«Як веб-сайт може бути шкідливим для навколишнього середовища? Це навіть не реальна річ!» – подумаєте ви. Але свідоме споживання не обмежується сортуванням сміття та еко-торбинами. Інтернет впливає на середовище не менше.

Щорічний показник викидів вуглецю мережею Інтернет становить 830 мільйонів тонн, що ставить його нарівні з авіаційною промисловістю. Якби Інтернет був країною, він би посідав шосте місце за споживанням електроенергії. Але діджитал-маркетологи та веб-дизайнери можуть зменшити вплив свого сайту та покращити відносини з споживачами, намагаючись створити енергоефективний ресурс.

 

Чому екологічні веб-сайти важливі?

Все більше людей намагаються вести спосіб життя, який мінімізує свій вплив на екологію, наприклад, шляхом переробки, зменшення споживання енергії, зміни свого раціону харчування та інших заходів. Крім цього, спостерігається зростання екологічно чистої продукції.

Однак рідко ці терміни застосовуються для веб-сайтів чи Інтернету взагалі. Ймовірною причиною цього є те, що багато людей просто не знають про екологічний вплив онлайн-середовища. Тим не менш, він досить значний.

Ще в 2016 році ІТ-сектор відповідав за приблизно 7 відсотків глобального використання електроенергії. Станом на 2019 рік у світі налічується понад 4,3 мільярда активних користувачів Інтернету. Ця кількість зростає, ажде все більше людей отримують доступ до мережі та все більше компаній виходять в онлайн.

Природа вже потребує змін: зменшення впливу мережі на клімат та навколишнє середовище. І єдине місце, з якого варто почати, – це з себе.

Вагомі переваги

Екологічно чистий сайт має ряд переваг для вас, бізнесу, клієнтів та всього світу. Всі в виграші, хіба ні?

Ви рятуєте світ

Якщо ви завжди мріяли стати супергероєм – ось ваш шанс. Станьте одним із зростаючої кількості людей, які хочуть вжити заходів проти зміни клімату та інших екологічних проблем. Перехід на більш екологічний веб-сайт – це важливий крок до зменшення впливу вуглецю.

 

◊ Ви зміцнюєте зв’язок з клієнтами

В боротьбі за екологію ви не самотні у своїх зусиллях. Дослідження показали, що споживачі не байдужі до більш екологічних продуктів. Як наслідок, вони шукають компанії, які цікавляться цією темою. Отже, бути частиною цього руху – це хороший спосіб залучити однодумців та бізнес-партнерів.

 

◊ Ви вдосконалюєте свій бізнес

Вибір інших екологічно чистих способів запуску сайту може покращити зручність користування та підвищити якість вашого бізнесу. Це може покращити ваш загальний успіх на ринку. 

 З чого розпочати?

Компанія Mightybytes створила сайт під назвою Ecograder, в якому ви вводите URL-адресу сайту, і він оцінює його та надає звіт із тим, що ви могли зробити для вдосконалення цієї сторінки. Ви оцінюватимете його на основі показників високого рівня щодо продуктивності, досвіду користувачів, рейтингу SEO та того, чи використовується ваш сайт відновлюваною енергією.

Якщо ви хочете підрахувати, скільки CO2 викидає в атмосферу ваш веб-сайт, ви можете перейти на сайт WebsiteCarbon, щоб отримати загальну оцінку шкідливих викидів. Знаючи свої слабкі сторони, ви зможете зменшити або компенсувати свій вплив на екологію, інвестуючи в проекти з відновлюваної енергії.

А далі що?

Ось кілька простих способів зробити ваш веб-сайт менш шкідливим для навколишнього середовища.

 1. Оберіть правильний веб-хост

Одним з найбільших кроків, який ви можете зробити для зменшення впливу вашого сайту на навколишнє середовище, є пошук веб-хостингу, який має ту саму мету. Те, як вони вирішили задовольнити свої енергетичні потреби, має прямий вплив на те, наскільки екологічно чистим є ваш власний веб-сайт.

2. Використовуйте альтернативні джерела енергії

Працюючи над своїм сайтом, швидше за все, ви проводите багато часу за комп’ютером перед екраном. Як і сервери, він споживає енергію. Так само, як і всі інші прилади у вашому робочому середовищі. Таким чином, щоб зменшити забруднення, краще перейти на постачальника енергоносіїв, що працює на відновлюваних джерелах енергії.

3. Оберіть екологічно чистий дизайн веб-сайтів

Чим складніший дизайн вашого веб-сайту, тим більше енергії він споживає при завантаженні. Кожен елемент сторінки: графіка, анімація, код – має вплив на енергетичний слід. Виконуючи прості речі, такі як використання меншої кількості віджетів Javascript, зменшення кількості зображень та відеозаписів може призвести до величезних змін. Дослідження показали, що користувачі віддають перевагу менш складним веб-сайтам, оскільки так їм легше орієнтуватися.

4. Підвищуйте швидкість вашого сайту

Повільний веб-сайт – це той, який використовує багато енергії. Тим більше, що швидкість сторінки є фактором ранжування для Google, в тому числі для мобільних пристроїв.

5. Навчайте своїх відвідувачів

Справа врятувати планету полягає в тому, що ви не можете робити це наодинці. Нас понад сім мільярдів, і ми можемо внести суттєві зміни лише тоді, коли об’єднаємо зусилля. Тож, окрім екологічних змін на сайті, ще один крок, який ви можете зробити – це ознайомити користувачів із власним впливом на середовище. Це спонукає відвідувачів почати або продовжувати змінювати світ на краще.

 Через свою віртуальну природу легко забути, що існування Інтернету має наслідки в реальному житті.

Головне те, що багато з цих практик покращують як ваш вплив на навколишнє середовище, так і досвід користувачів вашого сайту. То чому б не скористатися безпрограшною ситуацією?Підписуйтеся на наш Telegram-канал: https://t.me/proideicom


Читати більше: Події для маркетологів в Україні: Календар
Читати більше: Instagram. На що треба звернути увагу в просуванні у 2020