 грн;
- вартість доставки за межі Києва – 150 грн;
- знижка на самовивіз – 20%.
Відео процесу замовлення в «Чорноморці»:
Китайський, В’єтнамський і Тайський Привіт
Ситуація в країні та світі вплинула і на багатьох працівників. У ресторанному бізнесі без роботи залишилось понад 160 тисяч осіб. Лише з клієнтів Poster нині не працює 13 000 співробітників.
Як зберегти не лише бізнес, а й робочі місця та зарплату працівників знають власники закладів «Китайський Привіт», «В’єтнамський Привіт» і «Тайський Привіт» – Міша та Даша Кацуріни.
Усі фанати азійської кухні можуть потішити себе замовленням з улюблених ресторанів. Доставка здійснюється не лише службами Uber Eats і Glovo, а й працівниками ресторанів (і не лише кур’єрами). Так, славнозвісну курку в кисло-солодкому вам може привезти навіть сам власник Привіту.
«Все, що ми зараз повинні і можемо робити – дати можливість команді якось заробляти. Зарплатний фонд багатомільйонний і при зупинених підприємствах продовжувати платити не зможемо. Тому запропонували всім, хто готовий стати кур’єрами на районі. Зголосилися менеджмент, маркетинг, офіціанти, хостес, господині. Зібрали всі машини, великі і скутери, які є у колег, купили сумки, які зберігають тепло, і готові годувати район», – розповів підписникам Міша Кацурін.
100 років тому вперед
Амбітний молодий ресторан української кухні швидко переключився на онлайн. Можливо це пов’язано з тим, що власники цього бізнесу одразу починали з діджиталу, та потужно розвивали бренд в онлайн-каналах комунікації.
З початком карантину вони запропонували “доставку української кухні без стереотипів” та небачений раніше формат “званої вечері онлайн”.
Ось як про це розповідає Євген Клопотенко, співласник та шеф ресторану.
Уявімо, що уявляємо!🤔
Уява – це безмежний світ можливостей! Де немає кордонів і заборон, де можна все. Тож давайте разом перетнемо межу реальності! ❤️ Почнемо прямо зараз.
Уявімо, що Наполеон приїхав до Африки🌴, зувстрів туземців і замість привітання сказав їм, що любить квасолю. Як думаєте, яку б страву створив Наполеон разом з аборигенами? 🐒
Який вона мала б смак? Вигляд? Запах? Форму? 😋🍽
До субботи у вас ще є час потренувати уяву для того, щоб на Званій вечері ми створили магію.
Тривалість карантину та кризи ніхто не здатен передбачити. Але чекати їх закінчення – самогубство для бізнесу. Тому надзвичайна ситуація вимагає миттєвих та нестандартних рішень. Столичні заклади віднайшли точки болю відвідувачів, працівників, навіть потенційних клієнтів – і вдало змогли їх подолати. Підтримуємо та пишаємося 😉
Джерело фото у заголовку статті: Сім’я ресторанів Дмитра Борисова
Читайте гарячі новини та цікаві статті про тренди, бізнес та маркетинг на нашій сторінці в Facebook і LinkedIn, отримуйте миттєву доставку нових статей в Telegram, підписуйтеся на нашу щотижневу email-розсилку та читайте наш серйозний Instagram та Instagram-журнал коміксів про маркетинг, digital-маркетинг, PR, рекламу, HR та бізнес.