Facebook оголосив про наступний крок у своєму переході до повної інтеграції своїх сервісів обміну повідомленнями з додаванням наскрізного шифрування голосових та відеодзвінків у Messenger, а також запуск нових експериментів з розширення можливостей шифрування в Instagram Direct.

Новий зашифрований режим Messenger для відеочатів включатиме мітку у верхній частині екрана, що позначає, що обговорення наскрізне зашифроване.

Наскрізне шифрування Facebook

Зашифровані аудіочати включатимуть подібний ідентифікатор, що надасть більше можливостей конфіденційності для ваших взаємодій у Месенджері.

Як пояснює Facebook: “З 2016 року ми пропонуємо можливість захистити ваші індивідуальні текстові чати за допомогою наскрізного шифрування. Протягом минулого року ми спостерігали зростання використання аудіо- та відеодзвінків із більш ніж 150 мільйонів відеодзвінків на день у месенджері. Тепер ми запроваджуємо дзвінки в цей режим чату, щоб ви могли захистити свої аудіо- та відеодзвінки за допомогою цієї самої технології, якщо захочете.”

Дійсно, користувачі Месенджера вже давно можуть шифрувати свої текстові чати  для додаткової конфіденційності, але тепер вони також зможуть заблокувати свої відео- та аудіорозмови, а Facebook також додає деякі нові налаштування для зникаючих повідомлень, також з фокусом про конфіденційність.

“Люди не завжди хочуть або потребують, щоб їх повідомлення залишалися, а елементи керування таймером дозволяють комусь вирішувати, коли їх повідомлення закінчуються в чаті. Ми оновили це налаштування, щоб надавати людям у чаті більше можливостей вибирати кількість часу” до того, як усі нові повідомлення зникнуть, від 5 секунд до 24 годин”.

Messenger зникають чати

Ці функції додадуть додатковий рівень впевненості для користувачів Месенджера, а шифрування захистить їх чати та гарантує, що їхні обговорення залишаться конфіденційними.

Крім того, Facebook також заявляє, що тестує  наскрізне шифрування для групових чатів, а також незабаром розширить свої можливості шифрування і в Instagram:

“Ми розпочнемо обмежене тестування для дорослих у деяких країнах, яке дозволить їм підключатись до наскрізних зашифрованих повідомлень та закликати до спілкування один на один в Instagram. Подібно до того, як працює Messenger сьогодні, вам потрібно мати наявний чат або слідкувати один за одним, щоб розпочати наскрізний зашифрований DM. Як завжди, ви можете заблокувати когось, з ким ви не хочете спілкуватися, або повідомити нам про щось, якщо це здається неправильним. 

Що є хорошим, з певної точки зору, тим, що воно забезпечить додаткову безпеку у ваших приватних обговореннях та обміні інформацією. Але різні регуляторні групи вже висловили значну стурбованість щодо планів розширення шифрування Facebook, і цей останній крок, без сумніву, знову розпалить дискусію про те, чи варто дозволити Facebook навіть реалізувати такі всеохоплюючі функції безпеки.

Ще в 2019 році, після того, як Facebook вперше оголосила про свій повний план шифрування повідомлень, представники США, Великобританії та Австралії спільно підписали відкритий лист до Facebook, у якому закликали компанію відмовитися від проекту, стверджуючи, що він:

“… піддають наших громадян та суспільство ризику, серйозно знижуючи здатність виявляти та реагувати на незаконний вміст та діяльність, такі як сексуальна експлуатація та насильство над дітьми, тероризм та спроби іноземних ворогів підірвати демократичні цінності та інститути, запобігаючи переслідуванню правопорушників та захист жертв».

Уряди кожного регіону закликали Facebook надати, принаймні, «бекдот-доступ» для офіційних розслідувань, від чого Facebook неодноразово відмовлявся.

Дебати з приводу пропозиції тривають з тих пір, коли міністр цифрових технологій Великобританії попередив, що у нього “дуже серйозна стурбованість” щодо плану Facebook, тоді як Національне товариство запобігання жорстокості до дітей стверджує, що цей крок вважає технологічного гіганта пріоритетом конфіденційність дорослих щодо їх обов’язку піклуватися про дітей.

За словами виконавчого директора NSPCC Пітера Ванлесса: “Приватні повідомлення є на передовій лінії сексуального насильства над дітьми, але поточні дебати щодо наскрізного шифрування ризикують залишити дітей незахищеними там, де найбільше шкоди”.

Це найпереконливіший і найважливіший аргумент проти цього кроку на даний момент. Забезпечивши повне шифрування у всіх своїх додатках для обміну повідомленнями, Facebook краще сприятиме незаконній діяльності хижаків та тих, хто потім спробує використовувати такі системи для експлуатації дітей, що також може призвести до розширення такої діяльності у величезній мережі платформи.

Звичайно, повідомлення WhatsApp за замовчуванням уже шифруються наскрізь, а Messenger, як зазначалося, вже пропонує рівень шифрування. Таким чином, ви також можете стверджувати, що така ємність вже існує – але знову ж таки, розширення цих параметрів на всі платформи обміну повідомленнями, як частина більш широкого плану Facebook щодо інтеграції всіх своїх інструментів обміну повідомленнями в єдину платформу, значно збільшить цю потужність, що підкреслює висловлені занепокоєння.

Потім аргумент зводиться до ваших особистих почуттів з цього приводу. Чи прагне Facebook впровадити повне шифрування для кращого захисту інформації користувачів, чи прагне розширити свій власний бізнес-потенціал, зосередившись на тому, щоб зробити людей зручнішими у передачі приватних даних, таких як фінансова та медична інформація, покращити утиліту обміну повідомленнями? 

Інший аргумент полягає в тому, що повне шифрування дозволить Facebook уникнути рівня перевірки того, що ділиться у його програмах – якщо він не має можливості дізнатися, що користувачі діляться між собою за допомогою повідомлень, він також не може нести відповідальність за таке . 

Знову ж таки, це зводиться до вашої точки зору – чи забезпечить захист злочинців шифрування, чи Facebook має прагнути забезпечити більшу конфіденційність даних відповідно до зростаючих змін у галузі?

У будь-якому випадку Facebook продовжує свій план інтеграції обміну повідомленнями, який, за необхідності, включатиме елементи шифрування. Ще в квітні Facebook повторив свої плани впровадити повне шифрування  у всіх своїх засобах обміну повідомленнями, і проект планується завершити “десь до 2022 року, не раніше”.

Це нове оголошення – це наступний крок. І хоча це забезпечить додатковий рівень безпеки, воно, без сумніву, також перелаштує конфліктний конфлікт Facebook з регуляторами та урядовими органами щодо потенційних негативів того самого.

Джерело: Facebook, SMT

Читайте гарячі новини та цікаві статті про тренди, бізнес та маркетинг на нашій сторінці в Facebook і LinkedIn, отримуйте миттєву доставку нових статей в Telegram, підписуйтеся на нашу щотижневу email-розсилку та читайте наш серйозний Instagram та Instagram-журнал коміксів про маркетинг, digital-маркетинг, PR, рекламу, HR та бізнес.