Facebook Developer Circle: Kyiv повідомляє про те, що Facebook планує залучати українських студентів та викладачів до спільних дослідницьких проектів. 

Sponsored research agreement — саме у такому форматі компанія Facebook залучатиме викладачів, студентів та випускників факультету прикладних наук УКУ до реалізації спільних дослідницьких проектів. 

Укладення партнерства стало логічним результатом поступового поглиблення співпраці між Facebook Reality Labs та наукової лабораторії машинного навчання УКУ, які мають вже дворічний досвід реалізації спільних проектів.

Так, випускниця магістерської програми наук про дані УКУ Ярослава Лочман розпочинала свої наукові дослідження у галузі комп’ютерного бачення з фокусом на калібрування камер у рамках дослідницької стипендії лабораторії машинного навчання з перших днів навчання. Отримані нею результати згодом дали їй можливість пройти 6-ти місячне стажування у Facebook Reality Labs у місті Піттсбург, США. 

Під час стажування Ярослава підготувала статтю, яка пропонує новий метод для автоматичного калібрування камер. Співавторами цього дослідження також є James Pritts з FRL та викладачі факультету Ростислав Гринів і Олесь Добосевич. Ярослава представлятиме свої напрацювання на престижній конференції з комп’ютерного бачення WACV 2021 у форматі Oral Presentation. Укладення партнерства між УКУ та Facebook дозволить Ярославі продовжувати свої дослідження в сфері комп’ютерного бачення. 

Крім того, компанія Facebook продовжує співпрацю з випускником бакалаврату факультету прикладних наук УКУ, а зараз магістрантом програми з наук про дані Костею Лєпєшовим, який також працює у сфері комп’ютерного бачення.

Facebook Reality Labs фінансує дослідження Кості, який під науковим керівництвом співробітника Facebook Reality Labs James Pritts розробляє методи для одночасної корекції геометричних ознак на зображенні та автокалібрування камери. 

Sponsored research  agreement з УКУ має допомогти поглибити подальші дослідження з автоматичного калібрування камер та застосування результатів у задачах стерео-бачення, візуальної локалізації, 3D-реконструкції.

Детальніше про роботу та завдання лабораторії машинного навчання УКУ читайте тут

Джерело: УКУ

Послуги PRO Ідеї

Читати більше: