З  усіма  кричущими, яскравими новими маркетинговими каналами та можливостями, можна легко не помітити один із найстаріших, але  найуспішніших  каналів – email-розсилку. 

За даними різних сервісів статистик, email-маркетинг за загальними показниками у світі в середньому може приносити 44 доларів за кожен витрачений 1 долар, що робить його одним із найбільш ефективних доступних варіантів просування.

Email-маркетинг залишається потужним, постійно зростаючим каналом просування, і його кількість охоплення у світі перевищує 3,9 млрд. Це не тільки більше половини всього світового населення, але це більше користувачів, ніж Twitter, Facebook та Instagram разом узятих. 

Ви можете швидко запустити email-розсилки, захоплюватися статистикою та показниками відкриттів, але електронна кампанія не буде успішною без довгострокової стратегії email-маркетингу.

На старті вам потрібно знати ці тонкі моменти, щоб вас нічого не зупиняло в майбутньому. 

1. Вивчіть найпопулярніші сервіси email-розсилок на вашому ринку

З огляду на це, що за кожним керівником маркетингу чи топ-менеджером компанії безперервно бігає таргетована реклама різних маркетингових сервісів, у вас може виникнути хибна оцінка реального стану справ, що найбільш надокучливий бренд є найефективнішим. Або, що закордонний сервіс розсилок, який надзвонює вам та проводить красномовні презентації – допоможе вразити клієнтів та конкурентів вашої компанії. Що нове чудо-юдо-риба кит зможе те, до чого локальні сервіси ще не додумалися. Є такий шанс, але ще більша небезпека в тому, як імплементувати новаторський досвід до не дуже новаторського середовища, не оголивши усі бюджети на цей канал маркетингу.

Для початку вивчіть, які компанії працюють з великими гравцями вашого ринку, підпишіться на ці компанії та уважно покрутіть їх листи. Дайте собі час на визначення моментів, які вам подобаються, і чого вам в них не вистачає. Ви маєте знати наперед, що іноді стратегія розсилки листів та їх вигляд і функціонал – можуть бути виконані у стилі конкретного email-маркетолога чи строго за ТЗ замовника, але дуже часто – обмежена можливостями служби розсилки.

Тільки уважне вивчення певної кількості листів, відправлених з одного сервісу, проявить ці таємнички. 

 

2. Зареєструйтеся в перевірених сервісах email-розсилок та вивчіть усі функції 

Зверніть увагу на те, що зазвичай компанії, які пропонують послугу email-розсилки, мають повний спектр інших послуг розсилки, наприклад, тригерні розсилки, sms, viber, push-сповіщення, поп-ап-банери тощо. У таких випадках вам запропонують це як перевагу, що ви можете підключити усі види прямих розсилок на одній платформі.

Однак, будьте пильні. Візуалізуйте собі таку маркетингову платформу, їх команду розробників, тім-ліда, який структурує завдання для розробки. І подумайте про наступне, яка функція буде частіше оновлюватися? У ідеальному світі це були б усі послуги, адже кожна з них є в прайсі такої компанії, і усі замовники заслуговують отримати технічно-досконалі продукти, за які вони заплатили.

Однак, на практиці, список тім-ліда має пріоритетні позиції, і не завжди вони стосуються популярної email-розсилки.

Таким чином, окремо від однаково гарних сайтів та досконалих презентацій функції email-розсилок, є реальність, де один сервіс за середню ринкову вартість запропонує вам якісний сервіс, аналітику, велику кількість корисних налаштувань, а інший – кине вам кістку – тугий функціонал, довготривалу модерацію та технічні помилки в кожній відправці.

 

Підпишіться на наші Insta-комікси: instagram.com/proideicom

 

3. Прорахуйте вартість email-розсилки мінімум на рік вперед

Маркетингові компанії, які пропонують email-розсилки, добре знають математику свого бізнесу. Тому коли вони пропонують вам дуже багато безкоштовного спочатку, готуйтеся до наступної сходинки вашої співпраці, де ви, ймовірно, заплатите вдвічі.

Пошукайте в прайсі, де заховані додаткові видатки, як збільшуватиметься вартість відправок при збільшенні кількості адрес, скільки треба буде заплатити за інтеграції, вікна підписки, зняття брендового копірайту сервісу розсилки з вікон підписки та футерів листів, скільки коштують нові шаблони листів тощо. Паралельно вивчіть інші канали розсилок, які пропонує вам сервіс. З порівняння ви можете помітити, що одна компанія дає нижчу ціну за відправку email-листів, а ціну на відправку sms та viber – значно більшу, ніж у конкурентів. 

 

4. Вивчіть одразу питання тригерних розсилок

Тригерні розсилки – це запрограмовані листи, які відправляються на email-базу контактів за певним сценарієм, наприклад, ви вперше зареєструвалися на сайті, вам приходить тригерний лист з привітанням та інформацією про компанію. Такі розсилки можна активувати різними методами, найчастіше вони прив’язуються до crm компанії та відправляються прямо з сайту, і це окрема тема для розмови. Але у багатьох випадках, коли бізнес тільки починає свій шлях в діджиталі або не має власної команди розробників та email-маркетологів, які могли б реалізувати цей досить складний проєкт, найліпшим варіантом може стати тригерна розсилка листів з тієї ж платформи, що й звичайні контентні email-розсилки.

Більшість сервісів пропонують таку послугу, і це треба досконало вивчити одразу.

Складність цього питання полягає в способі підключення тригерів до системи замовника. Іноді це проста покрокова інструкція, яку може виконати звичайний користувач діджиталу, але досить часто – цілий план захоплення світу, для якого треба наймати IT-команду сервісу розсилки (що нічим не простіше створення та оплати своєї власної) або ж взагалі повна несумісність для підключення між сервісом розсилки та якоюсь чудернацькою системою замовника.

Якщо пропустити цей момент з тригерами, одного дня можна отримати неприємний сюрприз, який може призвести до зміни сервісу розсилки.

 

5. Альфа-ім’я, комендантський час, верифікація, модерація

Наступні кроки вивчення сервісу розсилки мають стосуватися не менш важливих питань – угоди на отримання альфа-ім’я, щоб ваші клієнти отримували листи з офіційної адреси з назвою вашої компанії, умов розсилки та головних нюансів модерації.

Альфа-ім’я. Як це влаштовано, вам розповість кожен сервіс сам про себе, але ви маєте знати наступне. Що після реєстрації, коли відділ продажу передасть вас юристам, бухгалтерам та акаунт-менеджеру, ви можете зустрітися з ситуацією, що в одній компанії вам запропонують швидке онлайн-оформлення та запуск, а в іншій – вас привалять трьома томами договорів на підписання, розтягнуть десять етапів погодження на пів року і будуть придумувати щоразу нові перепони для вашого запуску.

Комендантський час. Ви мали б помітити, що якісь листи локальних бізнесів приходять вам лише протягом робочого дня, а інші – обов’язково вночі. Це теж залежить від умов конкретного сервісу, чи мають вони так званий “комендантський час”, коли будь-які розвилки заборонені сервісом в певні години доби.

Наприклад, якщо ви заплануєте термінову чи спеціальну розсилку після 21.30, сервіс сам її заморозить до завершення комендантського обмеження, наприклад, до 8.30 наступного дня.   

Верифікація адрес. Не менше нюансів є з верифікацією адрес бази розсилки. Деякі сервіси строго обмежують замовників і не дають залити базу електронних адрес “з космосу”, вимагаючи коректний збір підписників з 0 через віконечко на сайті.

Інші сервіси дозволяють заливати нові адреси невеличкими партіями, наприклад, ви маєте першу тисячу електронних адрес та декларуєте, що це ваші контакти, які ви переносите з іншого сервісу розсилок, і модератори пропускають їх, дозволять розсилку та аналізують, чи не принесли вони масові відписки чи відправку в спам. Якщо таке відбудеться, модератори надалі теж обмежать доливання нових контактів із зовнішніх джерел.

Також трапляються сервіси, де верифікація нових адрес – це обов’язкова додаткова платна опція, не заплативши та не перевіривши системою сервісу усі адреси, їх не допустять до розсилки. І кожного разу, коли ви забажаєте додати новий список електронних адрес, ви будете змушені за це доплачувати.

Модерація. Під час відправки розсилок деякі сервіси встановлюють обов’язковий етап модерації, тобто менеджери чи сама програма мають перевірити вашу розсилку змістову коректність та технічну правильність. Або ж залишають за собою право призупиняти розсилку у випадках, коли модератори вважають, що є якісь проблеми.

Насправді не так важливо, як влаштована система модерації, як якість сервісу модерації та його швидкість. Якщо вашу розсилку будуть призупиняти та довго модерувати, ви не зможете здійснювати якісний email-маркетинг, тому що ви не зможете контролювати чи впливати прямо на час відправки розсилки. Наприклад, ви запланували розсилку на 12.00, а її промодерували та відправили наступного дня о 19.00.

• • •

Описані вище проблеми зі зрозумілих причин утаємничені сервісами розсилки листів. Знайте ці тонкі моменти та враховуйте їх під час вибору найкращого сервісу email-розсилки для своєї компанії.

 

Дивіться новий випуск найяскравіших новин маркетингу

Читайте гарячі новини та цікаві статті про тренди, бізнес та маркетинг на нашій сторінці в Facebook і LinkedIn, отримуйте миттєву доставку нових статей в Telegram, підписуйтеся на нашу щотижневу email-розсилку та читайте наш серйозний Instagram та Instagram-журнал коміксів про маркетинг, digital-маркетинг, PR, рекламу, HR та бізнес.

Читати більше: