Поки в США завершується підрахунок голосів президетських виборів, зараз найкращий час проаналізувати ситуативний маркетинг брендів. 

Uber, Nike, Postmates, служба продажу квитків AXS, New York Mets, мережа швидких ресторанів Dig, Amazon, торгові центри Lulu та Georgia, Facebook та Instagram наполегливо розсилали листи та пуш-сповіщення своїм клієнтам в США, щоб нагадати їм про перевірку реєстрації на виборох президента.

Експерти заявляють, що пропаганда голосування від людей, що не належать до традиційної політики, не є особливою новиною в США. Наприклад, некомерційна організація Rock the Vote почала співпрацю з MTV у 1990 році, випускаючи відео зі знаменитостями, такими як Мадонна та Джанет Джексон, які благали молоду аудиторію мережі піти на голосування. 

Але зусилля брендів спонукати своїх клієнтів проголосувати – явище досить недавнє, таке несподіване, що жоден з експертів нині не мав жодних даних про те, наскільки вони поширені та ефективні. 

Тенденція, схоже, є логічним переростанням широко розповсюдженого маркетингу активістів, який цього року досяг високого градусу. Все літо, після вбивства Джорджа Флойда, бренди, які продають все – від помади до цифрових технологій спостереження, зробили тему нерівності та підтримки афроамериканців головною в своїх маркетингових стратегіях.

Активність брендів у сприянні реєстрації виборців була досить дивною і несподіваною. Тренд про велику гордість мати право голосу в США став “кормом” для корпоративного ситуативного маркетингу. І аудиторія в США, звичайно, реагує на цей ситуативний тригер, хоча часто сприймає його як нагадування про те, що навіть у той час, коли мільйони людей бояться за своє майбутнє та не впевнені у своїй безпеці, компанії все ж знайдуть спосіб заробити.

 

Gap: “Together we can move forward”

Заклик Gap до єдності після виборів посіяв майже загальну зневагу в соціальних мережах, що змусило продавця одягу швидко видалити із Twitter допис із зображенням свого червоно-блакитного худі.

Розміщений у середу, коли напруженість щодо підрахунку виборчих бюлетенів зашкалювала, роздрібний торговець запропонував оптимістичний погляд, заявивши, що “єдине, що ми знаємо, це те, що разом ми можемо рухатися вперед”, за яким слідують сині та червоні серця.

Роздрібний торговець відреагував, позбувшись зображення, створеного для соціальних мереж, визнавши, що його час вийшов.

“Намір нашого допису в соціальних мережах, де було червоно-синє худі, полягав у тому, щоб показати силу єдності. Для цього повідомлення було занадто рано. Ми не втрачаємо оптимізм, що наша країна об’єднається, щоб забезпечити позитивні зміни для всіх. Толстовка не є справжнім продуктом,” – прокоментував позицію бренду піарник компанії у листі CBS MoneyWatch.

 

Співачка Аріана Гранде: Positions

Аріана Гранде випустила свій новий сингл та супровідний кліп, який показав її в Білому домі в оточенні жіночої команди.

Сюжет кліпу досить провокативний, оголює тригери, знайомі всім жінкам, – там вона відіграє велику роль у тому, що здається Овальним кабінетом Білого дому США, однак їй також належить робота на кухні Білого дому.

Будь то хитрий маркетинговий крок чи закодована політична заява – або те й інше – кліп отримує мільйони переглядів в інтернеті, принаймні 10 мільйонів в Instagram за лічені години і майже 73 млн зараз на YouTube.

 

Nike: “Ви не можете зупинити наш голос”

Рекламна кампанія Nike підкреслює, що спорт дає вам платформу для самовираження.

Із залученням лідерів думок, таких спортсменів, як Леброн Джеймс, Наомі Осака, Оделл Бекхем-молодший, Сью Берд, Джа Морант, А’Джа Вілсон та Тім Андерсон – кампанія стверджує, що не потрібно бути зіркою, щоб мати голос.

Відповідно до зусиль Nike щодо збільшення участі виборців та мінімізації бар’єрів для голосування, компанія також співпрацює з транспортною мережею Lyft, щоб підтримати дострокове голосування та доступ до поїздок зі знижками в громадах, яким фізично було важче дістатися до виборчих дільниць, та здійснювали підтримку виборців на задньому дворі Всесвітньої штаб-квартири Nike.

 

Patagonia: “Проголосуй за придурків”

Бренд Patagonia, відомий своєю рішучою позицією щодо екології, включив спеціальне повідомлення на етикетках свого недавнього асортименту шорт.

“Голосування за придурків” було підтверджено представником Patagonia у Twitter як законну кампанію відповідно до історичної політичної та екологічної активності бренду.

Засновник Patagonia Івон Шуанар вже кілька років говорить про те, щоб перемогти придурків, і під “придурками” він має на увазі “політиків будь-якої партії, які заперечують або ігнорують кліматичну кризу і ігнорують науку”.

“Пам’ятайте, голосуйте за придурків – усіх тих політиків, які не вірять, що ми повинні щось робити щодо зміни клімату”, – написав засновник Patagonia Івон Шуанар на початку пандемії. “Голосуйте за планету і проти тих, хто нічого не робить. У нас є сила, і зараз настав час її використовувати ».

Три роки тому компанія Patagonia також подавала до суду на адміністрацію Трампа за рішення зменшити розмір приблизно на два мільйони акрів двох національних пам’ятників в штаті Юта.

 

Absolut: #VoteResponsibly

Компанія Pernod Ricard USA оголосила, що у вівторок, 3 листопада, всі співробітники отримають оплачуваний вихідний день для голосування на виборах.

Намагаючись забезпечити, щоб на виборчих дільницях лунали всі голоси американської індустрії алкогольних напоїв, голова та головний виконавчий директор компанії Pernod Ricard в Північній Америці Ен Мукерджі також закликали керівників галузі та колег зробити те саме для своїх співробітників.

На додаток до вихідних, флагманська горілчана марка преміум-класу «Absolut» компанії Pernod Ricard запустила безпартійну інтегровану програму «Drink Responsibly». Кампанія #VoteResponsibly транслювала повідомлення: “Спочатку голосуй, потім пий”.

 

Under Armour: “Біжи, щоб голосувати”

Ще одним брендом, який заохочував своїх співробітників, а також своїх клієнтів брати участь у голосуванні, є бренд Under Armour.

“Run To Vote” – перша в історії програма для компанії з метою збільшення явки виборців та усунення бар’єрів, які можуть утримати людей від впливу на демократію.

За кермом цієї першої ініціативи – ситуативного челенжу – знаходиться президент Under Armour Патрік Фріск. Ці вибори стали першими, коли він проголосував у США після того, як став громадянином – його досвід навігації в політичній системі тут спонукав його використати компанію, яку він очолює, і те, що вона означає, щоб полегшити голосування для всіх.

 

Джерело: about.underarmour.com/runtovote
Джерело: instagram.com/explore/tags/runtovote

Ситуативний маркетинг – швидкий спосіб стати більш популярним на хайпі. Залежно від того, як аудиторія на нього відреагує, він може мати несподівані наслідки для брендів, які спробують його застосувати. 

 

Послуги PRO Ідеї

Читати більше: