Різноманіття діджитал-каналів змусило багатьох маркетологів поставити під сумнів саме існування email-маркетингу. Хоча електронні листи часто вважають застарілим, «рудиментнтарним органом» маркетингової стратегії – це може бути правдою лише для компанії, яка не вміє правильно застосовувати цей інструмент. 

Email-маркетинг вдосконалився за останні роки і продовжує розвиватись з постійними успіхами. 
Зважаючи на це, розглянемо тенденції у цій сфері, які будуть актуальними у 2020 році.Автоматизація електронної пошти
Автоматизація електронної пошти існує вже близько десятиліття, і вона кардинально змінилася за ці роки (звичайно, на краще). З появою послуг хмарних сервісів дані стали набагато доступнішими для маркетологів. Штучний інтелект інтегрується з email-маркетингом, тим самим покращує ефективність поштових кампаній.
Використання штучного інтелекту (artificial intelligence) та машинного навчання (machine learning) також дозволить email-маркетологам легше встановлювати показники ефективності. Автоматизовані електронні листи стануть не тільки більш актуальними для клієнтів, але й матимуть особистий персоналізований контент, а не механічно складений шаблонний лист.

Читати більше про маркетингові технології:
3 безкоштовні сервіси для створення онлайн-опитувань

Динамічна сегментація

У 2020 році маркетингу потрібно бути готовим до динамічної сегментації клієнтів, для оновлення сегментів даними в режимі реального часу. Раніше довелося експортувати відповідний сегмент списку аудиторії вручну. Нарешті, динамічна сегментація дозволить миттєво оновлювати списки відповідно до попередньої взаємодії замовника з сайтом без будь-якого втручання маркетолога.

Більш доступні електронні листи
Маркетологи та дизайнери зосереджуватимуться на створенні електронних листів для кожного користувача, включаючи особливі групи. У 2020 році кодування листів стане більш потужним для забезпечення максимально доступного контенту. 
Наприклад, alt-текст буде використовуватися для кожного зображення, щоб допомогти підписникам із вадами зору читати електронні листи через екранні зчитувачі та розуміти, про що йдеться в листах.

Контент, створений користувачем (UGC)
Контент, створений користувачем (user-generated content), добре працює для будь-якого маркетингового каналу, включаючи електронні листи. Він збільшує залучення аудиторії та формує її довіру до бренду.
Скільки разів ви купували товар лише тому, що компанія мала багато чудових відгуків від покупців? Ця стратегія працює чудово в галузі електронної комерції. За даними досліджень, 82% користувачів вважають такі листи цінними, а 70% клієнтів перевіряють відгуки чи рейтинги, перш ніж приймати рішення про покупку.
Ви навіть можете попросити відгуків від клієнтів через email-розсилку та вдосконалити свій бренд відповідно до їх побажань та пропозицій.

Інтерактивний дизайн
Все більше користувачів переглядають свою пошту на мобільних пристроях, а не на комп’ютерах чи ноутбуках. Тому, якщо ваші розсилки досі не оптимізовані для смартфонів – швидше виправте цю прогалину. Близько 66% користувачів мобільних телефонів видаляють електронні листи, які не оптимізовані для мобільних пристроїв.
Хоч інтерактивність використовувалася для розваги підписників та привернення їх уваги –  у найближчі роки вона стане більше як функціональний елемент. Просто додати GIF або вставити відео в електронний лист не буде достатньо. Підписники все частіше можуть побачити анімовані заклики до дії, інтерактивні точки доступу, каруселі, меню, вбудовані опитування в своїх електронних листах.

 
Скріншот електронного листа від bebe.com. Джерело: email@p.bebe.com

Голосові помічники
Екрани пристроїв, з яких ми читаємо наші листи,  зменшуються з кожним днем, а прогрес безупинно зростає. Цілком можливо, що скоро голосові помічники будуть зачитувати наші листи і дадуть можливість через них і відповідати.
Вже існує сильна конкуренція між Siri від Apple, Alexa від Amazon та Cortana від Microsoft. Було б цікаво побачити, як цей мінімалістичний підхід до голосових інтерфейсів допоможе подолати труднощі доступу до електронної пошти.

Всі ці новинки вже скоро стануть важливою частиною email-маркетингу. Інновації та прогрес не оминуть хоч і не новий, але досі актуальний сегмент загальної маркетингової стратегії будь-якої компанії. Електронна пошта є бажаним засобом спілкування з аудиторією для більшості компаній і це, безумовно, залишиться і надалі.

Не бійтесь впроваджувати щось нове, поглиблювати email-стратегію – і ви отримаєте позитивний та доволі прибутковий фідбек.

Читати більше про цю тему: