Соціальна мережа також блокуватиме рекламу від цих видавців у США. 

Facebook розпочне позначати записи підконтрольних державі засобів масової інформації до цьогорічних виборів у США. 

“Ми працюємо над прозорістю інформації від видавців новин, оскільки вони використовують медіа-вплив на аудиторію за підтримкою держави, і ми вважаємо, що люди повинні знати, чи читають вони новини з публікації, яка може бути під впливом уряду», – написав у своєму щоденнику блог Натаніель Глейхер, керівник політики з питань кібербезпеки у Facebook.

ЗМІ, які “повністю або частково перебувають під редакційним контролем уряду”, будуть позначені як такі.

Хоча такі організації “рідко рекламують” в США, цього літа Facebook почне блокувати будь-яку рекламу від підконтрольних державі ЗМІ “з великої обережності … проти різних видів іноземного впливу” перед виборами в листопаді. Мітки відображатимуться в бібліотеці оголошень та на сторінках облікового запису; у Сполучених Штатах мітка з’явиться і в стрічці новин.

Facebook заявив, що консультувався з 65 експертами, щоб визначити, які медіакомпанії не є незалежними від урядів, виходячи за межі того, чи належить компанія чи фінансується державою.

Для прикладу, YouTube розпочав маркувати відео з торгових мереж, що фінансуються державою у 2018 році, хоча ProPublica повідомляв про понад 50 пропусків минулого року.

Прес-секретар Facebook Девон Кірнс заявив, що повний список видавців “динамічний”, а етикетки застосовуватимуться “постійно”.

Початковий список включає:

  • Іранське Press TV та Tasnim News Agency
  • Алжирські Algerie Presse Service та Journal ech-chaab
  • Російські Russia Today, Sputnik та RIA Novosti
  • Китайська CCTV, Xinhua News і People’s Daily
  • Марокканські 2M.ma та Al Aoula
  • Туніські Tunis Afrique Presse та La Presse
  • DPRK Today Північної Кореї
  • Таїландське TV 5 Thailand
  • Філіппінські People’s Television Network та Philippine News Agency


Передумови цих нововведень

Facebook потрапив під ретельний контроль за його роллю на президентських виборах 2016 року, в якій багато хто вважає, що фальшиві новини та іноземні дезінформаційні кампанії відігравали роль у виборі президента Дональда Трампа.

У 2017 році Facebook визнав, що фальшиві російські акаунти придбали рекламні кошти на 100 000 доларів у рамках масштабної кампанії з підвищення рівня Трампа.

З часу виборів Facebook доклав більше громадських зусиль для боротьби з іноземними кампаніями впливу.

Цей крок відбувається зараз, в нестабільний час для гіганта соціальних медіа, який опинився під обстрілом під час постійних акцій протесту з приводу вбивства Джорджа Флойда в Міннеаполісі.

Підписатися зараз

Читати більше: