Які українські компанії можна вітати з перемогою в 2020. 

18 грудня 2020 року пройшла онлайн-церемонія Effie Awards Ukraine 2020 в рамках Effie Awards Show, на якій були оголошені найефективніші компанії у сфері маркетингових комунікацій України. Понад 250 експертних членів журі — фахівців з маркетингу, топменеджерів найвідоміших агенцій, медіаекспертів та інших фахівців оцінювали конкурсні роботи.  

Конкурсні роботи проходили три етапи суддівства, а у фіналі залишилося лише 139 заявок, серед яких 13 в категоріях Positive Change. Всього журі обрало 69 переможців в 46-ти категоріях, з них 16 робіт отримали золоті нагороди, 18 робіт отримали срібні, а 35 бронзові. 

1. Доставка

Цього року в категорії “Доставка” на Effie Awards Ukraine обрано два фіналіста. 

 

Фіналіст
Агенція:
Gres Todorchuk
Клієнт: Нова Пошта

HOW WE TURNED A RUNNING MARATHON INTO A LIFELONG MARATHON

Ми переосмислили марафонців як тих, хто долає не 21 км, а дистанцію в усе життя, і створили “Марафон для всіх”. Кур’єри Нової Пошти стали головними марафонцями країни у пандемію, адже долали десятки км щодня. Тож одного дня 500 кур’єрів бренду подолали дистанцію напівмарафону за тих, хто не може цього зробити самостійно. Ми охопили 7000000+ контактів за 19 днів, ролик проєкту отримав майже 500000 переглядів, витратили 0$ на paid media і отримали 100% згадок комерційного бренду.”

 

Фіналіст
Агентство:
ТіБіДабл’юЕй Україна
Клієнт: МакДональдз Юкрейн Лтд.

WHEN DOORS ARE CLOSED, WINDOWS ARE OPENING

“Ми все робимо у вікнах: спілкуємося, «гуляємо» на свіжому повітрі, замовляємо їжу. Так народилася кампанія «Наші вікна відкриті». Вікна українців і вікна МакДональдз. У нашому ролику ми показали нове життя людей – у вікнах. Віконце МакДрайву стало органічною його частиною. Так ролик про продукт став роликом про надію і спрацював.”

 

2. Електронна комерція

У категорії “Електронна комерція” цього року присуджена одна бронзова нагорода.

60,000 FOOD KITS FOR SINGLE SENIORS

Бронза
Агентство:
Gres Todorchuk

Клієнт: Rozetka
Компанії-партнери: БО “Життєлюб”, Нова Пошта

Rozetka, разом з БО “Життєлюб” та Новою Поштою хотіли підтримати та захистити одиноких Ба і Ді по всій країні, і створила проєкт, в якому українці могли “підвісити” продуктові набори допомоги для самотніх пенсіонерів на сайті рітейлеру. Продуктовий набір Rozetka надавала за собівартістю, а логістичним партнером виступила Нова пошта, яка розвозила набори щасливим бабусям та дідусям. Списки отримувачів формував фонд Життєлюб.

Лише за півтора місяця українці “підвісили” 60 000 наборів допомоги, які дістались 24 міст та містечок. Проєкт охопив 2100000+ контактів та отримав згадку бренду 99% у 127 сюжетах та публікаціях. Rozetka увійшла в топ-3 бренди, які піклувалися про українців під час пандемії. 

 

3. Здоров’я та Фарма 

У категорії “Здоров’я та Фарма” відзначили двох переможців, кожен з яких став фіналістом. 

 

Фіналіст
Агентство:
ТОВ “Барт’н’Фінк”
Клієнт: ЛЮКСОПТИКА

GLASSES GLASSES GLASSES

У 2020 році Люксоптика адаптувалася під реалії та змінила позиціонування з дорогого магазину на магазин з легкими та зрозумілими рішеннями. Першою хвилею рекламної кампанії бренд змінив ставлення суспільства до тих, хто носить окуляри, а другою — до самого бренду та сервісів магазину. Нове позиціонування, нова аудиторія та зовсім інше ставлення суспільства до носіїв окулярів та перевірки зору — це нова Люксоптика 2020. 

 

Фіналіст
Агентство:
MedInform Ukraine
Клієнт: EVER Neuro Pharma
Компанії-партнери: TWIGA Digital Ukraine, lovivideo, Media First Ukraine, Lions (TWIGA Ukraine)

THAT’S ENOUGH!

“MemoProve революційний засіб у світі для відновлення роботи мозку, який використовують люди похилого віку для покращення пам’яті. Змінюйся або помри! Саме так ми зрозуміли свій виклик, коли отримали фіаско в Україні із продажем цього європейського хіта нашим пенсіонерам. Він був їм не по кишені. Ми мали швидко знайти нового споживача та нішу MemoProve на ринку із високою конкуренцією. І нам це вдалося. Ми взялися рятувати трудоголиків від емоційного вигорання. Через обмежений бюджет всі рекламні зусилля ми сфокусували лише на одному, але найбільш ефективному каналі соціальних мережах. І точно влучили в ціль, тому що прокрастинація в соцмережах і є головним симптомом емоційного вигорання, де наші перевантажені менеджери ховаються від термінових справ. Там ми їх і дістали!”

 

4. Культура та мистецтво 

У категорії “Культура та мистецтво” відзначений один фіналіст.

Фіналіст
Агентство:
IAMIDEA
Клієнт: Київський Міжнародний Кінофестиваль

FILMS FOR THOUGHT

“У цій кампанії нам вдалось омолодити як саму комунікацію бренду, так і аудиторію яка прийшла на сам фестиваль. Нашою метою було збільшити кількість молодої аудиторії серед глядачів і нам вдалося це зробити. Ми створили органічний, правдивий та помітний креатив який привернув увагу аудиторії в яку ми цілились, тому що був побудований на інсайті та демонстрував емоційну складову бренду. Нам вдалося перевиконати цілі та залучити на 21% більше молодої аудиторії ніж планувалось, отримати у два рази більше трафіку на сайт ніж планувалось, отримати у 2.5 рази більше згадок в ЗМІ ніж планувалось та перевиконати поставлені цілі за кількістю відвідувачів.”

 

5. Напої — алкогольні

У категорії “Напої — алкогольні” відзначили трьох переможців, двоє з яких стали фіналістами, а один здобув бронзову нагороду.

 

Бронза
Агентство: BBDO Ukraine
Клієнт: AB InBev Efes Ukraine
Компанії-партнери: Buzzfactory Ukraine, Vizeum

HOW TO SEND A COMPETITOR TO THE GARDEN

Ми вирішили погратися смислами та створити деконструктивістський бренд, іронічний до сучасної культури. Перший постмодерністський сидр, у якому не просто змішуються, а зброджуються до межі найрізноманітніші контексти та смисли. Банальний український яблучний сад, разом з усіма його мешканцями, поміщається в цілковитий сюр з ідей, контекстів, смислів, які закручуються в пекельний вінегрет, вже починаючи з назви сидру і закінчуючи історією ролика. Де Сад тільки за один сезон стає № 2, набравши 15% обсягу ринку, почавши наступати на хвіст основному гігантові категорії Somersby.”

 

Фіналіст
Агентство:
Kinograf
Клієнт: Bayadera Group
Компанії-партнери: newage, Reynolds & Reyner

REBRANDING OF KOBLEVO COGNAC

Відомий алкогольний бренд Koblevo розпочав ребрендинг ще у травні 2019 року, а закінчив під вересень 2020. За цей період компанія збільшила ринкову частку у 2,6 раза (до 15,4%). 

 

Фіналіст
Агентство: McCann Kyiv
Клієнт: Carlsberg Ukraine
Компанії-партнери: Initiative Media, Getbob Agency

FROM BEER FOR MOTORISTS TO UNIVERSAL REFRESHMENT

Бренд Carsberg вирішив зруйнувати стереотипи, що їхнє безалкогольне пиво — варіант лише для автомобілістів, розширюючи коло цільової аудиторії. Baltika 0 стала найпопулярнішим безалкогольним напоєм літа 2020, переставши конкурувати з пивом.  
“Нам вдалося змінити сприйняття безалкогольного пива споживачами та задати Baltika 0 нову роль — універсального освіжаючого напою, який доречний в будь-який час і в будь-якому місці, як вода, кола чи газовані напої. Ми значно перевиконали план продажів новинки +167 %. Завдяки маркетинговим зусиллям Baltika 0 сегмент цього року приріс на рекордні 16 %! Baltika 0 виросла на 55 %, суттєво зміцнивши лідерство в сегменті.”

 

6. Напої — безалкогольні

У категорії “Напої безалкогольні” українські компанії забрали одну срібну нагороду. 

 

Срібло
Агентство: [isdgroup]
Клієнт: Моршинська
Компанії-партнери: HASHTAG, ESSE Production House, Initiative Media, Trends and Brands

MORSHYNSKA: VOICE OF WATER. THE FIRST AUDIOIDENTITIY OF NATURAL UKRAINIAN WATER

У своїй рекламній кампанії 2020 бренд Моршинська акцентував на Карпатському походженні води та демонстрував її унікальність та природність. 
“Ми створили «неможливу» музичну колаборацію: ONUKA, DakhaBrakha, Katya Chilly, The Maneken та природна вода. Ця музика звернулися до тої природності, що є частиною ідентичності українців, через музикантів, які уособлюють сучасну українську культуру”.
Така успішна музична колаборація збільшила продажі компанії на 20%, частину ринку на 2.8 п.п.” 

 

7. Освіта

У категорії “Освіта” цього року представлений один фіналіст. 

Фіналіст
Агентство: MEX a member of Havas
Клієнт: Авіаційно-космічний центр КПДЮ

TRYBLUESKY

“Мета освіти — показати людям дорогу до кращого життя. А задача позашкільних освітніх закладів — не допускати, щоб молодь в пошуках гострих відчуттів звернула на стежку алкоголізму та наркоманії, яка в наш час стала розповсюдженою, як ніколи. В рамках цієї місії, замість неефективних розповідей про шкоду наркотиків та закликів їх не вживати, ми запропонували дійсно набагато більш круту альтернативу, яка при цьому ще й змінює коло спілкування та дарує нових крутих друзів, вириваючи молодь з токсичного середовища. І зробили це, використавши канал розповсюдження наркотиків, як медіа-канал – вперше у світі! Результат показав, що ми абсолютно точно влучили як в інсайт, так і в аудиторію. Життя 33 молодих людей кардинально змінилось, тепер їх чекає зовсім інше, неймовірно круте майбутнє. Найсміливіші очікування АКЦ було перевершено більше ніж в 1.5 разів і цього року компанія продовжить відправляти у небо тих, хто до цього дивився в землю у пошуках “закладки” з наркотиками.”

 

8. Подорожі та туризм

У категорії “Подорожі та туризм” відзначився один срібний призер. 

 

Срібло
Агентство: Postmen
Клієнт: Gorgany

#EVEREST_AT_HOME — HOW TO BRING 60 PEOPLE TO THE HIGHEST SUMMIT BEING HOME AT QUARANTINE

Туристичний сезон 2020 зазнав значних змін через пандемію коронавірусу. Попри це, бренд Gorgany розробили гучний онлайн-івент #EVERESTatHOME, який спонукав аудиторії купувати екіпіровку та спортивний одяг. Цього літа бренд потрапив у top of mind серед аудиторії рітейлу. 
“За місяць ми підняли на Еверест, 60 людей — у 2,5 рази більше, ніж за всі часи до того. Коли трафік і продажі на сайтах конкурентів падали, ми злетіли на 234% в онлайні і додали 17% до продажів минулого року.”

 

9. Політичні та патріотичні кампанії, кампанії державних органів та програм

У категорії “Політичні та патріотичні кампанії, кампанії державних органів та програм” українські компанії здобули одну срібну перемогу. 

 

Срібло
Агентство: Gres Todorchuk
Клієнт: Укрзалізниця
Компанії-партнери: Photinus, MONO Architects, Idearoomia

UKRAINE WOW: HOW WE TURNED A NATION-WIDE HATE INTO WOW!

“Укрзалізниця найбільший перевізник України, медіа-поле якого складається переважно з негативу. Аби створити новий позитивний досвід взаємодії людей з залізницею, 4 листопада до Дня залізничника ми перетворили старе багажне відділення на центральному залізничному вокзалі на інтерактивну виставку Ukraine WOW, яка розповідала про Україну так, ніби країна – твій попутник у потязі. Виставка встановила абсолютний рекорд відвідуванності за всю історію України, стала першим проєктом Укрзалізниці, який отримав 95,5% схвальних відгуків та охопила медіа-поле у 120 000 000+ контактів. 84,6% відвідувачів Ukraine WOW вирішили більше подорожувати Україною, 83,8% відчули гордість за Україну, а 32 000 людей проголосили себе Амбасадорами Україні на виставці.”

 

10. Програмне забезпечення, Додатки та Ігри

У категорії “Програмне забезпечення, Додатки та Ігри” відзначився один фіналіст. 

 

Фіналіст
Агентство: IAMIDEA
Клієнт: UKLON

YOUR MOVES – YOUR RULES!

“Серед мобільних додатків агрегаторів таксі Uklon є українською розробкою, що змагається з міжнародними гравцями. За допомогою нової стратегії та креативної ідеї нам вдалося консолідувати всю комунікацію бренду в одне зрозуміле повідомлення. Так ми змогли не тільки досягти поставленних цілей, а й перевиконати план по всім ключовим показникам користування додатку (при запланованих +25% всередньому, ми збільшили показники на +40% всередньому) та зростили впізнаваність бренду без підказки з 50% до 70%.”

 

11. Продукти харчування

У цій категорії відзначили аж 5 переможців, з яких двоє конкурсантів здобули бронзову нагороду, один — срібну, а інші двоє стали фіналістами.

 

Срібло
Агентство: VMLY&R
Клієнт: Данон Україна
Компанії-партнери: Сarat Ukraine

BEDTIME KEFIR

Цього року компанія Данон Україна випустила унікальну для українського ринку новинку — “кефір на ніч” з екстрактами лаванди та вербени. Незвичне для кефіру оформлення пакування та рекламні ролики в стилі Простоквашино гарно запам’яталися у 2020 році любителям молочної продукції.

 

Бронза
Агентство: McCann Kyiv
Клієнт: KOMO
Компанії-партнери: Blue 449 Ukraine

КОМО SQUEEZE CHEESE: MORE IMPRESSIONS, PLEASE!

“Плавлені сирки – категорія продуктів харчування, що мало змінилася з радянських часів. Пенетрація в ній не росте й обсяг ринку не змінюється, попри зусилля ключових гравців. Ми вирішили повернути КОМО роль новатора в олдскульній категорії, зробивши плавлений сир цікавим для тих, хто не споживав його раніше. І створили Squeeze Cheese – плавлений сир у тюбику з «фановим» дизайном і комунікацією. Наша новинка привабила нових людей, для яких їжа – насамперед джерело нових емоцій і вражень. Ми захопили третину сегмента наливних сирів, перевищивши план більше ніж на 200 %, і наростили частку ринку КОМО з 15 % до 22 %!”

 

Бронза
Агентство: VMLY&R
Клієнт: Данон Україна
Компанії-партнери: Сarat Ukraine

TASTY, BECAUSE IT’S MADE OF FARM MMMM….MILK

Компанія Данон не зупинилася на “кефірах на ніч”, а продовжила свою рекламну кампанію акцентами на високому вмісті в продукції саме фермерського молока. 

 

Фіналіст
Агентство: DIEVO (part of NCG)
Клієнт: ТМ Приправка, Приватне Підприємство СПС
Компанії-партнери: MediaCom Ukraine, Vataga Agency, PifPaf Production, Bobina Production Studio

NEWBIE, WHO CHANGED THE PERCEPTION OF SAUCES

“За допомогою аналізу інших ринків, розумінню інсайтів нашої цільової аудиторії та вивченню трендів ми вийшли на невідому нам раніше категорію соусів та започаткували нову підкатегорію – skillet-соусів, створивши власний продукт «Готуємо у соусі». А завдяки зваженим маркетинговій та комунікаційній стратегіям, швидкому прийняттю рішень та діям на шляху їх реалізації, всього за півроку нам вдалося зацікавити споживачів та торгівельні мережі новинкою й посісти гідне місце поруч з «гігантами категорії» «Торчин» та «Чумак».”

 

Фіналіст
Агентство: Kinograf
Клієнт: Дріжджі “Духмяна Хата”
Компанії-партнери: MixDigital, SIGMA

QUARANTINE ENTERTAINMENT

За квітень 2020 року бренд наростив ринкову частку з 6% до 18% завдяки комунікації, спрямованій на психологічну підтримку українців.

 

12. Реклама рекламних агенств

У категорії “Реклама рекламних агенств” відзначили одного фіналіста. 

 

Фіналіст
Агентство: [isdgroup]
Клієнт: [isdgroup]
Компанії-партнери: KA.KA.HA, St.Mary & Co Art Studio

THE BIGGEST CV EVER MADE

“На 15 день народження ми створили СV агенції. 7-метровий музей креативності в голові креативного директора. З нульовим медійним бюджетом проєкт привернув увагу ЗМІ та індустрії, дав клієнтам на власному досвіді відчути ефект від інноваційних комунікацій, приніс агенції 3 запити на розробку технологічних інсталяцій. Привів до збільшення оборотів на 71%, відкривши для [isdgroup] сферу соціально-культурних проєктів – на сьогодні складають 80% в портфелі агенції.”

 

13. Ресторани, Готелі, Кейтеринг

Цього року у категорії “Ресторани, Готелі, Кейтеринг” два переможці. Один конкурсант отримав золото, а інший став фіналістом. 

 

Золото
Агентство: McCann Kyiv
Клієнт: Veterano Brownie

BROWNIE THERAPY

“Наша кампанія — стрибок уперед і вгору з паралельним масштабуванням на тлі кризи ринку, зміни поведінки споживачів та інформаційного хаосу. Ми хотіли вижити, а натомість — злетіли. Наші маркетингові зусилля та рішення сприяли збільшенню обороту за 2 квартал 2020 року на 103 % порівняно із запланованим беззбитковим оборотом, а також мали кумулятивний ефект у 3 кварталі, коли з’явилася можливість приймати гостей усередині закладу. Сервіс доставки зайняв стійкий сегмент серед інших каналів продажів, завдяки чому загальний оборот у 3 кварталі зріс на 34,63 % порівняно з 3 кварталом 2019. Бізнес став адаптивним, а ми — готовими до нових хвиль карантину й жорсткого локдауну. Світ уже точно не буде таким, як раніше. І ми теж.”

Фіналістом  у цій категорії став вищезазначений кейс від МакДональдз Юкрейн Лтд. «Наші вікна відкриті», вироблений компанією ТіБіДабл’юЕй Україна.

 

14. Роздрібна торгівля

Категорія “Роздрібна торгівля” представляє двох фіналістів.

 

Фіналіст
Агентство: Gres Todorchuk
Клієнт: Сільпо 

#HEROESOFMYDAY: THE HEROES WITHOUT COATS, BUT IN MASKS

“Ми зрозуміли, що карантин вивів на авансцену нових героїв без плащів, але в масках – представників сфери послуг, які щодня виходили на роботу і забезпечували побут цілої країни. Так з’явились #ГероїМогоДня – проєкт, який першим запустив всеукранську хвилю вдячності героям нового часу. Ролик з подякою від Сільпо став вірусним, зібравши 1200000+ переглядів, нашу хвилю вдячності підхопили 100+ українських компаній, проєкт охопив 34500000 контактів з нульовими вкладеннями у 100% медіа та 88% згадок Сільпо, а загальна кількість подяк #ГероямМогоДня склала 40000+.”

 

Фіналіст
Агентство: McCann Kyiv
Клієнт: METRO
Компанії-партнери: Initiative Media, Iplace

HAVING IT BOTH WAYS. HOW METRO ‘KILLED’ TWO TARGET AUDIENCE GROUPS WITH ONE STONE.

“У METRO дві ЦА — кінцеві споживачі і представники HoReCa. Тривалий час бренд мав дві різні комунікації для них, що розмивало імідж і робило рекламу менш ефективною. Ми прийняли виклик створити єдину комунікаційну платформу, що приведе в магазин обидві аудиторії. Нове позиціонування — «METRO — для ресторанів та кулінарних фанів». Ми повністю змінили tone of voice і візуальний стиль із фаново-мультяшного на гастрономічний, але натхненний. Також зняли рекламу з відомим кулінаром і зіркою програми «МастерШеф» Володимиром Ярославським. Він завоював довіру й кінцевих споживачів, і бізнес-клієнтів. Результат: нам вдалося збільшити кількість нових бізнес-покупців на 88 % та змотивувати кінцевих споживачів надавати перевагу покупкам у METRO. А ще зростання продажів склало 130 % порівняно із планом, що на 65 % більше за зростання ринку.” 

 

15. Фінанси

У категорії “Фінанси” переможці здобули одне золото, два срібла. Троє стали фіналістами. 

 

Золото
Агентство: Initiative
Клієнт: monobank

CAN BE BANK IN THE PHONE? YES, IT CAN. MONOBANK

Monobank вибудовував трирічну рекламну стратегію, під час якої поступово залучав різні ЦА та повідомлення, змінюючи ставлення до банку в смартфоні. Перший етап стратегії — фокус на ядрі аудиторії, вдосконалення додатку онлайн-банкінгу. Другий етап передбачав вихід в офлайн з національною кампанією, концентруючись на ключових перевагах monobank у форматі питання-відповідь. Досягнуті цілі у прирості клієнтів +400 000 на другому етапі та вихід у ТОП-3 банків за кількістю активних карт — яскравий приклад успішної реалізації рекламної кампанії. 

 

Срібло
Агентство: MullenLowe Adventa
Клієнт: ПУМБ
Компанії-партнери: МПБ, DIEVO

READY, STEADY, GO FOR DEPOSIT AT FUIB

У 2020 році ПУМБ запустив новий вид депозитів на ширшу аудиторію, навіть на тих, хто депозитами не користується. Для комунікаційної ідеї це стало викликом — і зачепити різну ЦА, і донести зрозумілу інформацію. ПУМБ вирішив не розповідати про мету накопичення грошей, а відштовхувався від способу накопичення грошей. Так з’явилась рекламна кампанія “Вибери свій стиль накопичення” з підв’язкою до кожного стилю певного депозитного рішення. 

 

Срібло
Агентство: plusone
Клієнт: Промприлад.Реновація

PROMPRYLAD.RENOVATION: $5MLN TO CHANGE THE COUNTRY

“Як за 25 тижнів залучити $5 мільйонів у інноваційний проект в Івано-Франківську, якщо досвід інвестування має менше 1% українців? Промотувати модель імпакт-інвестування: можливість не тільки заробити, а й стати частиною спільноти, що змінює місто, регіон і країну! Одночасний запуск awareness і перформанс кампаній для залучення дрібних інвесторів: емоційні та раціональні аргументи, цілісна комунікація через рекламу, лендинг, інфлюенсерів, медіа, офлайн події та call-центр. Як результат – понад $5 мільйонів зібраних коштів, успішно викуплений проектом завод, спільнота з 409 інвесторів (та черга бажаючих інвестувати далі), міжнародна підтримка і перетворення Промприладу на топ-дестинацію України!”

 

Фіналіст
Агентство: Havas Village (Havas Ukraine)
Клієнт: Moneyveo

COMMUNICATION PLATFORM «MONEYVEO. AND YOU’RE AMAZING!»

“Розробка нової креативної платформи “Moneyveo. І ти Красава!” для просування онлайн-кредитів Moneyveo. Нашим завданням було змінити ставлення до кредитів, як вимушеної та неприємної процедури на додаткові можливості відчути себе “Красавою”, миттєво придбати бажані речі та яскраво провести час. Комплекс заходів включав пряму ТБ-рекламу, рекламу в Інтернет та івенти, акції та спонсорство кіберспортивних ігор. Метою було виділитися з-поміж конкурентів, а також залучити нових клієнтів, зберігши лояльність існуючої аудиторії.”

 

Фіналіст
Агентство: McCann Kyiv
Клієнт: PrivatBank / Mastercard
Компанії-партнери: AIR BRANDS, Carat Ukraine

THE BANK WITH WHICH EVERYTHING SUCCEEDS

“Стати банком №1 банком для аудиторії, що швидко перемикається з трендів на тренди та відчуває фальшивість у комунікації – той ще челендж. Ми повністю оновили стиль ЮніорБанку, випустили в світ картку, яку кожен юний держатель міг зробити під себе, за допомогою цілого набору крутих стікерів (що також оселились у Телеграмі). Вдихнули молодіжного стильку в сайт, соціальні мережі та комунікацію. Запустили інтерактивний квест, де молодь з фаном прокачує свою карку та фінансові скіли. І як результат, нам вдалось не тільки активізувати існуючих, але й перетягти на свою сторону нових держателів й збільшити частоту транзакцій. Після феєричного перезавантаження ЮніорБанку середньомісячний показник відкриття карток зріс на 240 %. Також держателі Карток Юніора почали платити частіше, середня кількість транзакцій зросла на 52%.”

 

Фіналіст
Агентство: MOZGI Ideas
Клієнт: “Ощадбанк”, Mastercard
Компанії-партнери: MOZGI GROUP

BANK CARD LIKEYOU FOR CHILDREN AND TEENS

Цього року Ощадбанк почав цілитися в підліткову аудиторію із залученням амбасадорів гурту “Время и Стекло”. За перші 6 тижнів кампанії Ощад вже на 60% виконав піврічний плановий показник випуску карток «ЛАЙК’Ю». В соціальних мережах Ощадбанк разом з гуртом Время и Стекло розповідає глядачам, що означає настрій «ЛАЙК’Ю» для дітей і батьків.

 

16. Інші продукти, сервіси

У категорії “Інші продукти, сервіси” два фіналіста.

 

Фінанси
Агентство: Be—it Agency
Клієнт: Albany Associates
Компанії-партнери: Universal McCann, WhyNot? Enot, Корстоун Груп, Діджитал Реліджн

THE CYBERWORLD PROTECTION GUIDE

“В Україні чимало кіберзлочинців, які полюють на наші персональні дані. Молоді люди 14-18 років нехтують базовими засобами захисту своїх даних і надзвичайно вразливі перед кіберзлодіями. За допомогою інформаційної кампанії з кібергігієни нам вдалося змотивувати підлітків вживати додаткових засобів безпеки в інтернеті – 70% з опитаних, які ознайомилися з матеріалами проекту, змінили свою онлайн-поведінку на більш безпечну. Більше того, 52% закликали своїх друзів та рідних використовувати двоетапну перевірку, що дозволить в довгостроковій перспективі забезпечити стійкість до кіберзагроз населення України в цілому, а значить – робить вагомий внесок у творення позитивних змін заради благополуччя людей в країні.”

 

Фіналіст
Агентство: NEOS
Клієнт: Філіп Морріс Україна

AWARENESS VIA PROGRAMMATIC INSTEAD OF TV AND OUTDOOR

“Програматік став основою для Діджитал-комунікації IQOS і зіграв ключову роль при масштабній експансії в регіони. Ми задіяли програматік на всіх етапах бізнес-процесу – від старту продажів в конкретному місті і необхідності будувати знання, стимулювати пробу і першу покупку до постійної комунікації з лояльними споживачами. Завдяки програматік нам вдалося утримувати охоплення 60-80% ЦА щомісяця з окремо заведеними кампаніями на кожне місто, налаштувати ремаркетинг без Google і таргетинг з кастомними повідомленнями на поведінкові сегменти замість соцдема. За півроку за допомогою програматік ми побудували awareness з <5% до 30% в містах 3-й хвилі запуску і наростили знання з 20% до 46% в містах 2-й хвилі запуску – без TV, OOH, соцмереж і Google.”

 

17. Бізнес-виклик, або Давид проти Голіафа

У категорії “Бізнес-виклик, або Давид проти Голіафа” цього року одна бронзова нагорода та один фіналіст. 

 

Бронза
Агентство: Kinograf
Клієнт: Lesaffre Ukraine
Компанії-партнери: MixDigital, SIGMA

DUHMYANA HATA VS LVIVSKY

За квітень 2020 року завдяки комунікації, спрямованій на психологічну підтримку українців, бренд наростив ринкову частку з 6% до 18%, здебільшого за рахунок «Львівських дріжджів». Ринкова частка «Львівських» знизилась з 68% до 60%.

 

Фіналіст
Агентство: Грейп
Клієнт: FichLabs
Компанії-партнери: RAFESTHETIC

A SMALL COMPANY SAYING ‘F*CH IT!’ TO THE MARKET LEADERS

“Ми зрозуміли, що маленькі бренди не бояться говорити. І знайшли перевагу перед лідерами – свободу. Бути зухвалим і йти у ва-банк – стало нашою позицією. Позицією, яку не можуть собі дозволити великі гравці. Ми сказали світу F*ch it! І проявили сміливість у роликах, віжуалах та SMM.”

 

18. Брендований контент та послуга

У категорії “Брендований контент та послуга” цього року одне золото та одне срібло. 

 

Золото
Агентство: ODDEE agency
Клієнт: ГК Нові Продукти
Компанії-партнери: NEOS Digital Agency

PIT BULL FIGHT

“Ми дослідили, що наша аудиторія має приховану потребу у «старшому браті». Нашою місією стало вивільнити накопичену агресію молоді та скерувати її у позитивне русло, показати кращі приклади її застосування. Pit Bull Fight – соціальна платформа у форматі бійцівського онлайн-турніру, котрий став агрегатором брендованого контенту в загальній комунікації та інструментом для вивільнення молодіжної агресії. Відмовившись від традиційної реклами, ми допомогли молоді, а на вдячність отримали їхню увагу та лояльність, що привело нас до наших цілей та лідерства в категорії.” 

Срібло отримав проєкт “Ukraine WOW”, створений агенцією Gres Todorchuk для Укрзалізниці, разом з компаніями-партнерами Photinus, MONO Architects, Idearoomia.

Бронзу отримав ще один вже зазначений проєкт “Voice of water” для IDS Borjomi Ukraine, вироблений компанією [isdgroup], разом з компаніями-партнерами HASHTAG, ESSE Production House, Initiative Media, Trends and Brands.

 

Бронза
Агентство: Postmen
Клієнт:
Проект реалізовано за підтримки Українського культурного фонду

ART TINDER — HOW TO MAKE 7 000 000 #DATES_WITH_ART

#Date_with_art – безпрецедентна кампанія, яка була спрямована на промоцію української культури та мистецтва серед молоді. Вже за тиждень проект розірвав соціальні мережі – спільноти росли на тисячі щодня, пости з хештегами публікувались сотнями, а публіка вимагала нового контенту, нових напрямків мистецтва в чат-ботах і почала волонтерити на наповнення –  було охоплено 90% населення України у віці 13-35 років. ЗМІ писали про проект, який сам став медійним феноменом. 

 

Фіналіст
Агентство: CF.Digital
Клієнт: Комітет діджитал розробників ВРК, CF.Digital
Компанії-партнери: Брендингове агентство Галаган

WEBSITE ABOUT WEBSITE

“Грунтуючись на індустріальному стандарті розробки інтернет проектів, ми створили гру, про один проект з життя бренд менеджера, якому знадобилося зробити інтернет-магазин. Гра розповідає і показує весь пайп-лайн розробки, включаючи брифінг, комерційну пропозицію, технічне завдання, дизайн, тестування і запуск. Виключно за рахунок вдало створеної історії, яку розповіли так, що не залишили байдужим нікого з представників цільової аудиторії, ми підготували клієнтів до співпраці з агентством, показали, який шлях вони пройдуть разом з розробниками, як важливо уважно відноситься до своїх рішень і на що впливає кожне затвердження етапу.”

 

Фіналіст
Агентство: ODDEE agency
Клієнт: ГК Нові Продукти

PIT BULL LIVE

Pit Bull Live – cоціальна платформа у вигляді незалежної молодіжної спільноти, в якій бренд створює контент, ділиться своїм досвідом і виступає в ролі наставника.

“Ми поставили за мету змінити життя молоді на краще, підтримати та спрямувати її негативну енергію в позитивне русло. Водночас ми пішли далі, залучивши нашу аудиторію до розробки та просування унікального брендованого контенту, який згодом почав генерувати органічний попит на себе ж та монетизувати медіамайданчик. А на вдячність отримали увагу та лояльність аудиторії, які привели нас до наших цілей у продажах та лідерства в категорії.”  

 

19. Запуск продукту/сервісу

У категорії “Запуск продукту/сервісу” одна золота нагорода та одна срібна. Вищезгаданий кейс бренду Pripravka “Готуймо у соусі” отримав золото.

 

Срібло
Агентство:
ТіБіДабл’юЕй Україна
Клієнт: МакДональдз Юкрейн Лтд.
Компанії-партнери: Be—it Agency

IT’S COOL TO BE UKRAINIAN!

Ще один кейс від МакДональдз Юкрейн Лтд. МакДональдз вирішив зробити українські бургери, підтримуючи традиції української кухні.
“Ми мали розробити комунікаційну платформу. Про що ми подумали? Про те, як змінилося наше ставлення до всього українського. І розробили платформу «Українцем бути круто»: будь-що, зроблене на український лад, стає ще крутішим – хоч музика, хоч бургери. Спершу була кампанія з Аліною Паш, чий стиль поєднує хіп-хоп та українське етно. Вона написала оригінальний качовий трек, а ми зняли на нього кліп за участі бургерів. Далі з’явився ролик «Бургери звучать» – міні-мюзікл, де в сучасний електронний трек вплетено традиційні українські інструменти. Платформа працює!”

 

Фіналіст
Агентство: McCann Kyiv
Клієнт:
L’Oréal Paris
Компанії-партнери:
ТВ Лаб, Resolution Media (OMD OM Group)

THE FIRST CREAM THAT DOES NOT SCARE WITH AGEING

“Запускаючи креми Гіалурон Експерт, ми вибрали неочікувано молоду ЦА – жінок 25–40 років. У цьому віці вже з’являються перші зморшки, однак дівчата поки не готові купувати antiage-засоби. Щоб побороти упередження, ми прибрали з продукту маркування віку, а з комунікації – тему старіння. Натомість зосередилися на унікальному форматі інгредієнтів крему та їхній дії.”

Ще дві бронзові нагороди забрали кейси від BBDO Ukraine для AB InBev Efes Ukraine (сидр “Де Сад”) та кейс агенції McCann Kyiv для КОМО (КОМО squeeze cheese).

 

20. Зірки в рекламі

І цю нагороду, на цей раз бронзову, забрав кейс “Voice of water”, вироблений [isdgroup] для IDS Borjomi Ukraine (“Моршинська”).

21. Кампанії з ефективним використанням Programmatic Buying

У категорії “Кампанії з ефективним використанням Programmatic Buying” двоє переможців – бронза та один фіналіст. Бронзу отримав вже згаданий кейс, вироблений агенцією NEOS для Філіп Морріс Україна (IQOS). 

 

Фіналіст
Агентство: DIEVO (part of NCG)
Клієнт: ПУМБ
Компанії-партнери: MullenLowe Adventa, МПБ

FIGHT THE CRISIS!

Комбінація нагально потрібного продукту і влучного емоційного меседжу, а також ретельно спланованих digital-інструментів (з залученням программатік-платформи DV360) для донесення цього меседжу до аудиторії – це оптимізація вартості охоплення ЦА на 3 грн в межах всієї кампанії, гарантований перегляд понад 77%, перевищення притоку нових клієнтів на 34% та подвійне зростання впізнаваності бренду. 

 

22. Кампанії з ефективним використанням SMM

У номінації “Кампанії з ефективним використанням SMM” – 4 переможця: одне золото й срібло та два фіналіста. 

 

Срібло
Агентство: Креативна агенція Вертіго
Клієнт: Планета Кіно

PLANETA QUARANTINE

“У цьому випадку SMM стала ключовим каналом комунікації, завдяки якому ми змогли органічно охопити цільову аудиторію, зацікавленість, вірусність і, як результат, отримати вхідний грошовий потік у закритих кінотеатрах. Це дозволило зберегти робочі місця для 600 працівників мережі за період карантину. Як результат: продано 112 000 сертифікатів, що дорівнює 11 200 000 гривень доходу. Кампанія зберегла робочі місця для 600 співробітників мережі за період карантину. ROAS = 12504%.”

 

Фіналіст
Агентство: McCann Kyiv
Клієнт: Happy Paw
Компанії-партнери: Товариство з обмеженою відповідальністю «Постпродакшн та Діджитал»

CARTON CLONE SAVES CATS

“Соціальні медіа стали для нас основним (взагалі-то єдиним) каналом комунікації, а враховуючи наш мінімальний бюджет, нам потрібно було максимально раціонально використовувати наявні інструменти. Завдяки максимально точному таргетингу, наше промо досягло саме тих, до кого ми хотіли звернутися. Так ми не тільки повернули донейшини до фонду, але й заохотили ще більше людей долучатися до благодійності.”

 

Фіналіст
Агентство: СІГМА
Клієнт: Лесаффр Україна
Компанії-партнери: KINOGRAF

TISTOCHALLENGE

Кейс тісточелендж користувався шаленим успіхом, адже був запущений в правильний час та з правильним меседжем. Компанія отримала охоплення (3,8 млн цільової аудиторії) та залучила сотні користувачів до взаємодій та участі у челенджі. За квітень-2020 продажі всієї категорії зросли в тонах на 12%. Зростання ж «Духмяної Хати» склало 156%. 

Золото отримав вже згаданий кейс “Браунітерапія” від Veterano Brownie, створений McCann Kyiv.

 

23. Кампанії з короткостроковим ефектом

У категорії “Кампанії з короткостроковим ефектом” двоє переможців стали фіналістами, а один отримав золото. 

 

Золото
Агентство: Оптімум Медіа Україна
Клієнт: МакДональдз Юкрейн
Компанії-партнери: Be-It Agency, TBWA

CHILDREN NEED THEIR PARENTS

“Цього року ми поставили собі недосяжну у минулому ціль – зібрати рекордний фонд на Сімейні Кімнати, коли всі пожертви спрямовані тільки на COVID-19, обмежується кількість відвідувачів та люди занепокоєні своїми власними фінансовими статками. Чому для нас це важливо? Тому що ми завжди підтримували сімейні цінності, а перебування батьків разом з дитиною під час хвороби сприяє її кращому одужанню, та зменшує посттравматичний стрес у батьків. «Дітям без Батьків ніяк» – це аксиома, з якою годі й сперечатися та яка резонує кожному. Ми реалізували багаторівневу кампанію, яка досягла феноменальних результатів лише за місяць – 7 300 000 грн. на створення комфортних умов для сімей у тяжких обставинах.”

 

Фіналіст
Агентство: TABASCO
Клієнт: Притулок для бездомних тварин

ANTI-QUARANTINE FOR PETS

“Ми поставили собі за мету допомогти найбільшому притулку України вижити в період коронакризи: привернути увагу до проблем «Сіріусу», підвищити рівень адопції тварин, повернути докарантинні показники з “усиновлення” хвостиків.
Тому ми створили креативні постери та запустили інформаційну кампанію, що допомогла спростувати фейк про перенесення домашніми тваринами COVID-19.
Рівень знання про «Сіріус» зріс на 30%, у період кампанії не віддали жодну тварину через страх заразитися COVID-19.”

 

Фіналіст
Агентство: Н/Д
Клієнт: ЦУМ

TSUM-TSYOM

“Ми перетворили ЦУМ на «ЦЬОМ» у день всіх закоханих. І за 9 днів кампанії за мінімальних медіа-витрат отримали 1,7 млн. вірального охоплення у ТОП-5 містах. 80%+ охоплених вподобали кампанію та захотіли поділитись нею, 58% покращили своє ставлення до бренду, а намір відвідати ЦУМ серед охоплених у 2 рази вище середнього.”

 

24. Кросс-медійний сторітелінг

У категорії “Кросс-медійний сторітелінг” 4 переможці – одне срібло, одна бронза та два фіналіста. 

 

Фіналіст
Агентство: ВАНДОГ ЕДЖЕНСІ
Клієнт: ЮНІСЕФ Україна

THE FACE OF THE PANDEMIC

Завдяки широкому охопленню проєкту, кейс зменшив  недовіру серед населення  на 10%, а звинувачення співвітчизників у поширенні вірус зменшилось на 15%.

Срібну нагороду у цій категорії отримав вже розглянутий кейс “Ukraine Wow”, бронзу – неоднократний переможець, кейс “Voice of water”, а фіналістом став проєкт від Макдоналдз Юкрейн “Дітям без Батьків ніяк”. 

 

25. Малобюджетні кампанії 

У категорії “Малобюджетні кампанії” цілих 5 переможців: 2 срібла, 2 фіналіста та 1 бронза. 

 

Бронза
Агентство: Gres Todorchuk
Клієнт: UAnimals

HOW WE BURNT GRASS AT THE MAIN FOOTBALL STADIUMS

“Завдяки інсайту та сильній креативній ідеї ГО UAnimals привернула увагу українців до проблеми паління сухостою та створила умови для медійного поштовху для прийняття законопроєкту, що посилює відповідальність за підпали.”

 

Фіналіст
Агентство: iplace
Клієнт: METRO C&C Ukraine
Компанії-партнери: McCann Kyiv

HOW METRO INVITED GUESTS IN RESTAURANTS

“Зміна ринкової ситуації (Covid-19) – змусила переглянути маркетингові зусилля брендів, відтак METRO C&C створив та запустив кампанію для підтримки відвідуваності ресторанів, кафе та барів з метою забезпечення бізнесу останніх.”

 

Фіналіст
Агентство: McCann Kyiv
Клієнт:
UNICEF
Компанії-партнери:
Universal McCann

QUARANTINE WITH BENEFIT

“Для дошкільнят під час карантину дистанційне навчання не ефективне. Тому треба було знайти спосіб розказати батькам, як навчати їхніх непосидючих дітлахів, не виходячи з дому. Уже за тиждень з моменту отримання завдання ми безплатно зібрали 15 топових українських селебрітіз із загальною аудиторію 8,7 млн. У пересічному комерційному проєкті це коштувало б нам близько пів мільйона гривень. З їхньою допомогою ми зробили поради для батьків дошкільнят максимально бажаним і широкодоступним контентом. Ми отримали органічне охоплення 4,6 млн осіб, що становить 81 % у співвідношенні до загального охоплення кампанії.”

Також срібну нагороду отримали кейс Gorgany #EVEREST_AT_HOME та кейс від Планети Кіно. 

 

26. Медіа інновація/ідея

У категорії “Медіа інновація/ідея” аж 7 переможців, з яких 1 золото, 2 бронзи та 4 фіналіста. 

 

Бронза
Агентство:
TWIGA Digital Ukraine
Клієнт:
PepsiCo Ukraine
Компанії-партнери:
Media First Ukraine, Lions

EAT THIS PLAYLIST!

“Доки ринок сприймав запуск Spotify всього лиш як черговий заголовок, ми за 24 години розібрались в його функціоналі й побачили, що плейлисти музичного сервісу можуть стати нашим медіа каналом. Завдяки назвам треків та розташуванню їх в правильній послідовності, ми зробили три рецепти-плейлисти традиційних українських страв. Відмінний, від всього ринку, підхід дозволив нам привернути увагу українських та міжнародних ЗМІ, забезпечивши охоплення в 2,56 млн людей та 120 000 реакцій на новину про першу кампанію в Spotify.”

Золоту нагороду отримав кейс від monobank, бронзова нагорода дісталася кейсу TryBlueSky, а фіналістами стали креативний музей від [isdgroup], рекламна кампанія депозитів від ПУМБ, ЦУМ-ЦЬОМ та IQOS. 

 

27. Молодіжний маркетинг

У категорії “Молодіжний маркетинг” перемогли 4 кейси, двоє з яких стали фіналістами, один здобув срібло та один бронзу. 

 

Фіналіст 
Агентство: BBDO Ukraine
Клієнт:
Київський Вітамінний Завод
Компанії-партнери:
DIEVO, Nostra Media

THE CASE OF THE ORIGINAL ASKORBINKA

“Команда поставила ціль зберегти долю у простудний сезон, відбивши дію небезпечних факторів та розробила комунікацію з історією про Єдину Справжню Аскорбінку. Назву КВЗ відстояв юридично. З виходом веселого ролика, де діти грають у ганстерів, перевіряючи Аскорбінку на справжність, доля «Аскорбінки» виросла до 83%, випередивши зростання ринку. Він здійнявся на 12%, наш бренд — на 16%. Доля «Аскорбінки» КВЗ виросла з 80% до 83%, випередивши зростання категорії на 4 п.п.”

 

Фіналіст
Агентство: Postmen
Клієнт: UNICEF in Ukraine
Компанії-партнери: Інститут Когнітивного Моделювання 

#CORONAMANIA — HOW TO INFECT TIKTOK AND SAVE YOUNGSTERS FROM COVID-19

“Від впливу на поведінку молоді залежало не лише її здоров’я, а й перебіг COVID-19 в Україні. Вже за 12 днів наші окремі пости охоплювали більше 2 мільонів користувачів без жодного рекламного промо, чи медійного спонсорства. За два місяці комунікаційної кампанії вдалось ми відбудували спільноти, які щомісячно взаємодіяли з 5 млн молодих українців, уберігаючи їх від коронавірусу. Молодь стала адвокатом нових правил безпеки, і в результаті рідше інфікувалась. І поки статистика поширення вірусу в країнах Європи і світі загалом, збільшувалась експоненційно, Україну перша хвиля вірусу оминула.”

Срібну нагороду виграв проєкт #Date_with_art, а бронзову — Pit Bull Live. 

 

28. Нативна реклама

У категорії “Нативна реклама” один кейс здобув бронзову нагороду, а один став фіналістом. 

 

Бронза
Агентство: Carat Ukraine
Клієнт: Philips Sonicare
Компанії-партнери: The Story Lab

HOW WE TAUGHT ADULTS TO CLEAN THEIR TEETH IN THE MORNING

“Завдяки нативному підходу до просування Philips Sonicare за допомогою контенту, нам вдалося всього за три місяці достукатися до українців, які не хотіли вчити щось нове про догляд за зубами. Ми змогли вирішити завдання, які до цього не могли вирішити роки прямої ТБ реклами – донеси до споживачів переваги технології Philips Sonicare та нагадати їм, що саме Sonicare обирають стоматологи всього світу.
Правильно підібрана платформа (ранкові шоу з улюбленими ведучими та професійними лікарями) та формат (короткі, але дуже регулярні та інформативні випуски) допомогли навчити українців чистити зуби по-новому.”

 

Фіналіст
Агентство: McCann Kyiv
Клієнт: Vodafone Ukraine

JOICE SHOW MUST GO ON

Кейс про те, як можна ввірватися у світ Youtube та ввести свої правила гри. 
Завдяки тому, що глядачі додивляються Joice Show, YouTube пріоритеризував і просував відео через свою рекомендаційну систему, а ми в результаті отримали понад 50% безкоштовних показів. Жодне рекламне відео не забезпечить таких результатів і такої любові!”

 

29. Попадання в цільову аудиторію в медіа кампанії

Бронзову нагороду в категорії “Попадання в цільову аудиторію в медіа кампанії” отримав проєкт #date_with_art.

 

30. Разове залучення

У категорії “Разове залучення” два вже згаданих кейси “З’їж цей плейлист” та креативний музей від [isdgroup] отримали бронзову нагороду, а срібло отримав проєкт “Як ми спалили головні стадіони країни”.

 

31. Ребрендинг

У категорії “Ребрендинг” переможці отримали одне золото, одну бронзу, а двоє стали фіналістами. 

 

Фіналіст
Агентство: SHOTS
Клієнт:
ДТЕК

THE ENERGY OF CHANGES: REFRESHMENT OF THE DTEK VISUAL STYLE

За результатами оновлення візуального стилю ДТЕК досягнуто цілей щодо поліпшення сприйняття бренду ДТЕК в цілому – рівень позитивного відгуку на оновлений візуальний стиль становить 73%.

 

Фіналіст
Агентство: Postmen
Клієнт: Фармацевтична компанія Дарниця
Компанії-партнери: Saatchi & saatchi

DARNITSA PHARMA BIBLE — HOW TO GROW IN SOCIAL NETWORKS AND BECOME THE #3 MOST VALUABLE BRAND IN UKRAINE

Завдяки ребрендингу, який почався у 2019 році, фармацевтична компанія Дарниця показала найвище зростання серед лідерів фармринку і значно вище середньоринкового, при цьому інвестуючи найменше в телебачення і візити фарм-представників до лікарів.

Золоту номінацію у цій категорії отримав кейс Люксоптики “Окуляри Окуляри Окуляри”, а бронзову нагороду отримав кейс Baltika 0 “Від пива для автомобілістів – до універсального освіження”.

 

32. Рекламні кампанії в період COVID-19 в Україні. NEW

У категорії “Рекламні кампанії в період COVID-19 в Україні. NEW” переможці отримали два золота, два срібла, а п’ятеро стали фіналістами.

Золоту нагороду отримав кейс Нової Пошти “Як ми перетворили біговий марафон на марафон довжиною у все життя” та кейс Планети Кіно. Срібло отримали кейси Сільпо “ГероїМогоДня” та “Браунітерапія” Veterano Brownie. Фіналістами стали проєкт Розетки “60 000” наборів для одиноких пенсіонерів, #EVEREST_AT_HOME від Gorgany та “The face of pandemic” Міністерства охорони здоров’я. 

 

Фіналіст
Агентство: Ogilvy
Клієнт: Товариство Червоного Хреста України, Міністерство Молоді та Спорту України
Компанії-партнери: агентство онлайн маркетингу BRAB

#VICTORYINOURBLOOD

“Пандемія COVID-19 призвела до дефіциту крові в медичних закладах і водночас до скасування спортивних заходів. Наші чемпіони залишалися вдома — на піку фізичної форми, з найкращими показниками крові та високим рівнем гемоглобіну. У відповідь на це Міністерство молоді та спорту України та Червоний Хрест України запустили безстрокову акцію «Перемога у нас в крові» зі здачі донорської крові спортсменами, їхніми вболівальниками. Надихнувшись прикладом спортсменів 7 880 прихильників здорового способу життя прийшли здавати кров в перший місяць дії акції, що в 2,5 рази більше за аналогічний період попереднього року, коли світ ще не охопила пандемія.”

 

Фіналіст
Агентство: Postmen
Клієнт:
UNICEF in Ukraine
Компанії-партнери:
Інститут Когнітивного Моделювання, StarLightMedia

#ПІДТРИМУЮ_МЕДИКІВ — HOW TO UNITE MEDIA, BRANDS AND PEOPLE TO SUPPORT HEALTHCARE WORKERS

UNICEF створив кампанію, яка в короткий час об’єднала Уряд, медіа і українців демонструючи всенародну підтримку медичних працівників під час пандемії коронавірусу.

 

33. Сезонний маркетинг

У категорії “Сезонний маркетинг” фіналістами стали проєкти #Тісточелендж та “ЦУМ-ЦЬОМ”. 

 

34. Створення спільноти споживачів бренду

У категорії “Створення спільноти споживачів бренду” срібну нагороду отримав кейс “Promprylad.Renovation: $5mln to change the country”. Бронзову нагороду отримав кейс Pit Bull Live. 

 

35. B2B кампанії

У категорії “B2B кампанії” представлено двох фіналістів. Один з яких — “Як “Метро” запрошував гостей в ресторан”.

 

Фіналіст
Агентство: MedInform Ukraine
Клієнт: Johnson & Johnson Ukraine LLC
Компанії-партнери: TWIGA Digital Ukraine, lovivideo, Media First Ukraine, Lions (TWIGA Ukraine)

PHARM EXPERT

“Ми хотіли допомогти робітникам аптек зробити їх роботу більш цікавою, свідомою та професійною. Так ми інвестували в освіту цілої армії фармацевтів, створивши власну освітню онлайн платформу Pharm Expert. Там ми ділилися кращими світовими практиками мерчандайзингу, які спроможні суттєво підвищити ефективність аптеки. Так, наприклад лише правильна викладка може збільшити продажі до 6 разів. І звісно, всі матеріали були на прикладі продуктів Джонсон і Джонсон. В результаті у виграші всі – і працівники, і аптека, і фармакоманія, і споживач.”

 

36. Brand Experience: Live, AR/VR/Digital, Live + AR/VR/Digital

У категорії “Brand Experience: Live, AR/VR/Digital, Live + AR/VR/Digital” цього року один переможець здобув золото, один бронзу, а ще один став фіналістом. 

Золото здобув кейс “Voice of water”, бронзу — креативний музей від [isdgroup].

 

Фіналіст
Агентство: Be—it Agency
Клієнт: Якобз Дау Егбертс Україна

THE MAGIC OF JACOBS AROMA UNITES PEOPLE DURING THE NEW YEAR HOLIDAYS

Новорічна кампанія «Магія аромоксамиту об’єднує в новорічні свята» – це вдале поєднання простого інсайту, нестандартного рішення, ефективної інтегрованої кампанії з міксом онлайн і офлайн інструментів. Завдяки кампанії Jacobs став кавою №1 для українців у зимові свята 2020, а асоціація бренду з новорічними святами збільшилася на 5 пп.

 

37. Brand Integration & Entertainment Partnerships

У категорії “Brand Integration & Entertainment Partnerships” цього року тільки один фіналіст. 

 

Фіналіст
Агенство: DTF Agency
Клієнт: Філіп Морріс Україна
Компанії-партнери: DON’T TAKE FAKE, Мережа кінотеатрів «Планета кіно»

IT’S OK TO GO TO MOVIES AGAIN!

“Карантин позбавив нас звичних розваг і обплутав численними табу – не можна посидіти з друзями в барі, піти в кіно, не можна офлайн. Але ми разом з @DTF та @Планета_Кіно придумали новий формат івенту де це можна! Організували серію закритих івентів для друзів бренду, створили унікальні зони та контент і отримали 2,4 млн охоплення завдяки UGC (без промо).”

 

38. Direct to Consumer. NEW

У категорії “Direct to Consumer. NEW”, яка у цьому році стала новою один фіналіст. 

 

Фіналіст
Агентство: Dentsu Media
Клієнт: Нова пошта Глобал
Компанії-партнери: Мічурін, Ampifi Ukraine, Amnet Ukraine, iProspect

WITH NOVA POSHTA GLOBAL EVERYTHING YOU DO CAN BE GLOBAL!

“Сегментована комунікація та Data-підхід дали можливість врахувати мікромоменти кожного потенціального клієнта та запропонувати саме те рішення, яке необхідне тут і зараз. Як результат, за два місяці ріст кількості нових клієнтів до 64% (по різним сегментам послуг).”

 

39. Influencer Marketing. NEW

У цій категорії, яка стала цього року новою, двоє переможців отримали бронзу, а один став фіналістом. 

Бронзу отримали кейси “Voice of water” та #Перемогаунасвкрові.

 

Фіналіст
Агентство: Havas Village (Havas Digital Kyiv)
Клієнт: brabrabra
Компанії-партнери: Forward Media

HOW ALYONA ALYONA TAUGHT WOMEN TO LISTEN TO THEIR TITS

“У категорії спідньої білизни brabrabra зробили справжній прорив — там, де раніше головним обличчям кампанії могли стати тільки моделі чи зірки з ідеальними параметрами, ми запросили бодипозитивну українську реперку та лідерку думок alyona alyona, що стала рупором нашої кампанії за щасливі груди. Чи вдалося нам ощасливити українок і пробудити в них упевненість? Однозначно! Про це свідчать тисячі позитивних коментарів під нашими відео. Крім того, правильний вибір одного лідера думок призвів до того, що нас підтримали сотні інших: про наш бренд дізналися навіть за межами України.” 

 

40. Marketing Disruptors. NEW

У категорії “Marketing Disruptors. NEW” цього року один фіналіст — кейс “Squeeze cheese” від КОМО. 

 

41. PR, Корпоративна репутація

У категорії “PR, Корпоративна репутація” цього року аж два золотих переможці, один срібний, один бронзовий та та три фіналіста. 

Золото у цій категорії здобули кейс “Як ми перетворили біговий марафон на марафон довжиною у все життя” від Нової Пошти та #ГероїМогоДня від Сільпо. Срібло отримав проєкт “Promprylad.Renovation: $5mln to change the country”, а фіналістами стаи вже згадані проєкти “Ukraine WOW” та “60 000 наборів для одиноких пенсіонерів”. 

 

Фіналіст
Агентство: Київстар
Клієнт: Київстар

SMARTPHONE FOR PARENTS

«Смартфон для батьків» – це мультимедійний проект, що ставить перед собою завдання допомогти людям поважного віку освоїти сучасні гаджети, подолати цифровий розрив між поколіннями та побороти вікові стереотипи щодо нових технологій.

 

Фіналіст
Агентство: Postmen
Клієнт: Фармацевтична компанія Дарниця

DARNITSA “GIVING TUESDAY” — HOW TO ENGAGE 200 000 UKRAINIANS TO MAKING GOOD IN ONE DAY

“Продукт є важливим чинником формування репутації бренду. Але соціальна активність — є не менш вагомою її частиною. У 2019 році нам вдалося залучити до добрих справ протягом одного дня #ЩедрогоВівторку, майже 200 тисяч українців. Ми допомогли зібрати кошти для дитячого відділення Національного інституту раку і суттєво розширили кількість благодійників #ЩедрогоВівторка. Ця соціальна кампанія стала найпомітнішою для «Дарниці» в сезоні 2019 і не лише підтримала комунікації оновленого бренду, але й сприяла росту корпоративної репутації та  вперше обігнала за цим показником головного конкурента.”

 

42. Topical Marketing (Current Events). NEW

У категорії “Topical Marketing (Current Events). NEW”, теж новинці цього року, один кейс здобув золото, двоє — бронзу. Ще один кейс став фіналістом. 

Золото здобув проєкт “Quarantine entertainment” від дріжджів “Духмяна Хата”, бронзу — проєкт “Як ми перетворили біговий марафон на марафон довжиною у все життя” та проєкт #Перемогаунасвкрові.

 

Фіналіст
Агентство: Institute of Cognitive Modeling
Клієнт: Institute of Cognitive Modeling

TELL ME: CORONAVIRUS AS A CHANCE

“Створена безкоштовна платформа психологічної допомоги та широка промо-кампанія в період карантинних обмежень, поширення nCoV та економічної кризи. До нас ніхто системно, детально та технологічно не підходив до цієї теми в країні, не говорив “голосно”, що звертатись до психолога – це норма. Результати за 5 міс.: 12 млн охоплення, покриття мінімум 10% населення завдяки експертизі в соціальних комунікаціях, задіяні найкращі психологи (140 осіб), підтримка МОЗ, Червоний Хрест, Facebook, Google, лідерів думок та інших партнерів. Вже 10000 годин консультацій і приблизно 70% людей вперше в житті скористались послугами професійних психологів на платформі.”

 

43. Sustained Success. NEW

У категорії “Sustained Success.NEW” переможці здобули дві бронзових нагороди. Двоє стали фіналістами. 

 

Бронза
Агентство: ODDEE agency
Клієнт: ГК Нові Продукти

PIT BULL UNIVERSE

“Ми вирішили відійти від традиційних медіа і сфокусуватися на створенні власних медіапроєктів, які просувають нову комунікацію, що змінює життя молоді на краще. Довіра — нова валюта молоді. Тому ми стали частиною субкультур, взявши на себе функцію соціалізації молодих людей, вирішуючи проблеми молодого покоління. У результаті наші медіапроєкти зібрали понад 30 млн переглядів та понад 640 000 постійних активних підписників, а Pit Bull став лідером в категорії, зменшивши інвестиції на рекламу втричі за три роки.” 

 

Бронза
Клієнт: Філіп Морріс Україна
Компанії-партнери: Hoshva PR & DGTL, NEOS, Барт’н’Фінк

IQOS: THE LAUNCH STORY

“Ми вирішили інвестувати в досвід користувача та омніканальність, вибудувавши модель, у який користувачі самі стали причиною успіху.” 

 

Фіналіст
Агентство: TWIGA Digital Ukraine
Клієнт: PepsiCo Ukraine
Компанії-партнери: Lovivideo, TWIGA GO, OMD Ukraine, Promobill

HOW TO CONQUER THE HALF OF THE CHIPS MARKET AND TAKE ABSOLUTE LEADERSHIP IN THE CATEGORY THANKS TO MOVIES?

“Переконавши кіноманів усіх вікових груп, що кіно смакує краще з Lay’s, ми першого ж року подвоїли розрив між нами і ключовим конкурентом. На другому році проекту ми отримали рекордну частку ринку та затвердили своє абсолютне лідерство в категорії чіпсів через три роки після старту проекту.”

 

Фіналіст
Агентство: Центр стратегічних комунікацій
Клієнт: Міністерство закордонних справ України

HOW WE MADE THE WORLD WRITE KYIV, NOT KIEV

“Станом на 2018 рік на міжнародній арені використовувалась проросійська транслітерація назви української столиці Kiev, в той час як правильно писати Kyiv. Це не вдавалось змінити усі 28 років незалежності, не зважаючи на дипломатичний тиск та ініціативи громадськості. Щоб змінити цю ситуацію, ми запустили кампанію «Будь ласка, пишіть #KyivNotKiev» на платформі Твіттер, яка тривала 3 роки з 2018 року, та завдяки якій 65 аеропортів, 16 міжнародних ЗМІ змінили формат написання назви української столиці. Кампанія ініціювала глобальні зміни у світових онлайн лідерів ( Facebook, Wikipedia), а також в словниках та граматичних довідниках (Webster, Grammarly), які офіційно змінили написання назви української столиці з Kiev на Kyiv.”

 

44. Positive Change – Environmental: Non-Profit. NEW

У категорії “Positive Change – Environmental: Non-Profit. NEW” цього року два фіналістаОдним з фіналістів став проєкт “Як ми спалили головні стадіони України”.

 

Фіналіст
Агентство: Ministerstvo
Клієнт: Klitschko Foundation
Компанії-партнери: Фундація Кока-Кола, ГО “Україна Без Сміття”

ECOACADEMY — THE MANUAL FOR TEENS OF HOW TO CARE THE PLANET

“Залучили 13 000 підлітків з усієї України до нових екозвичок!”

 

45. Positive Change – Social Good: Brands. NEW

У категорії “Positive Change – Social Good: Brands. NEW” один кейс здобув золоту нагороду, двоє — бронзові, ще п’ять стали фіналістами. Золото здобув кейс “Promprylad.Renovation: $5mln to change the country”, бронзу — #ГероїМогоДня від Сільпо та “60 000 наборів для одиноких пенсіонерів” від Розетки. Вже згаданими фіналістами стали кейси “Смартфон для батьків”  від Київстар та кейс Pit Bull Universe.

 

Фіналіст
Клієнт: Biosphere Corporation

CHILDREN SHOULD SMILE

“В розгар карантину, ми – дорослі, дещо забули про дітей, переймаючись питання захисту здоров’я та забезпечення сімей. Насправді, діти знаходяться в ще більшому стресі через наші емоції та стосунки і розуміють більше ніж нам здається. З метою привернути увагу дорослих до дітей, до їх відчуттів та переживань в цей непростий час, ми вирішили запустити соціальний проект від бренду Smilе. Ми створили своєрідний маніфест дітей до дорослих. Проект отримав справжній вірусний ефект серед суспільства та лідерів думок. В результаті відео отримало широке органічне поширення, набрало більше 750 тис. переглядів з сумарним охопленням 1,6 млн. людей без суттєвих інвестицій в просування.”

 

Фіналіст
Клієнт: Люксоптика Холдинг

ZDOROVYY ZIR

За час існування проєкту (2016-2020 рр.) безкоштовно перевірили зір у більш як 12 тис. школярів, у 52% було виявлено порушення зору.

 

Фіналіст
Агентство: McCann Kyiv
Клієнт: METRO
Компанії-партнери: IPLACE, Adsapience

METER DISTANCE

“Ми нетривіальним способом нагадали про важливість дотримання соціальної дистанції, провівши соціальну активацію «Толерантна дистанція» в одному з ТЦ. Отриманий відеокейс поширювали через Facebook-сторінку METRO та найпопулярніші діджитал-медіамайданчики. Результати підтвердили ефективність ідеї, а саме: з відео провзаємодіяли 56 % (замість 10 %) усіх унікальних охоплених користувачів соцмереж, усього охоплено 3 % (замість 1 %) ЦА МЕТRО в Інтернеті, на 18 % більше якісних медіаконтактів.”

 

46. Positive Change – Social Good: Non-Profit. NEW

У категорії “Positive Change – Social Good: Non-Profit. NEW” цього року два проєкти здобули бронзову нагороду, один став фіналістом. 

Зі згаданих кейсів, бронзову нагороду отримав проєкт #Перемогаунасвкрові, фіналістом став проєкт “TryBlueSky”.

 

Бронза
Агентство: ГО «Логістичний штаб»
Клієнт: ГО «Логістичний штаб»
Компанії-партнери: ДонорUA, Hair for Share

«I, NINA»: LIFE IS WORTH LIVING FOR

«Я, Ніна» — це великий місійний мультимедійний проєкт, заснований на реальних подіях з життя відомої журналістки та телеведучої Яніни Соколової. Він допомагає онкохворим людям усвідомити цінність свого життя та почати боротися за нього.Команда проєкту “Я, Ніна” звернула увагу державних органів влади на умови, в яких знаходяться онкохворі і вже веде роботу над спільними проєктами.

Гран-прі EFFIE Awards 2020

Гран-прі конкурсу отримала рекламна кампанія “А моно змінити банкінг на рівні країни? Mono!” мобільного банку Monobank.

 

Детальніше ознайомитися з усіма переможцями можна на офіційному сайті EFFIE Awards 2020: перехід на сайт.

Читайте гарячі новини та цікаві статті про тренди, бізнес та маркетинг на нашій сторінці в Facebook і LinkedIn, отримуйте миттєву доставку нових статей в Telegram, підписуйтеся на нашу щотижневу email-розсилку та читайте наш серйозний Instagram та Instagram-журнал коміксів про маркетинг, digital-маркетинг, PR, рекламу, HR та бізнес.

Читати більше:

Читати більше: