З доходом від електронної пошти до 86%, обмін повідомленнями брендів повинен враховувати умови мислення та умови для клієнтів. 

Covid-19 змусив мільйони онлайн-користувачів здійснювати більшість своїх щоденних процедур вдома, і, природно, компанії, які надають послуги та комунікують зі споживачами онлайн, процвітають з моменту початку пандемії. У свою чергу, ефективність email-маркетингу також вибухнула, і цифри залишаються приголомшливими.

Klaviyo, платформа електронного маркетингу та маркетингу SMS, яка обслуговує близько 43 000 компаній у всьому світі, повідомила американському виданню Adweek про наступні показники за рік:

Дохід від електронної пошти збільшився на 86%.

Показники відкриття листів зросли на 21,8%, а показник кліків – на 22,5%.

Дохід на одного одержувача – виріс на 60,5%.

У той же час, інша платформа автоматизації маркетингу електронної комерції Omnisend опублікувала свої дані:

Показники відкриття листів до пандемії (1 січня-15 березня) зросли на 2,44%, тоді як 16 березня-30 квітня спостерігалося зростання на 31,54%.

Коефіцієнт кліків знизився на 17,01% до пандемії та на 16,89% після.

Коефіцієнт конверсії підвищився на 11,81% до пандемії та на 22,66% після.

З метою з’ясувати ситуацію з email-маркетингом в Україні, ми звернулися за коментарем до SendPulse, цифрової платформи для автоматизації маркетингу, яка обслуговує велику частку компаній в Україні: Укрпошта, Медіком, Добробут, Планета кіно, Varus, Поехали с нами, Prozzoro, Template Monsters та інші.

У SendPulse повідомили про наступне:

“Загалом попит на розсилки під час пандемії збільшився. Однак, ми зафіксували й той факт, що багато наших клієнтів згорнули діяльність у цьому напрямку.

Ми припускаємо, що це були компанії, які не мали організованого послідовного підходу і стратегії розсилок, тобто ті, хто хаотично впроваджував email-маркетинг і отримував досить низьку рентабельність або взагалі жодного результату.

У деяких нішах, email-маркетинг, справді, може бути не ефективним в Україні. Раніше такі компанії могли утримувати малоефективні канали та закривати очі на витрати, пов’язані з розсилками, навіть якщо вони не приносили бажаного результату, але, схоже, криза змусила їх відмовитися від них повністю.

Не виключаємо ймовірність того, що багато з тих компаній, хто зупинив зараз email-маркетинг, повернуться найближчим часом, але з новим, більш серйозним підходом. Також готові поділитися дуже цікавим фактом. Під час пандемії приток нових клієнтів перевершив частку відтоку неактивних та малоактивних клієнтів.

Досить велика кількість компаній вирішила спробувати інструмент розсилок як можливість для росту в такій скрутній ситуації, що ще раз свідчить про його ефективність та перспективність у разі правильно розробленої стратегії”. 

• • • • • 

Дані та той факт, що покупки в магазинах не повернуться до нормального стану в осяжному майбутньому, свідчать про необхідність брендів продовжувати інвестувати в програми автоматизації email-маркетингу та випробовувати нові тактики щодо досягнення споживачів.

Основні рекомендації платформ автоматизованої email-розсилки:

  1. Проведіть повний аудит ваших баз розсилки. Залиште гарантовану аудиторію, кому підходить ваш контент та продукт. Це гарантуватиме, що отримувач відкриє ваш лист в своїй папці із сотнями вхідних листів від компаній. 
  2. У цей досить складний час для компаній бренди мають рекламуватися на каналах, де вони гарантовано зможуть отримати результати в короткотривалій перспективі. Електронна пошта сьогодні – один з таких каналів-козирів. 
  3. Повідомлення в листах від вашої компанії мають бути чесними та справжніми. Позбавте вашу аудиторію зайвого стресу – не турбуйте без вагомої причини та пропонуйте справді корисну інформацію та цікаві для неї продукти. 
  4. Попрацюйте над позиціюванням. Сьогоднішній споживач хоче від брендів конкретики – що ваш продукт може зробити, щоб допомогти їм. 
  5. Слідкуйте за настроєм вашої аудиторії пильніше, ніж коли-небудь раніше. Вивчайте її новий стиль життя та пропонуйте ваш продукт, адаптовано до змін її світогляду, користувацьких звичок та бажання купувати. 

Пандемія коронавірусу сколихнула світ маркетингу та актуалізувала канал email-розсилок, піднявши його ефективність до небачених раніше показників в Україні та в усьому світі.

 

Послуги PRO Ідеї

Читати більше: