Як український бренд взуття та одягу став успішним в Instagram.  

Український бренд одягу та взуття Emmelie Delage має Instagram-акаунт зі 130 тисячами підписників та шоуруми в Києві та Харкові. Бренд пропонує широкий спектр товарів: зимове та осіннє взуття, туфлі, кросівки, светри, куртки, пуховики та багато іншого.

Сторінка бренду ведеться за усіма останніми трендами SMM –  оформлення в пастельних тонах, природність контенту, збереження актуальних хайлайтів – та набирає шаленої популярності.  

Основна відмінність цього кейсу в тому, що з-поміж тисяч інших українських Instagram-магазинів, Emmelie Delage пропонує одяг власного виготовлення, а не перепродаж інших брендів. Хоча починалося все зовсім не з власного виробництва. 

Emmelie Delage

 

Співвласниця бренду Emmelie Delage Яна Ковальова розповіла порталу PRO Ідеї. Головні новини маркетингу  свої таємниці успіху створення й просування власного бренду. 

 

Як у Вас виникла ідея створити власний бренд одягу?

Не ми вибрали бізнес, а бізнес вибрав нас. Ми з моєю подругою-кумою – напарниці, і вже давно хотіли займатися бізнесом. Одного разу ми «подорожували» найбільшим ринком Харкова й роздивлялися, що цікавого там можна прикупити й перепродати. Так ми почали рухатися в напрямку продажу взуття й одягу. 

Зараз ми самостійно займаємося розробкою моделей й паралельно стоїмо за рулем нашого «корабля» Insta-бізнесу Emmelie Delage.  

 

Що з’явилося першим: Instagram чи шоуруми? 

Якщо чесно, то ні перше, ні друге. Першим у нас був магазин ВКонтакті й продаж через дошку оголошень Slando.ua (зараз OLX). А склад ми розмістили прямо у квартирі.

Ми поєднували канали продажів: могли й через дошку оголошень продавати, могли їхати до покупця напряму. До речі, на той момент, а це було близько 6 років тому, в групі ВКонтакті в нас було 6000-7000 підписників, що було достатньо круто, як для того часу, так і для мережі ВКонтакті взагалі. 

Згодом вже з’явився шоурум і тільки після цього ми запустили сторінку в Instagram.

 

Коли Ви зрозуміли, що бренду потрібен шоурум та Instagram? 

Шоурум ми відкрили, тому що в принципі це стало якоюсь об’єктивною необхідністю. Спочатку було дуже страшно, що не буде великого попиту й об’ємів продажів. Перший наш шоурум був в офісній споруді старого готелю “Харків” на 7-му поверсі. Це була малесенька кімната, буквально 12-15 метрів. Ми скуповували всякі штуки на барахолках, через що кімната була достатньо атмосферною. У нас таке було бачення прекрасного 😊 Ми працювали «за дзвінком»

Якщо спочатку ми купували й перепродавали взуття, то пізніше почали співпрацювати з іншими виробництвами, які робили моделі під замовлення, а через якийсь час взагалі відкрили своє. Все відбувалося step by step (англ. крок за кроком).

 

Скільки людей в Вашій команді зараз? Чи є SMM-спеціаліст?

На цей момент наш колектив це вже достатньо велика структура, з врахуванням виробництва. У нас два виробництва в Харкові. Взуттєве виробництво з усіма етапами створення взуття налічує близько 20 людей. Також у нас в штаті є відділ продажу, керівник відділу продажів, два шоуруми зі стилістами та адміністраторами. 

Звичайно, маємо в команді SMM-спеціаліста, й не одного. Також в нас є свої програмісти, які постійно працюють над розробкою сайту, над інтеграцією систем, які обслуговують магазини, поштові відправки й систематизують роботу складів у нас все інтегроване й в режимі реального часу можна відстежувати, де, що і на яких складах, які замовлення в обробці, які вже надіслані. 

Зараз працюємо над створенням відділу маркетингу – для того, щоб мати можливість масштабуватися.  

 

Які SMM-тренди Ви застосовуєте зараз у контенті Instagram?

Ви якраз застали нас в епоху перегляду й епоху змін ми хочемо змінювати підхід до ведення стрічки Instagram. 

Можна сказати, що наше ведення Instagram загалом «хвилеподібне»: то відео з TikTok, то мінімалізм, то щось яскраве.

Якщо говорити про тренди, якими ми послуговуємося зараз, то це:

•  Пастельні тони стрічки
•  Чергування комерційних дописів з корисним контентом
• 
Живі етери

Не знаю, чи можна назвати живі етери трендом, чи це вже musthave кожної сторінки Instagram, але люди люблять живе спілкування, live-контент, справжні емоції.

Якщо давати пораду іншим акаунтам, то я наголошую на тому, що люди люблять все справжнє: людей, історії. І люблять більше, ніж «вилизану» картинку. 

Які прийоми просування допомогали продавати одяг та взуття у 2020 році? 

Загалом у 2020 році ми користувалися стандартними принципами. Ми запускаємо таргетовану рекламу, у нас високий органічний приріст (стараємося додавати нові моделі одягу, щоб зацікавлювати споживача).

Запуск лінійки одягу, до цього було тільки взуття, значно покращив наші показники органічного приросту. У 2020 році ця лінійка одягу прямо розрослася, попри ситуацію у світі. 

Якщо говорити про суто маркетингові прийоми, то:

80% нашого просування таргетована реклама
20% лідери думок, інфлуенсери.  


Що було з продажами під час карантину? На що попит підвищився, на що впав?

Звичайно, у 2020 році попит на нашу продукцію дещо впав, але я б не сказала, що сильно. Більше страждали наші офлайн-точки, а інтернет-замовлення були на середньому рівні. 

Попит був більше на костюми для прогулянок, кросівки, черевики на щось більш зручне. А всі наші розробки на весну (твідові костюми, елегантні вироби) все, на жаль, не потрапило в тренд. 2020 рік мав попит на кежуал, на комфорт. 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Emmelie Delage (@emmelie_delage)

 

Чи потрібен шоурум бренду одягу та взуття у 2021 році?

У нашому випадку попит на шоуруми однозначно є, тому що в них шалена дружня атмосфера: дівчата приходять до нас в гості, як до подруг поспілкуватися, підняти настрій, випити апероль чи просеко на вихідних.

Тому ми зараз трішки більше, ніж шоурум  ми атмосферний простір, де комунікація – це важливий елемент нашого бізнесу. Це комунікація, атмосфера й настрій. 

 

Ваші поради для новачків в бізнесі в Instagram?

Незалежно від того, чи ви продаєте себе, чи свою послугу, продукти варто вірити в те, що ви продаєте, любити те, що ви продаєте, та те, що ви підносите. Це ці ключові тренди, які завжди матимуть попит, завжди будуть користуватися успіхом. 

Розмовляла Галина Гоцалюк. 

 

Читайте гарячі новини та цікаві статті про тренди, бізнес та маркетинг на нашій сторінці в Facebook і LinkedIn, отримуйте миттєву доставку нових статей в Telegram, підписуйтеся на нашу щотижневу email-розсилку та читайте наш серйозний Instagram та Instagram-журнал коміксів про маркетинг, digital-маркетинг, PR, рекламу, HR та бізнес.

Читати більше: