Усе стає діджитал: цифровий паспорт показує докази вакцинації, негативний результат тесту або минулу інфекцію.

Цифровий сертифікат COVID-19 Європейського Союзу офіційно запущений вчора, 1 липня. Сертифікат дозволяє людям демонструвати докази вакцинації проти COVID-19, нещодавні негативні результати тесту або минулу інфекцію COVID-19.

ЄС офіційно запускає цифровий паспорт вакцин

Сертифікат, який включає QR-код та цифровий підпис, може бути відображений на цифровому пристрої або роздрукований. Люди, які мають сертифікат, не повинні проходити додатковий тест на COVID-19 або карантин під час подорожей ЄС. Сертифікат визнає лише вакцини проти COVID-19, дозволені в ЄС, що включає постріли AstraZeneca, Pfizer / BioNTech, Moderna та Johnson & Johnson.

Деякі країни ЄС вже видавали та визнавали сертифікат. Наприклад, Німеччина, в середині червня, заявила, що вже видала 5 мільйонів сертифікатів. Існуватиме шеститижневий період поступового введення в мережу інших країн-членів ЄС.

Країни, що не входять до ЄС, як Великобританія, почали впроваджувати власні системи. Англія має власний пропуск COVID-19 через Національну службу охорони здоров’я (NHS), яка також може показати докази вакцинації, нещодавні результати тесту або минулу інфекцію. Люди в Шотландії та Уельсі можуть отримати паперову версію. В даний час ЄС не визнає пропуск NHS, хоча деякі країни в ЄС це визнають, і це може змінитися, оскільки країни працюють над тим, щоб зробити системи сумісними.

Деякі штати США (наприклад, Нью-Йорк ) мають власні сертифікати вакцин проти COVID-19. Walmart випустив цифровий запис для людей, які були щеплені в своїх магазинах. Але в США не існує загальнодержавної системи. У березні адміністрація Байдена працювала над планами з організації та впорядкування різних проектів сертифікатів. Вчора Google оголосив, що додає підтримку вакцинних карт для Android.

 

Джерело: consilium.europa.eu

 

Уся офіційна інформація про сертифікат COVID ЄС: як це працює

Що таке цифровий сертифікат COVID ЄС?

 

Усі громадяни ЄС, які

•  були щеплені
•  мають негативний результат
• 
одужали від COVID-19

зможуть довести це за допомогою цифрового сертифіката, який називається цифровим сертифікатом COVID ЄС .

Сертифікат видається безкоштовно їх національними органами влади та визнається усіма країнами-членами ЄС 27, а також Швейцарією, Ісландією, Норвегією та Ліхтенштейном.

Сертифікат буде виданий національною мовою та англійською мовою. Він складається з QR-коду, що відображається на пристрої (наприклад, смартфоні чи планшеті) або друкується, та цифрового підпису, підтвердженого через шлюз ЄС.

 

Коли буде готовий цифровий сертифікат COVID ЄС?

Сертифікат діятиме з 1 липня 2021 року і буде безкоштовним . Система буде діяти протягом 12 місяців, починаючи з 1 липня.

Якщо країна не готова видавати сертифікати 1 липня, існує період поступового введення в шість тижнів, коли інші формати все ще можуть бути використані і повинні бути прийняті в інших країнах ЄС.

 

Як цифровий сертифікат COVID ЄС полегшить подорож по території ЄС?

Сертифікат полегшить вам безпечну поїздку через ЄС, показавши, що ви щеплені, отримали негативний результат тесту або вилікувались від COVID-19.

Цифровий сертифікат COVID ЄС матиме швидкий процес верифікації та допоможе запобігти використанню підроблених сертифікатів у ЄС.

Довідка сама по собі не є проїзним документом . Для подорожі буде недостатньо, вам все одно знадобиться паспорт або інша форма посвідчення особи.

Вам також не потрібно мати сертифікат для подорожі, але його наявність має полегшити подорож. Якщо ви володієте цифровим сертифікатом COVID ЄС, ви в принципі повинні бути звільнені від тестування або карантину.

 

Як отримати свій цифровий сертифікат COVID в ЄС?

Отримати цифровий сертифікат COVID ЄС можна трьома способами:

•  вакцинація: ви щеплені будь-якою вакциною проти COVID-19
•  вилікувався від інфекції ГРВІ-CoV-2: минуло менше 180 днів з дати позитивного результату тесту (ПЛР)
•  негативний результат тесту на COVID-19: у вас негативний результат тесту (ПЛР або RAT)

Примітка: Тести, визнані сертифікатом, включають тести ампліфікації нуклеїнової кислоти (NAAT), такі як тести RT-PCR та швидкі антигенні тести (RAT). Мандрівники повинні завжди перевіряти відповідні правила, тобто який тест приймається, щоб скасувати обмеження вільного пересування, в пунктах транзиту та пункту призначення. Тестування на антитіла не визнається, хоча це може змінитися після запуску системи.

Громадяни ЄС, які були вакциновані в країні, що не входить до ЄС, можуть запитати цифровий сертифікат COVID ЄС у держави-члена їх громадянства або місця проживання. Для отримання додаткової інформації, будь ласка, зверніться до своєї держави-члена, громадянином якої є або проживаєте.

Які дані містить сертифікат? Чи безпечні дані?

Інформація, що міститься у цифровому сертифікаті COVID ЄС, обмежена:

•  ваше ім’я
•  дату вашого народження
•  дата видачі
•  інформація про вакцину / тест / відновлення
•  унікальний ідентифікатор

Ці дані залишаються в сертифікаті і не зберігаються та не зберігаються, коли сертифікат перевіряється за допомогою QR-коду або за допомогою людських перевірок.

Усі інші дані про стан здоров’я залишаються в державному органі, який видав цифровий сертифікат COVID ЄС.

 

Які заходи для подорожей для власників цифрового сертифіката COVID ЄС?

Власники дійсного цифрового сертифіката COVID ЄС, як правило, не повинні проходити тестування або карантин під час подорожі в межах ЄС .

Країни ЄС повинні приймати сертифікати про вакцинацію лише для вакцин, які отримали дозвіл на продаж в ЄС. Країни можуть вирішити поширити це також на мандрівників з ЄС, які отримали іншу вакцину.

Щоб отримати додаткову інформацію, перед поїздкою перегляньте веб-сайт або додаток ЄС або національні органи влади країни, до якої ви подорожуєте.

Щоб допомогти країнам ЄС запровадити скоординовані заходи з охорони здоров’я населення, дозволяючи свободу пересування в ЄС, Рада прийняла оновлену рекомендацію щодо подорожей всередині ЄС. Рекомендація містить, серед іншого, положення щодо загальних порогових значень при розгляді обмежень вільного пересування з міркувань громадського здоров’я та загальних рамок щодо можливих заходів для мандрівників, що прибувають із районів підвищеного ризику.

Джерело: The Verge

Читайте гарячі новини та цікаві статті про тренди, бізнес та маркетинг на нашій сторінці в Facebook і LinkedIn, отримуйте миттєву доставку нових статей в Telegram, підписуйтеся на нашу щотижневу email-розсилку та читайте наш серйозний Instagram та Instagram-журнал коміксів про маркетинг, digital-маркетинг, PR, рекламу, HR та бізнес.